mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:56:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 95630 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #255 : četrtek, 25.03.2010 : 10:35:51 »

Super prispevek, kenede, matrvola!! :-)))))))
Zakon ste!
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #256 : ponedeljek, 29.03.2010 : 08:50:08 »

Ja, je blo treba eno neumnost zint... zdej sam še to poslušam Wink Hvala Smiley

Drugače vas pa obveščamo, da se je naša akcija v Hrašah včeraj zaključila. Podrli smo že večino ograj, danes jih bomo do konca.
Številka rešenih dvoživk se je ustavila pri 18.000, kar je čist noro in smo itak ful veseli! Cesta je čista, žabe in mi pa zadovoljni Smiley

Zadovoljen je bil očitno tudi novinar Vala 202, ki nas je nominiral za Ime tedna. Danes do 11.30 ure lahko glasujete za nas na linku
http://www.rtvslo.si/val202/pages/page/44

Žal se ni dalo dogovoriti, da bi bila nominirana Žverca, zato jo z imenom zastopam jaz. Veseli bomo vašega glasu!

V Hrašah se pa vidimo naslednje leto! Iskrena hvala vsem, ki ste nam pomagali! Hvala in LP, Zala.

Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #257 : ponedeljek, 29.03.2010 : 09:45:11 »

Bravo Zala!Sem pravkar glasovala.
Zmaga je tvoja ! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #258 : ponedeljek, 29.03.2010 : 09:46:19 »

Glasovala tudi jaz. In trenutno si precej v vodstvu Wink
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #259 : ponedeljek, 29.03.2010 : 09:56:50 »

Bravo Zala!Sem pravkar glasovala.
Zmaga je tvoja ! Cheesy Cheesy Cheesy

Oj,

prosim, ne tko govort... Če dobimo največ glasov, je zmaga NAŠA. Posameznik tule ne bi naredil popolnoma nič, tko
da ne glasujete zame, temveč za Žverco in uspešno izpeljano akcijo Wink

Ful hvala Smiley
Logiran
lura
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #260 : ponedeljek, 29.03.2010 : 10:39:53 »

Čestitke za zmago!

 Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #261 : ponedeljek, 29.03.2010 : 10:54:07 »

Čestitke za zmago!

Bo kaj podobnega na cesti pri Horjulu?
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #262 : ponedeljek, 29.03.2010 : 10:57:29 »

Čestitke Zala !
Vem, da je v akciji sodelovalo še mnogo
prostovolj in prostovoljcev, tudi njim vsa čast.
Ampak ti imaš j****, da se izpostavljaš,
zato kapo dol. Kiss

Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #263 : ponedeljek, 05.04.2010 : 18:03:03 »

Živjo!

Najprej čestitke in pohvale za uspešno izpeljano akcijo društva Žverca.  Smiley
Zelo sem vesela, da obstaja tudi veliko takih ljudi, ki jim je mar za to  Kiss
Na nekaterih lokacijah so akcije že končane, nekje pa še kar potekajo.
Jaz sem za tole žal izvedela šele pred nekaj dnevi.
Ampak bolje pozno kot nikoli; jutri grem pomagat pri preseljevanju na večni poti.
Če morda kdo od tu pomaga tam, me zanima kakšno opremo potrebujem in kje zvem, kdaj in kje se prostovljci zberejo.
In pa še eno vprašanje imam... če najdeš napol povoženo žabico kaj storiti? To se mi sicer na srečo še ni zgodilo, se je pa moji prijateljici, ki pa je žabico takrat  le prenesla na mirnejši kraj.  Ali se lahko dvoživke humano evtanizira v Radenski (ta postopek se uporablja pri bolnih akvarijskih ribah  Undecided )?

Hvala in lep pozdrav
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #264 : torek, 01.02.2011 : 17:58:27 »

Najprej en lep pozdrav vsem!

Marec bo tu kot bi mignil in dvoživke bodo spet začele svojo vsakoletno selitev proti mrestiščem. V društvu Žverca se že veselo pripravljamo na letošnjo akcijo Pomagajmo žabicam v Hrašah 2011. Letos bo akcija potekala v sodelovanju z Zavodom RS za varstvo narave, še bolj natančno bomo beležili število dvoživk, saj so številke nujno potrebne za načrtovanje podhodov, ki so jih (a lahko verjamete?) letos na Zavodu že počasi začeli omenjati. Zadeva je sicer še v povojih, vendar se vse skupaj premika!
Ker akcija v Hrašah vsako leto pobere več kot 200% energije in zmožnosti prostovoljcev Žverce, žal ne moremo pomagati tudi na drugih črnih točkah po Sloveniji. Zato se je letos Andraž (ustanovitelj portala BodiEko) lotil zbiranja informacij o krajih po SLO, kjer so spomladi morije dvoživk na cesti. Točke bo vnesel v zemljevid (v stilu akcije Očistimo Slovenijo) in tako bi s pomočjo zainteresiranih prostovoljcev poskusili dvoživkam pomagati tudi kje drugje. Mi lahko pomagamo z nasveti v zvezi z organizacijo akcije, ljudje bi pa lahko pomagali nekje blizu svojega kraja in se tako npr. ne bi nekdo vozil z drugega konca SLO pomagat v Hraše. Celotna zadeva je itak tako simpl kot pasulj – na cesti, ki to omogoča (kakšne hitre nevarne ceste žal odpadejo) se dvoživke nosi z ene strani na drugo. Oprema: dobra svetilka, odsevni jopič in vedro. In dobra volja. Mislim, da smo v Žverci lahko za zgled, da je vse skupaj vredno truda – 4 leta nazaj smo orali ledino, ljudje so se nam smejali, itd... in prvo leto smo prenesli 3000 dvoživk. Lani, tretje leto zapored, pa že dobrih 18.000 dvoživk. Če bi kdo rad sodeloval pri letošnji akciji, naj se nam oglasi na zabe@zverca.si ali pa se nam pridruži na Žverca FB strani, kjer redno obveščamo o dogajanju.

No, Andraž je z namenom organizacije takih akcij po celotni Slo ustvaril stran na Fbju:  Pomagajmo žabicam 2011.
http://www.facebook.com/pomagajmo.zabicam?v=wall
Namenjena je vsem ljubiteljem živali, ki jim ni vseeno, da vsako leto vidijo na cestah na tisoče povoženih dvoživk (žab, pupkov, krastač) in bi jim radi pomagali varno čez cesto.

Na tej strani bodo zbrane informacije o reševanju, lokacijah in možnih načinih pomoči dvoživkam spomladi, ko bodo le-te množično prečkale cestišča proti vodnim območjem (mrestiščem) in nazaj.

Vsi, ki bi bili pripravljeni ali imate možnost v vaši občini organizirati pomoč dvoživkam čez cesto, se prosim pofočkajte tam Smiley  Vsi, ki se že udeležujete take akcije v vašem kraju, prosim sporočite lokacije, da bomo zainteresirane prostovoljce lahko usmerili na njim najbližje lokacije.

Zemljevid je zaenkrat takle, bo pa verjetno še dodelan:

http://www.bodieko.si/zabice-2011

Če ima kdo poleg želje po prenešanju žabi še kakšno idejo, predlog, naj prosim napiše na zid strani Pomagajmo žabicam 2011. Lepo vas tudi prosim, če lahko to stran tudi delite z vsemi potencialno zainteresiranimi ljubitelji živali, katerih ljubezen se ne konča v primeru, da žival nima mehkega kožuha Smiley

Hvala  in LP, Zala (društvo Žverca).


Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #265 : nedelja, 27.03.2011 : 16:48:31 »

Mene pa zanima, kako je s temi ograjami/mrežami? Se jih da kje izposodit oz. kupit? Pri nas je na enem približno 100 metrskem odseku vsako noč prav masaker. Jaz se sicer zvečer ustavim in vsako žabo nesem čez cesto, ampak to je samo par žab in je vsako juto isto žalosten pogled. Težava je tudi, ker sem doma samo čez vikend, zato tudi nastavljanje mrež ne pride v poštev. Najbolj idealno bi bilo, če bi se dalo postavit ograjo in žabe preusmeriti. Se to da?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #266 : nedelja, 27.03.2011 : 20:39:24 »

Seveda se da (kupit namreč, za izposojo še nisem slišala, je pa vse možno). Smiley Problem je financiranje in povezava z drugo stranjo - primeren podhod.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #267 : nedelja, 27.03.2011 : 21:42:22 »

Bom naslednji teden fotografirala, kako izgleda. Pod cesto je en tunel za vodo, ne vem pa, če je to dovolj. Jih je potem potrebno kako usmerit ali same najdejo? (res nimam pojma o žabah  sram) Pa če mi zna kdo povedat, kje se da kupit te ograje in koliko približno stanejo? Da vidim, o čem sploh razmišljam in kako se lotit zadeve.  Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #268 : nedelja, 27.03.2011 : 22:18:20 »

Joj, ne slikat mrtvih žab, prosim... Mi je že zdej slabo.

Kje je to "pri nas"? Bi meni veliko več povedal ogled terena kot same fotke.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #269 : ponedeljek, 28.03.2011 : 06:50:13 »

Mislila sem slikat teren (prehod pod cesto) ne žab.  predaja Pri nas je mišljeno Jareninski dol oz. ena dolina prej. Občina Pesnica.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines