mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:06:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 95631 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #270 : ponedeljek, 28.03.2011 : 07:16:39 »

Ewa tukaj so fotke ograj in tudi nekaj več podatkov o akcijah:
http://www.facebook.com/pomagajmo.zabicam?v=app_4949752878#!/pomagajmo.zabicam?sk=photos
Mreže se da tudi improvizirati iz mreže za fasado (če se prav spomnim). Kaj več pa ti bodo odgovorile Žverce, če jih povprašaš, imaš na tej strani naveden tudi njihov mail.
lp ostržka
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #271 : ponedeljek, 28.03.2011 : 13:26:11 »

Hvala.  Smiley
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #272 : sreda, 30.03.2011 : 12:00:01 »

Danes članek v Dnevnikovi prilogi Nika.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #273 : sreda, 30.03.2011 : 13:55:33 »

Mi ob večerih tudi vijugamo med žabicami  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #274 : petek, 02.03.2012 : 22:57:30 »

Pravkar so Žverce na fb objavile sledeče sporočilo:

OBVESTILO! Ester iz Vodic je sporočila, da so se na njihovi lokaciji (Šinkov turn) danes zvečer pojavile prve dvoživke. To je v neposredni bližini Hraš, zato tudi mi počasi začenjamo z akcijo. Jutri (3. 3. 2012) ob 13h v Hrašah začnemo postavljati zaščitne ograje za dvoživke, prostovoljci zelo dobrodošli, prav bo prišla prav vsaka pomoč. Hvala!

Postavljanje ograj je en najbolj pomembnih delov akcije, zato res prosimo za pomoč. Hitreje kot nam bo šlo, več žabic bomo lahko že v začetku akcije rešili.

Žverca, društvo za pomoč živalim
Logiran

ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #275 : sobota, 03.03.2012 : 22:50:45 »

Evo malo svežih novic o akciji z njihovega fb-ja:

V Hrašah smo danes že postavili zaščitne ograje. 8 prostovoljcev nas je kar fino telovadilo dobre 4 ure. Hvala vsem za pomoč Smiley Kako bo z dvoživkami v prihodnjih dneh pa težko napovemo, vremenska napoved vključuje ohladitev in dež. Če ima k...do čas, je vsak večer dobrodošel v Hrašah, tudi v prihodnjih dneh, ko bo žabic verjetno še malo manj. Če se odločite za večerno sprehajanje v Hrašah, nam številke prenesenih žabic prosim sporočite na zabe@zverca.si. Hvala Smiley
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #276 : sobota, 17.03.2012 : 12:53:02 »

Živjo,

Da vas še jaz spomnim na najbolj aktualno dogajanje ta moment - spomladansko selitev dvoživk. Po malem bluzijo okrog že kak teden, vendar je bilo ponoči še malo premraz in predvsem je bilo presuho. Ta vikend pa končno napoveduje dež in temperature so za žabice zelo ugodne. Naša akcija je v Hrašah (zabe@zverca.si), lahko pa pomagate že na številnih mestih po Sloveniji.

Z namenom, da bi ljubitelji živali pomagali dvoživkam kar na čim več krajih, smo postavili tole spletko:

http://www.pomagajmo-zabicam.si/

Na njej najdete osnovna navodila za pomoč dvoživkam in lokacije, kjer potekajo akcije. Največje face pa boste tisti, ki boste šli pomagat žabicam v svojem kraju oz. nekam, kjer jim še nihče ne pomaga. Ne pozabite, 5 let nazaj smo v Hrašah začele 3 prostovoljke... danes imamo zaščitne ograje čez celotno vas, zveste prostovoljce, prenesemo med 15.000 in 20.000 žabic na akcijo Smiley Super večerna rekreacija in super občutek, ko lahko samo v enem večeru rešiš tudi po 500 in več življenj. Ja, ok, resda niso tople in puhaste in ne predejo, so pa kljub temu krasna bitjeca, ki so zelo ogrožena in si zaslužijo našo pomoč. In (preverjeno) ni bolj pomirjujočega zvoka kot je regljanje žabic v vedru Wink

Veseli bomo vsakega prostovoljca! Hvala Smiley

LP, Zala (društvo Žverca)
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #277 : ponedeljek, 19.03.2012 : 22:13:53 »

Akcija je že v polnem teku. Žabic je bilo danes noro veliko. Če kdo utegne v prihodnjih dneh še priskočit na pomoč bo to več kot dobrodošlo. Največja kriza je ko se prične temniti, nekje po 6 uri, ko vse naenkrat pridejo na cesto.
Jutri bo po vsej verjetnosti še en nor dan, sploh če bo danes na veliko zalivalo.
 Smiley nad žabicami čisto navdušena ostržka
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #278 : ponedeljek, 19.03.2012 : 22:20:53 »

Ful ste pridni, kapo dol! objem
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #279 : torek, 20.03.2012 : 17:23:48 »

Rada bi priskočila na pomoč, vendar je problem, da sem v LJ in nimam prevoza. Nimam pa niti jopiča, svetilke in vedra  Undecided
Tako da sem čisto brez opreme, volje mi pa ne manjka Smiley
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #280 : torek, 20.03.2012 : 21:21:39 »

Za vedro in svetilko ni problem. Jih imajo ponavadi Žverce nekaj s sabo. Jopič imam rezerven jaz, le glede prevoza ne vem, ker vse prihajamo iz gorenjskega konca. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi povprašala koga na https://www.facebook.com/#!/pomagajmo.zabicam če ima prevoz.
Drugače pa akcija poteka tudi v Lj na večni poti. Seznam lokacij jin kontakti so tukaj: https://www.facebook.com/#!/pomagajmo.zabicam/app_190322544333196
So pa vsake roke dobrodošle.  Smiley
lp ostržka
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #281 : petek, 23.03.2012 : 14:06:00 »

Ojla,

Pravkar smo od Aleksandre iz Nemčije prejeli cel kup odsevnih jopičev (Aleksandra, HVALA!!!), tako da so na voljo prostovoljcem Smiley Tudi nekaj lučk je na voljo in vederc.

V Hrašah smo drugače prenesli že dobrih 10.000 dvoživk, zdajle jih je sicer spet malo manj (suša), vendar za vikend spet pričakujemo gužvo Smiley Čez cesto bi proti mlaki moralo maširati vsaj še enkaj 1.000 dvoživk (glede na cifre v prejšnjih letih), poleg tega pa zelenih žab še praktično ni bilo na pregled. Za vikend bo torej spet žabji žur in dobrodošli vsi prostovoljci Smiley

Hvala in LP, Zala
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #282 : sobota, 24.03.2012 : 16:47:58 »

Vremenska napoved za danes so manjše padavine, kar utegne na plano privabiti večje število žabic... Če kdo želi priskočiti na pomoč je dobrodošel.
lp ostržka
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #283 : nedelja, 10.03.2013 : 21:32:09 »

Akcija Pomagamo čez cesto se približuje  Smiley
Več informacij in lokacij je navedenih na naslednji strani:
https://www.facebook.com/#!/pomagajmo.zabicam

Prenašalci žabic dobrodošli  Smiley.
lp ostržka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #284 : ponedeljek, 11.03.2013 : 09:39:33 »

 Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines