mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:52:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: chow chow - čvek
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: chow chow - čvek  (Prebrano 27974 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #30 : torek, 08.11.2005 : 12:06:44 »

Nasprotno, sama vem, da bom spet enkrat imela chow-chowa Smiley, trenutno smo si pač izbrali eno drugo pasmo. Razlog pa je, da imam dva mala otroka, pa še iz hiše (od staršev) sem se začasno preselila v stanovanje.

Je pa res, da ti chow-chow zleze pod kožo. Vzreditelji ne govorijo zastonj, da kdor ima enkrat chow-chowa, hoče vedno chow-chowa nazaj. Seveda je pogoj, da imaš lepo vzgojenega in socializiranega psa. Smiley

York naj ti zaupam, da pa v prihodnosti načrtujem selitev v hišo, potem pa bo pri nas spet kakšen. Imam pa že v mislih določene linije . Cool   
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #31 : sreda, 09.11.2005 : 22:26:51 »

Za vse ljubitelje chow-chowov bom prilepila link:http://www.westminsterkennelclub.org/2005/video/breed/chow.html


Za videt je ocenjevanje chow-chowov na razstavi. Med drugim je razstavljena tudi kratkodlaka različica, ki pri nas ni tako poznana.
Zmagal je pa pes, ki je meni vsaj tako na sliki bil najbolj všeč. Smiley
 
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #32 : četrtek, 10.11.2005 : 21:17:04 »

he, ko sva midva Gassimom (moj chowi), pred mnogimi leti, telovadila po razstavah, je bil skoraj vedno edini chowi, ki ni sekal po sodnikovi ali vodnikovi roki, ko je bilo treba pogledat zobe  Roll Eyes
Jap, casi se spreminjajo  Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #33 : četrtek, 10.11.2005 : 21:37:30 »

Pri veterinarju so pri prvemu chow-chowu meni vedno rekli: "joj gospa nimate nagobčnika", pa sem jih navadila, da moj nič ne naredi Smiley Čeprav nisem imela občutka, da je ravno užival , ko so ga prijemali tuji ljudje je vse prenašal zelo mirno, pa tudi njegov sin je bil enak, ta tretji je že znal kdaj malo pokazat zobe, vendar pa ni vgriznil. Sem pa na razstavi tudi doživela, da je sodnik poslal psa iz ringa , ker si ni pustil pogledat zobe.

Drejči kdaj si ti razstavljal, mogoče se poznama? Saj veš včasih v Sloveniji ravno ni bilo veliko chow-chowov Wink Po imenu se ga sicer ne spomnim, vendar je pa tudi od mojega razstavljanja minilo nekaj časa, tako da sem mogoče kaj pozabila.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #34 : petek, 11.11.2005 : 11:27:22 »

Gassima sem razstavljala tam nekje med letoma 90'-'91, vendar sva kar kmalu zakljucila, ker je pes izredno slabo prenasal razstave. Po vsaki razstavi je rabil 2-4 dni, da je prisel k sebi. To je zgledalo tako, da se je "zabarikadiral" v svojo koco in sem ga morala dobesedno zvleci ven, da smo lahko sli na sprehod.  Huh
Drugace pa je bil lep peso, saj je pobral kar nekaj CACIB-ov. Vzrejna komisija ga je sicer predlagala kar nekaj psicam za paritev, a ker ga lastniki psic niso videvali po razstavah, so se seveda odlocali za druge samce in tako sem "ubogega reveza" prikrajsala za carobnost potomstva.  Roll Eyes


Pa se njegova slikca:


Gassim Perla Chodska

Ker je slika stara skenirana in pomanjsana, zgleda na njej svetlejsi, kot je bil v resnici.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #35 : petek, 11.11.2005 : 16:21:02 »

Potem sva se pa malo zgrešila, jaz sem razstavljala med letom 92' in 96'. Smiley Bom pa probala usposobit skener da bom lahko prilimala slikce.

Moj Dak je bil tudi iz Češke, potomce je pa tudi imel samo enkrat Grin. Mislim pa , da v teh letih sploh ni bilo dosti legel.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #36 : nedelja, 20.11.2005 : 18:29:33 »

martinca,
khm, a si ze usposobila skener?  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 08.01.2006 : 11:35:06 »

Odlična predstavitev pasme  Cheesy Prebrala sem jo z odprtimi usti, in to dvakrat!  Wink In se na žalost še enkrat prepričala da, čepraj je to zame daleč naaaaaajlepši in najzanimivejši pes, nekako ni primeren zame...  Cry
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #38 : nedelja, 08.01.2006 : 15:47:52 »

York, zakaj ne bi bil primeren zate? Povej razloge, mogoče jih lahko ovržem.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #39 : ponedeljek, 09.01.2006 : 11:03:56 »

York,
hvala  Smiley
Predstavitev je le osnovna informacija, najbolj verodostojno predstavo o pasmi pa bos lahko dobila le skozi kontakt z lastniki, vzreditelji in seveda psi. No, prepricana sem, da si vse to ze naredila. hehe, sicer pa, kot sem videla, imas drugo ravno tako enkratno pasmo, samojeda. Zelim ti veliko veselja z njim in mogoce bos nekje v prihodnosti ugotovila, da si pripravljena za zivljenje s chowijem in se ti bo uresnicila zelja imeti dalec najlepsega in najzanimivejsega psa.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:03:51 »

Ja Drejči, tako kot si napisala! Ko bom pripravljena in dovolj izkušena, in ko si ne bom več želela takega razigranega norčka kot je samojed  Wink Mogoče enkrat v penziji  Wink
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #41 : nedelja, 15.01.2006 : 21:45:10 »

Ker sem že nekaj časa obljubljala, da bom prilepila kakšno slikico od mojih čovov sem se danes spravila zagnati neki stari skener, ki mi že dolgo leži na pisarniški mizi, seveda od vsega ni bilo nič, sem se pa domislila, da bi lahko fotografije še enkrat fotografirala, dokler ne usposobim skenerja.

Ni najboljše, vidi pa se:

DAK in RIKI
http://oscar.moj-album.com/slike/824049/THBxlGI7firKZg4N.v.jpg


Več fotografij sledi! sram




Logiran
qwes
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 09.02.2006 : 09:55:37 »

najprej lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Lansko leto mi je po 13ih letih poginila psicka te pasme, vendar je zivljenje brez ChowChowa nekam prazno.

Imel bi eno vprasanje: ali mogoce veste, kam bi se lahko obrnil za nakup ChowChowa. Prjesnjega sem kupil nekje pri MB (verjetno od preprodajalca) ki je mislil, da bo psa zaprl v pesjak in ga imel zgolj za reprodukcijo. Ko sem jo kupil je bila v groznem stanju, dlaka ji je skoraj vsa odpadla, zatrgan noht na zadnji tacki in bolh da se jih nisem znebil se pol leta. Ampak prisla je v dobre roke.

Zato me zanima, na koga naj se obrnem, ker na vseh forumih nisem zasledil nobenega konkretnega naslova rejca. In kako je, ce psa uvozim iz kaksne druge drzave.

hvala in lep pozdrav
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 09.02.2006 : 10:07:26 »

Dobrodosel qwes,

trenutno tudi na mojpes.netu ne bos mogel priti do vzreditelja chowov, zato predlagam, da se obrnes na kinolosko zvezo, kjer ti bodo verjetno lahko kako pomagali.
Logiran

aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #44 : četrtek, 12.04.2007 : 07:28:04 »

Vidim, da je tale tema kar melo zamrla Undecided

Vseeno dodajam nekaj slikc teh lepotcev z nedeljskega vzrejnega iz Domžal:

http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/AE2dOiKrl8O2R7yG.jpg

http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/MvSIrH4U4OCirTrQ.jpg

http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/CCubMwo9yhCCy2Wn.jpg

http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/wv0Yac7Za9y7AfpE.v.jpg

http://aska1.moj-album.com/slike/5570553/vv00cvT6mdBiWQ1q.v.jpg

lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: chow chow - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines