mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 09:20:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Srečanje z garjavo lisico
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Srečanje z garjavo lisico  (Prebrano 7674 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« : nedelja, 24.02.2008 : 16:33:19 »

Če mogoče še ne veste, so v veliki bližini zavetišča sprehaja izjemno garjasta mlada lisica (je skoraj brez dlake). Ko smo se peljali mimo in se je naslednji avto ustavil in so jo ljudje gledali, je bila kar tam. Ob robu ceste v smeri proti Mohoreču in počasi odšla dalje v gozd.
V roku ene ure so jo videli tudi drugi...  Undecided
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1 : nedelja, 24.02.2008 : 17:49:31 »

Ste poklicali lovce?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : nedelja, 24.02.2008 : 17:59:57 »

Lovce? Shocked Mene bolj zanima zakaj nihče ni ustavil in je odpeljal recimo v zavetišče. Če so jo že ravno eno uro videvali tam. Pa da se razmemo, nikogar ne napadam samo zanima me.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3 : nedelja, 24.02.2008 : 18:05:14 »

 Shocked kaj? Kaj si pa mislila? Kako ustavil? Kdo? Mimoidoči? In lisica se bo pustila prijeti? Ali naj bi vsi prisotni organizirali pregon in jo revico lovili po gozdu, da jo bodo peljali v zavetisce? Kero zavetisce si pa mislila? Si mogoce mislila, da bodo kjerkoli zdravili garjasto lisico? Zato - ja, lovce. Da jo kar najhitreje pokončajo, da reva ne crkuje v mukah. Al kaj bi imeli?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 24.02.2008 : 18:07:53 »

Ker je bolna (garje), ker se bojijo, da je stekla pa nocejo okuzit sebe, svojih psov, zavetisca... Res bi bilo fajn poklicat lovce.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : nedelja, 24.02.2008 : 19:34:22 »

Aja. Hvala za pojasnila, saj vem. Lisička ni pes. Ampak jaz sem že ujela in nesla v zavetišče za divje živali mladi vrani, ki sta padli iz gnezda, par ježkov (poškodovanih) in celo mlado lisičko ki sem jo ujela kar v mačjo kletko. Je pa res, da nobena od teh živali ni bila garjava. Mislim da ne...
Upam da revčki čim prej skrajšajo muke.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6 : nedelja, 24.02.2008 : 20:33:22 »

Jasno mi je sicer, da tole ne paše v to temo: ljudje, narava ni romantična. Nikakor. Ponavadi divji živali, ki jo rešujemo in želimo najbolje naredimo več škode kot koristi. Primeri:
- mali srnjaček (bambi), bogi, sam sredi gozda. Vse drugo, razen pustiti ga tam, je obsoditi ga na smrt. Ce ga božas, pustiš človeški vonj na njem in mama ga zavrne. Če ga spraviš v zavetišče, ga ne bodo mogli vrniti v naravo in bo obsojen na ogrado
- ježki: pobiranje bogega, zgubljenega ježka in prinašanje ga k hiši, pomožnosti nekaj km od kjer smo ga našli, pomeni samo povzročati mu stres s prihodom v novo okolje, kjer je vprašanje, kako se po znašel
- ptičem (izjema je družina vranov, pa še to ni kar za posploševat) običajno z našo pozornostjo povzročimo tak stres, da od tega umrejo (tudi, če od same poškodbe ne bi)

Lisičke se osamosvojijo pri 3-5ih mesecih, torej, ko so velike tretjino svoje končne teže. Zato, če vidite malo lisičko, ne pomeni, da je izgubljena in ji je treba pomagat. In, če vidite bolano lisičko, je lovec običajno res najboljša rešitev.  Vem, kako je grozno videt garjavo lisičko. Vem kako je še bolj grozno opazovat mlado lisičko, ki se ji garje širijo z vsakim dnem, ko jo opazuješ (in seveda je z vsakim dnem manj sposobna najti si hrano in je vedno bolj suha) in vem kako je, če moraš prosit lovce, naj se toliko potrudijo, da jo poiščejo in ji namenijo en strel... Vem tudi, da divji živali strel (če izvzamemo možnost obstrela) pomeni manjši stres kot odlov in potem "humano" uspavanje.

Upam, da to kaj razloži moj zgornji odziv. Žal mi je, da je tako, ampak resno, resno prosim tiste, ki veste, kje se lisica nahaja, da sporocite to lovcem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : nedelja, 24.02.2008 : 20:39:46 »

Pridna, se čist strinjam. ˝Moja˝ lisička je imela zlomljeno tačko, drugače pa je bila zdrava in kasneje tudi izpuščena nazaj v svoje okolje. Moje razmišljanje je včasih pogojeno s tem, da sem od malega živela med, več ali manj,  divjimi živalmi (čisto dejansko) in da sem imela na srečo sorodnico, ki je poskrbela za živali katere sem že kot otrok prinašala domov.
Res želim tej revčki, da se čim prej... prikaže lovcu pred puško. Kot si napisala, edina rešitev, sigurno bolj humana kot da pogine od lakote ali postane plen kakšnemu psu, drugi živali.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 25.02.2008 : 08:15:26 »

Kolikor vem lovci vejo. Sicer pa ne vem kera ***** bi šla lovit bolno lisico in jo tlačla v svoj avto. Jaz priznam ne. Imam doma psa, ki ga vsaka zadeva zadane in je bil pred letom operiran zaradi raka. Sem pač egoist. Kaj čmo. Ampak meni je lasten pes pomembnejši.

Garje pa lahko staknejo tudi zavetiški psi in samo zato sem to napisala v to temo. Vidim, da bi bilo boljše, če bi direktno Andrejo poklicala.

Svašta...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #9 : ponedeljek, 25.02.2008 : 08:37:13 »

Garje pa lahko staknejo tudi zavetiški psi in samo zato sem to napisala v to temo. Vidim, da bi bilo boljše, če bi direktno Andrejo poklicala.

Meni se zdi pa super, da se je začela ta tema, mogoče bi edino prosila Jano, da prestavi to tja med lovce... Ne vem, recimo pod novo temo: reševanje divjih živali ali pa kaj podobnega.

Mislim, da je določen odnos do narave in predvsem živali problematičen in vodi v škodo živali, ki jih ljudje želijo reševat. Zato se je treba o teh stvareh pogovarjat/pisat...

Drugače pa AngSeter ne razumem čisto tvojega posta...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 25.02.2008 : 08:57:32 »

Sej ni nič za razumet takega. Bi pač vodji zavetišča povedala, da naj malo pazijo kje se sprehajajo, oz. da vejo kaj se dogaja v bližini. Tudi zaradi preplaha s steklnino. Informacije ne škodijo. Ne pa da jih bom pol še slišala, da zakaj bolnih živali ne lovim z golimi rokami.

Tema o tem pa če se ne motim že obstaja in res, naj se gre tja debatirat. V bistvu je čisto zanimiva...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : ponedeljek, 25.02.2008 : 09:01:05 »

Citat
Ne pa da jih bom pol še slišala, da zakaj bolnih živali ne lovim z golimi rokami.
Pa ne pretiravat, no.
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #12 : ponedeljek, 25.02.2008 : 09:06:57 »

To je edina informacija (zaenkrat), ki je prišla s tem problemom. Zato naprošamo vse naključne mimoidoče, če jo opazjo, da društvu takoj javijo.
Obveščeni bodo tudi ostali.

Hvala in lp
Logiran
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #13 : ponedeljek, 25.02.2008 : 10:16:09 »

Ni nujno, da je lisica samo garjava, lahko ima tudi steklino. Zato se obvesti pristojne službe in se prepusti strokovnim osebam, da rešijo situacijo.   
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #14 : ponedeljek, 25.02.2008 : 12:01:14 »

Zato se obvesti pristojne službe in se prepusti strokovnim osebam, da rešijo situacijo.   
Hja, kakopak bi pa drugače naj bilo.
Očitno je to lisico videlo več ljudi, društva pa ni nihče obvestil (razen tukaj na forumu), zatorej bi bilo bolje, da v ponovnem primeru srečanja bolne lisice se obvesti vsaj nas, da lahko urgiramo in pokličemo pomoč. In nenazadnje, da smo tudi sami pozorni in opozarjamo morebitne sprehajalce, da je bila v neposredni bližini azila videna bolna lisica.

Lp,
Saša
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Srečanje z garjavo lisico
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines