mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:50:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...  (Prebrano 45757 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« : nedelja, 10.02.2008 : 16:26:54 »

ma, mi našo pupo mai ne bomo sterilizirali..ker konc koncev jo držimo stran od samcev..če se bomo pa kadarkoli odločili za male, jo bomo parili z zlatim prinašalcem..in tej nikakor ne bojo pristali v zavetišču- vsaj z naše strani ne..Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1 : nedelja, 10.02.2008 : 16:43:59 »

Saj ne morem verjet. Poglej si malo spletnih strani zavetišč. V zavetiščih je polno kužkov, ki jih nihče noče, ti bi pa imela še mladičke, po vsej verjetnosti ne bi vseh obdržali in bi mladički res ostali na cesti ali pa pri kakšni neprimerni družini.  Na to tematiko je bilo že toliko povedanega, da res čudno, da še nisi naletela na kaj takšnega. Ne vem ali nisi ali nočeš videti vseh postov o psih ali mačkah, ki čakajo na posvojitelje. Borimo se proti razplodu psov, ki nimajo vzrejnega dovoljenja, ti bi pa imela mladičke.
Vsak vesten lastnik psov bi moral kastrirati oz. sterilizirati psa/psičko, razen v primeru vzrejnega dovoljenja.
Tebi pa priporočam, da si prebereš kaj na to tematiko, saj nočem, da na koncu "vaši" mladički pristanejo kje, kjer ne bi smeli, ob tem pa je toliko psov v zavetiščih, ki čakajo na svoj dom.
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #2 : nedelja, 10.02.2008 : 17:17:23 »

Miss Teja..
ma glej, mi smo našo psičko dobili brez rodovnika..in za njo fulll lepo skrbimo..
in tudi mi, če bi imeli male psičke jih ne bi dali lih kr tako..ker dosti ljudi tudi išče pse..
čeprav po mojem tega filma ne bomo videli, ker naša draga pupa zmeraj kadar se ji približa kašen samček- tudi, ko se goni, spusti rit na tla..in začne renčat..ona pa potem skače po njih..hahaha..Cheesy
ko smo imeli 6 let nazaj eno psico- mešanko, je skotila 4 male in vse smo oddali..enega pa smo obdržali, ker smo našo psico morali uspavati, ker po kotitvi ni mogla hoditi po zadnjih tacah in nikoli več tudi ne bi mogla in veterinar je rekel, da drugače ne gre..full smo bili navazani nanjo in hudo nam je bilo, ampak drugače ni šlo..
ampak, to sem hotela povedat, da so tisti 3 psički še zmeraj pri teh družinah, čeprav 2 sta slepa zaradi bolezni njihove mame..ampak, nihče jih ni še zavrgel..po 6 letih..
če drugi mečejo pse stran in jih nočejo imet, je to njihova stvar..ma mi zmeraj pogledamo- vsake toliko kaj se z našimi psi dogaja, ki jih oddamo..
je ogromno tudi tašnih ljudi, ki želijo obvezno imeti čistokrvnega psa, zato tudi nočejo psa iz zavetišča..vem, da je ogromno zavrženih psov, ma niso vsi tašni, ki jih zavržejo..
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #3 : nedelja, 10.02.2008 : 17:23:03 »

Verjamem, da za njo lepo skrbite. O tem sploh ni bilo govora. Druga stvar pa je, da če kdo želi psa, kot si napisala, naj gre pogledati v zavetišče, kjer imajo polno psov, ki iščejo dom, in ne rabijo zato še vaše pse. Ne vem, če si razumela moje bistvo, kaj hočem povedati.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 10.02.2008 : 17:35:00 »

kimica, samo en zavrzen je dovolj in izgovor, da "vsi pa tega ne delajo" niti pod razno ne zdrzi. O rodovniku kljub goram napisanih tekstov nimas niti najosnovnejsega pojma, se manj ves karkoli o tem, zakaj se nerodovniski psi ne parijo, ceprav si imela v bajti krasen primer.

Se vprasanje: Kako bos poskrbela, da ne bo nikoli mucen, zavrzen ali drugace slabo oskrbljen noben od potomcev mladicev iz tvoje steparije?

Pa se: Hm ... pravis, da sta dva mladica od prejsnje psice slepa zaradi mamine bolezni. Full ste bili navezani nanjo, vendar so bili mladici bolj pomembni od nje? Nekako povsem defektna logika, bi rekla. Nekako tako: poskusimo, pa bomo videli, kaj se bo zgodilo. Ce bo psica prezivela, ok. Ce ne bo, bo pa sigurno prezivel kaksen mladic. No, pa ce bodo slepi, gluhi, brez tac, kaj potem. Bomo nasli ljudi, ki jih bodo vzeli in nikoli slabo z njimi ravnali.

Ja, in potem se zbudimo v raju.

kimica, brez zamere. Pocasi na tem forumu zakljucujemo vsakrsno pozitivno pisanje o steparijah vseh vrst. Forumov je kot dreka in se lahko s svojimi idejami in prepricanjem s somisljeniki sprehodite drugam in drugje sirite svoje krasne poglede na legla, v katerih se kotijo bolni mladici, na psice, ki umirajo pri kotitvah ali po njih in seveda, na idealni svet, kjer so zaradi denarja najbolj super in krasni tisti steparji, ki za mali denar nudijo kupcem gradove v oblakih.

Torej, ali povsem prenehas kakrsnokoli pisanje o tem, ali pa se poslovimo kar zdaj?
Logiran

kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #5 : nedelja, 10.02.2008 : 17:52:09 »

ma čaki malo Jana..
tudi ti mene nisi povsem razumela..jaz o rodovniku nisem nič omenila- le, da naša psica ga nima..
samo nekaj mi povej..a je mogoče parjenje psov prepovedano??..če je, ok razumem..zgleda, da se lahko parijo le tisti, ki imajo svoje pse za razstave ipd..ma ok zadosti o temu, ker se ne bomo nikoli sporazumeli..in nočem še naprej pisat o temu..

in nisi me razumela kar se tiče prejšnje psičke..bolezen je dobila med brejostjo, zato pa ko je skotila ni mogla več hodit po zadnjih dveh tacah..in nikoli več ne bi mogla in smo poslušali mnenje veterinarja..ti bi rada videla svojega psa kako trpi???..verjetno ne bi..in naša psica je trpela..že tako smo jo mučili 1 mesec, ker je mogla dojit..potem pa smo jo morali uspavat..tamala pa sta oslepela nekje pri starosti 1 leto..ampak tisti ljudje ju majo še zmeraj radi..in mi naše psičke nismo prodali, ampak oddali..so bili mešančki..
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 10.02.2008 : 18:02:29 »

samo nekaj mi povej..a je mogoče parjenje psov prepovedano??

Ja kimica, JE PREPOVEDANO. Po zakonu si dolžan preprečiti kotitev nezaželenih mladičev bodisi s sterilizacijo bodisi z osamitvijo. Dokler bodo vsa zavetišča v Sloveniji popolnoma zatrpana, toliko časa JE PREPOVEDANO Z ZAKONOM in nihče me ne bo prepričal, da so tvoji zaželeni.

in nisi me razumela kar se tiče prejšnje psičke..bolezen je dobila med brejostjo, zato pa ko je skotila ni mogla več hodit po zadnjih dveh tacah..in nikoli več ne bi mogla in smo poslušali mnenje veterinarja..ti bi rada videla svojega psa kako trpi???..verjetno ne bi..in naša psica je trpela..že tako smo jo mučili 1 mesec, ker je mogla dojit..potem pa smo jo morali uspavat..tamala pa sta oslepela nekje pri starosti 1 leto..ampak tisti ljudje ju majo še zmeraj radi..in mi naše psičke nismo prodali, ampak oddali..so bili mešančki..

Katastrofa! Največja od vsega, da niti kančka slabe vesti ni zasledit v tvojem pisanju.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 10.02.2008 : 18:04:09 »

Ok, zakljucujemo, saj je jasno, da ne bomo prisli skupaj, kar dokazuje ze samo izjava, "da se lahko parijo le tisti, ki imajo svoje pse za razstave".

Jaz sem te povsem dobro razumela in dejstvo sta dva slepa psa in ena mrtva psica. Mene ne sprasuj, kaj bi naredila ob trpecem psu. V situaciji, ko bi morala katera od mojih psic zaradi mladicev trpeti, ne bom nikoli. Cudez zivljenja vidim vsak dan ob tem, da se zivim in ne potrebujem se celega kupa kosmatih cudezev.

Parjenje psov seveda ni prepovedano, je pa v zakonodaji cel kup clenov, ki prepovedujejo razplod psov z dednimi boleznimi, produkcijo nezazeljenih mladicev, zascito psice pred nenacrtovanimi brejostmi, zascito psov pred nenacrtovanimi skoki in podobno. No, treba je najprej imeti razpucano v glavi, kdo potrebuje mladice (ali denar), potem pa se lahko pogovarjamo o zakonodaji, odgovornem lastnistvu, prepolnih gmajnah in cestah ter zavetiscih, o zavrzenih pasjih mladicih ter psih vseh starosti, tudi zelo ostarelih ... in za marsikoga (ocitno tudi zate) tako famozni prepovedi parjenja za razplod neustreznih psov.

Ja, je pa prepovedano pozitivno pisati o razplodu nerodovniskih psov in mesancev na mojpes.netu. Ce bos malo oci odprla, bos videla, da nima zadeva z rodovnikom ali razstavami prav nobene zveze.

Sicer pa, misli si kar hoces, pocela bos itak tisto, kar bo tebi ustrezalo, ne glede na to, kaj se bo dogajalo s psi - tvojimi ali tujimi.
Torej, jaz in mojpes.net pri tvojem razmisljanju in pocetju ne zeliva biti na noben nacin soudelezena, zato je najbolje, da se poslovimo.

Hvala za tvoje razumevanje in lepo se imej tam, kjer bos tudi ti razumljena.
Logiran

kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #8 : nedelja, 10.02.2008 : 18:18:16 »

no, no..ni se treba tako jezit name..sej nisem nič narobe mislila..

ma smetka..kanček slabe vesti??..ma zaradi česa??..žalostna sem..še zmeraj jo pogrešam..ker je bila moja ljubljenka..ma mi nismo vedli, da bo zbolela, če bo ostala breja..in tudi za mladička nismo vedeli, da bosta oslepela..
in nisem rekla, da hočem, da se naša psica pari..mi jo imamo na našem vrtu in zmeraj skrbno pazimo kadar se goni, da ni kašnega nezaželjenega snubca okoli..

ne rabite me takoj napadat..jaz nisem mislila nič napačnega..vprašala sem, če je prepovedano parit psa..in ste mi odgovorili..
hvala za informacijo..
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #9 : nedelja, 10.02.2008 : 18:24:48 »

Eh brez komentarja. Na STERILIZACIJO pa niste pomislili kajne? Se mi je kar zdelo. In potem psička nasrka.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 10.02.2008 : 18:25:30 »

že tako smo jo mučili 1 mesec, ker je mogla dojit..potem pa smo jo morali uspavat..

Če se pri vsem ostalem zgovarjaš na nevednost, potem bi bilo tole zgoraj dovoljšen razlog za slabo vest. Praviš, da ste jo mučili 1 mesec? Kaj tebi ni jasno? Če ste hoteli mladiče in je psica zbolela na smrt in se ji ni dalo pomagat, potem dudo v roke, pa mladiče gor spravit, vsake dve uri vstajat itd. = prevzet odgovornost za svoja dejanja. Anede?

Kakšna bolezen pa je to bila pravzaprav?
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : nedelja, 10.02.2008 : 18:38:08 »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa Angry Lips Sealed
sem na tem da znorim!
pa ne bom!

me pa res zanima kakšna bolezen jo je doletela med brejostjo, ali je bilo to zaradi brejosti Tongue in posledice- slepota, so bile le te zaradi mamine bolezni?! ja, pri tem pa res ni potrebno imet slabe vesti, zakaj že...

in zmrazilo me je ob tem, ko si napisala da ste jo en mesec MUČILI!!!!! saj dude ne obstajajo, kje pa!!!
uf, sem besna!
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #12 : nedelja, 10.02.2008 : 18:39:25 »

Miss Teja..
njo smo želeli sterilizirat, ma je bilo potem že prepozno..žal..

Smetka..
nič ni boljšega od materinega mleka..in naša psica je praktično samo ležala, ker tacice so jo bolele..veterinar je predlagal, da poskusimo 3-4 tedne tako, da jih doji, da se malo zdebelijo, potem pa...tako, da glede na to, da je veterinar predlagal, jih nismo želeli prikrajšat za materino mleko..ker itak bi morali dojit okoli 2 meseca..in vedi, da mi jo je bilo težko gledat kako se mantra..srce mi je pokalo..glej..to je bilo nekje 8 let nazaj..ker sedanja psica ima 4 leta, tisti mladiček od prejšnje psice pa je umrl pri 4 letih zaradi zastoja srca..tako, da ne vem za kašno bolezen se je šlo..bi morala starše vprašat, ker oni bolje vedo..
samo ti ne me ne poznaš, ne veš kašna so moja čustva..zdaj, da se zgodi naši prinašalki kaj, ne vem kaj bi bilo..po mojem bi se mi zmešalo, ker jo imam nadvse rada..obožujem jo..vsak dan jo crkljam, ji dam ljubčka na smrček..še zmeraj pri svojih 4 letih je kot en otrok in zmeraj bo tašna..in ne vem kaj bi brez nje..ne predstavljam si življenja brez nje..pa si lahko misli kdo kar hoče zdaj..jo imam raje kot kašnega človeka..ker pes je zmeraj zvest, medtem ko pri kašnem človeku nikoli ne veš kdaj ti bo zaril nož v hrbet..
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #13 : nedelja, 10.02.2008 : 18:44:38 »

Smetko podučuje kako je z mlekom Shocked
jaz itak več ne razumem nič, breja psica, bolna psica, odpoved nog (JE BILA ODPOVED NOG POSLEDICA BREJOSTI ALI BOLEZNI, huh?), potem 2 slepa mladiča, pa srčni infarkt 4 leta starega psa?!?!?!

ajoj
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : nedelja, 10.02.2008 : 18:52:07 »

Glede na slabo izkusnjo z brejostjo in mladicki pri prejsnji psici, ti odsvetujem parjenje tudi svoje prinasalke. Nikoli ne ves namrec kaj ima tvoja psica za seboj med predniki, saj nima rodovnika in nimas kje preverit. Tudi samca, ki bi ji ga izbrala bos tezko dobila med tistimi, ki imajo rodovnik in vzrejno dovoljenje, kar pomeni spet velik riziko. lp
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines