mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:11:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...  (Prebrano 45726 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #15 : nedelja, 10.02.2008 : 19:13:34 »

Teja..
mislim, da je imela podobno bolezen kot jo ima lahko ženska (na človeka mislim) med nosečnostjo..
moja mama je imela tašno ko je bila noseča z mano..sem se rodila pri 8 mesecih..moja mama pa je bila 3 mesece v bolnici..je imela 88kg pri 8 mesecih..a pred nosečnostjo 48kg..
če me ne bi rodila takrat, bi ostala jaz slepa..to je zatrdil zdravnik..ali pa bi prej obe umrli zaradi mamine bolezni v nosečnosti..in to traja samo med nosečnostjo..
zdaj, s psom je malo drugače..ma nekaj podobnega mislim, da je..

ma kašne dude te prosim??..materino mleko je najboljše..in če jih ne bi hranila vem, da ne bi bilo nič iz njih..sem hranila jaz tako že 2 mucke, ki so ostale brez mame..ma niso zdržale 10 dni..in tako ali drugače bi jo morali uspavat..al takrat al čez en mesec..smo delali po naročilu veterinarja..tako smo ohranili 4 življenja, čeprav je eno življenje moralo zaradi tega ugasniti..na žalost..
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #16 : nedelja, 10.02.2008 : 19:15:57 »

 Spremenil se ne bo glede razumevanja s pesi na splošno. Naš prejšnji pes se v vsem svojem življenju ni sporekel z nobenim psom. Res je bil lepo vzgojen. S tem je malo težje, je precej trmoglav in samosvoj, ampak obenem hudo inteligenten...
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #17 : nedelja, 10.02.2008 : 19:18:44 »

kaja..
sej je ne bomo parili..samo, če bi se zgodilo, jaz tukaj ne morem nič pomagat..
kadar smo zraven lahko pomagamo, ja..ma ponoči ne..Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : nedelja, 10.02.2008 : 19:23:51 »

Kako to mislis, da ne mores pomagati oz. da lahko pomagas samo kadar si zraven? Shocked  Psico morate med gonitvijo imeti ves cas pod nadzorom, ali v hisi, v garazi ali v varnem pesjaku.  Ce tega niste sposobni storiti, jo dajte sterilizirat!  Angry Oprosti, ampak taksen odnos je popolnoma zgresen, da niti ne recem neodgovoren. Pri toliko revezih v zavetiscih, na cesti, na prekratkih verigah, zbrcanih, povozenih, zastrupljenih, imate vi psico med gonitvijo brez nadzora! Sad Sad Sad Lepo te prosim kimica, reci da se hecas. Prosim!
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : nedelja, 10.02.2008 : 19:32:11 »

A jo tole kakšna provokacija?  Shocked

Ne morem verjet, da bi lahko kdo pri zdravi pameti takšne neumnosti trosil.  Angry

Če pa že, potem pa naj Kimici samo omenim, da v kinologiji poznamo vzrejne preglede rodovniških plemenk in plemenjakov, v sklopu katerih se opravijo tudi veterinarski pregledi za določene genetsko prenosljive bolezni. Med njimi so tudi progresivna retinalna atrofija, zaradi katere psi oslepijo, in srčne okvare. Ti to mogoče kaj pove? Na primer, zakaj so horuk paritve norost in vodijo v mučenje živali? Da, mučenje, zato, ker smo mi odgovorni, kako zdravi bodo potomci, saj mi poskrbimo za to, da so ali niso spočeti.

O stotinah, tisočih zavrženih, povoženih in pozabljenih so ti pa že drugi pisali.  Lips Sealed
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : nedelja, 10.02.2008 : 19:34:24 »

ma kašne dude te prosim??..materino mleko je najboljše..in če jih ne bi hranila vem, da ne bi bilo nič iz njih..
seveda je materino mleko najboljše, vendar če ni druge variante DUDA reši življenje!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : nedelja, 10.02.2008 : 19:36:23 »

in tudi Z ZAKONOM PREDPISANA, če mama iz kakršnega koli razloga ne zmore mladičkov dojiti. Med te razloge se prišteva tudi BOLEZEN.
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #22 : nedelja, 10.02.2008 : 19:43:15 »

kaja..
mi imamo našo psico v pesjaku- boksu, ki obsega 20-25 m2..
1 leto nazaj je en podivjani pes skoraj pregrizu ograjo in nas kasneje napadu, ker je bil tam cel dan, ker se je gonla in smo morali ograjo učvrstit..
ampak zmeraj se bojimo, da ne bi prišlo do brejosti..a nočemo je sterilizirat, ker naši prijatelji so jo in je prav boga za videt..kot en sod..zato sem rekla, da pokvariš psa s tem..
nimamo pa namena pariti našo psico..to upam, da ste razumeli..

no, dobro..sej je zadosti..vsaj mislim tako..

kalsang..no, zadosti..mi je nismo peljali na tašne preglede- mešanko..cepili smo jo in to je to..pač, glavne stvari..kaj smo mi vedeli, da bo zbolela??..
meni je zadosti..jaz vem, da smo prav naredili in to je to..vi pa si mislite kar česte..
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #23 : nedelja, 10.02.2008 : 19:45:06 »

ja no..smo upoštevali veterinarja..zadosti!!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 10.02.2008 : 19:48:24 »

No ja, ce se kimica se ne heca ta trenutek, se bo mordas zacela po branju tegale:

Zakon o zaščiti živali

I. SPLOŠNE DOLOČBE

3. člen

Nihče ne sme brez utemeljenega razloga povzročiti živali trpljenja, bolezni ali smrti.

4. člen

Mučenje živali je:
    – vsako ravnanje ali opustitev ravnanja, storjeno naklepno, ki živali povzroči hujšo poškodbo ali dalj časa trajajoče ali ponavljajoče trpljenje, ali škodi njenemu zdravju;

    – nepotrebna ali neprimerna usmrtitev živali.

II. ZAŠČITA ŽIVALI
1. Reja živali

7. člen

Skrbnik živali mora živali zagotoviti:
    – bivališče, hrano, vodo in oskrbo na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
    – svobodo gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje;
    – dovolj prostora, če je privezana ali zaprta, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji;
    – svetlobo, toploto, vlažnost, kroženje zraka, zračenje, koncentracijo plinov, higieno in intenzivnost hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustreza njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem;
    – ločeno nastanitev nezdružljivih živali.
    Skrbnik živali mora preprečevati napake v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju.
    Če je opustitev iz prvega in drugega odstavka tega člena storjena naklepno in nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.


11. člen

    Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
    Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
    Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

15. člen

Prepovedana ravnanja so:
    ***
    - preobremenjevanje živali, uporaba plemensko nezrelih živalih (premladih ali spolno nezrelih živali), onemogočanje potrebnega počitka, uporaba bolne, ranjene, poškodovane ali ustrahovane živali oziroma njeno fizično izkoriščanje, preobremenjevanje s tekom ob prometnem sredstvu ter vzpodbujanje živali s poživili (doping);
    - reja vretenčarjev, ki kažejo sami ali njihovi potomci dedne napake, ki povzročajo trpljenje živali; ta prepoved ne velja za rejo gensko spremenjenih organizmov v zaprtem sistemu, če reja poteka v skladu s predpisi, ki urejajo ravnanje z gensko spremenjenimi organizmi;
    Če je ravnanje iz prvega odstavka tega člena storjeno naklepno in zaradi tega nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.

3. Bolne in poškodovane živali ter izvajanje posegov na živalih

18. člen

    Skrbnik živali mora pravočasno zahtevati veterinarsko pomoč in oskrbo bolnih ali poškodovanih živali, veterinarsko pomoč pri porodih, kadar je potrebna, in ustrezno nego bolnih, poškodovanih in onemoglih živali.

IX. KAZENSKE DOLOČBE

46. člen

Z globo od 1.600 do 42.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:
    1. takoj ne oskrbi bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (prvi odstavek 8. člena);
    2. ne nadzira rejnih in hišnih živali v skladu s tretjim odstavkom 8. člena tega zakona;
    3. ravna v nasprotju s prvim odstavkom 9. člena tega zakona;
    4. ne zagotovi rezervnega sistema prezračevanja v skladu z drugim odstavkom 9. člena tega zakona;
    5. proda ali podari hišno žival v nasprotju z 10. členom tega zakona;
    6. ne zagotovi osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali v skladu s prvim odstavkom 11. člena tega zakona;
    7. ne zagotovi ustrezne vzgoje in šolanja oziroma drugih ukrepov in je zato žival nevarna okolici (drugi odstavek 11. člena);
    8. zaupa v vodenje nevarnega psa osebi, ki je mlajša od 16 let (tretji odstavek 12. člena);
    9. opravlja dejavnost hotela za živali, ne da bi za to izpolnjeval predpisane pogoje (drugi odstavek 14. člena);
    10. stori katero od ravnanj iz prvega odstavka 15. člena tega zakona;
    11. natovori, prevaža, pretovori ali raztovori živali v nasprotju s prvim odstavkom 16. člena tega zakona;
    12. ne zahteva pravočasno veterinarske pomoči in oskrbe bolnih ali poškodovanih živali, veterinarske pomoči pri porodih, kadar je potrebna, ali ne zagotovi ustrezne nege bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (18. člen);
    13. opravlja dejavnost organizacije na področju vzreje, reje, dobave poskusnih živali ali izvajanja poskusov na živalih v nasprotju s prvim odstavkom 20.a člena tega zakona;
    14. opravlja znanstveno-raziskovalno ali izobraževalno delo na izoliranih organih, tkivih ali truplih predhodno usmrčenih živali v nasprotju s prvim ali šestim odstavkom 22.a člena tega zakona;
    15. ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim ali četrtim odstavkom 26.a člena tega zakona;
    16. goji, poseduje ali vodi psa kljub prepovedi iz osmega odstavka 26.b člena tega zakona;
    17. ne zagotovi šolanja psa v skladu s prvim odstavkom 26.c člena tega zakona;
    18. izvaja šolanje psov po programu, ki ni potrjen v skladu z drugim odstavkom 26.c člena tega zakona.
    Z globo od 800 do 2.000 eurov se za prekršek iz prejšnjega odstavka kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika.
    Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #25 : nedelja, 10.02.2008 : 19:49:16 »

Jah tudi če je mešanka in je breja mora na pregled. Tu pa res nima veze kaj je ali mešanec ali čistokrvni.
Res pa da mešancev ne parimo.
Glede debelosti po sterilizaciji pa sploh ni res.
Če se pes veliko giba sploh ni problemov. Razmislite o sterilizaciji, ker potem ne boste imeli problemov z napadalnimi gonečimi samci in z nezaželjeno brejostjo psičke.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 10.02.2008 : 19:54:39 »

kimica, da je veterinar svetoval izkoriscanje na smrt bolne psice, je vec kot grozljivo in sama bi se takega veterinarja izognila zeeeelo na siroko, pravzaprav bi vsem povedala, kaksno svinjarijo predlaga. Ce ne najdes sama pointa, ti lahko prilimam se clene iz zakonodaje, ki velja za veterinarje.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : nedelja, 10.02.2008 : 20:04:20 »

Citat
kalsang..no, zadosti..mi je nismo peljali na tašne preglede- mešanko..cepili smo jo in to je to..pač, glavne stvari..

Mislim, da si s tem povedala vse! Ker je bila mesanka pac zanjo ni treba poskrbet ali kako? Cepite in to je to. Za bruhat! Uboga psica! Prav grozen se mi zdi tak odnos.

Ce pa imajo prijatelji doma debelo sterilizirano psico, pa bi jih bilo treba spomnit, da pes potrebuje gibanje in malo mansje obroke, ce je predebel. Poznam cel kup steriliziranih in kastriranih psov in nobeden (vkljucno z mojimi) ni debel. Tongue
Logiran

kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #28 : nedelja, 10.02.2008 : 20:06:27 »

ma jana..jaz vse to razumem..ma od kdaj so tej členi??..
ker to je bilo 8 let nazaj...dolga doba..
smo ga vprašali..on je reku: poskusite kašne 3- 4 tedne tako..ma ne več, ker pol bo že prevč uboga..v vsakem primeru smo jo morali usmrtit..sej v bistvu je samo ležala..le ko je morala opraviti potrebo je vstala..samo to ni opravičilo, vem..smo upoštevali veterinarja..kaj čmo..

katya..
verjemi, da je nekaj resnice v tem, ker vse pse..tudi mačke, ki sem jih videla in so sterilizirane so ble debele kot en sod..
ta naša soseda pelje 2x dnevno na sprehod psa, pa ne pomaga..še zmeraj je psica debela..
ma sej z našo je zdaj v redu- smo ograjo učvrstili, ma kljub temu gremo vsake toliko pogledat, da ne bi bilo kaj narobe..samo še zmeraj se lahko kaj "nepotrebnega" zgodi..ponavadi takrat kadar te ni zraven..
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #29 : nedelja, 10.02.2008 : 20:13:59 »

Pa saj to ni res! Bolj ko berem, bolj se zgražam kako so lahko ljudje primitivni!
kimica kaj ti moreš če se psica goni ko tebe ni zraven?! STERILIZACIJA. in ne to ni nikakršen bav bav, to je rutinski poseg in zelo malokrat pride do komplikacij ob potrebni negi po operaciji. To natolcavanje o debelosti pomeni samo to, da na žalost tvoje psičke, te nisi poučena o psih. Zamisli se malo, saj delaš svoji psički samo škodo s tem. In ko si napisala, da ste prejšno psico hoteli sterilizirati toda bilo je že prepozno. Zakaj za hudiča niste tega storili že prej?! Veterinarji stremijo k temu, da se da psa sterilizirat/kastrirat takoj ko je možno. In če bi jo prav čas sterilizirali bi morda ta psička, ki si jo imela tako zelo rada še živela dolgo za tem.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines