mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:09:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...  (Prebrano 45748 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #300 : četrtek, 11.09.2008 : 12:23:58 »

Citat
11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.

Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Citat
In pa:
Z globo od 1.600 do 42.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:
-6. ne zagotovi osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali v skladu s prvim odstavkom 11. člena tega zakona;

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #301 : četrtek, 11.09.2008 : 12:30:09 »

nyssa,sporen je tisti del,ki govori o rostvu "nezaželenih mladičev".Kar se teh dveh tiče,bojo mladiči z njune strani zaželeni v čim večjem številu,saj bosta na ta način prišla do veliko več denarja.
LP Tjaša
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #302 : četrtek, 11.09.2008 : 12:39:13 »

Če jim bo ratalo sploh prodat!
Sploh glede na to, da je vedno več legel takih psov po zavetiščih...

Treba jim bo to pokazat in vprašat, kaj bodo z mladiči, če jih nihče ne bo hotel in pokazat tisti del zakona, kjer je prepovedano evtanazirat zdravega psa in pa naštet koliko satroškov je potrebnih, da lahko pridejo skozi brez prijav in s tem dodatnih stroškov hi hi  Roll Eyes

Je treba razmišljat po kapitalističnem principu  Roll Eyes
Na žalost  Angry
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #303 : četrtek, 11.09.2008 : 12:55:07 »

nyssa,sporen je tisti del,ki govori o rostvu "nezaželenih mladičev".Kar se teh dveh tiče,bojo mladiči z njune strani zaželeni v čim večjem številu,saj bosta na ta način prišla do veliko več denarja.
LP Tjaša
Vem ja  Undecided
Ampak če se da to tako predstavit, da je glede na stanje po zavetiščih, vsako dodatno leglo nezaželeno, se jima bo pa mejbi zdelo, da je nekaj na tem.
Kaj pa vem...za probat je.
Sama povadi ljudem, ki vidijo, koliko € bodo pobrali za mladiče, vržem tale zakon pod nos in kdo si premisli. Ker mislijo, da bo priletela prijava in da bo hudič.
Potem še navržem, da so zavetišča prepolna in da so vsa legla nezaželjena, razen če si član KZS in si vzreditelj...in če imaš registrirano psarno, za to pa potrebuješ pse z rodovniki...in blablabla...
Včasih pali.
S tistimi, ki pa so razumni in je edini problem to, da ''psica enkrat mora imet mladiče'', se pa pogovarjamo drugače.
Povem, da to nikakor ni res, pod nos jim porinem Paxxa z brazgotinami, pokažem kako stran od kakega zavetišča in zraven še razložim pomen s/k.
In tudi pomaga. Veliko je odvisno od načina, kako človeku predstaviš te zadeve.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #304 : četrtek, 11.09.2008 : 13:00:45 »

Mogoče ena stvar.Po zakonu lastnik psa ne more biti oseba mlajša od 16 let,ki tudi ne more kazensko odgovarjati.Če sta ta dva mlajša je še verjetnost,da se leglo ne bo zgodilo,drugače pa trenutno nimam ideje kako jih ustaviti.
LP Tjaša
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #305 : četrtek, 11.09.2008 : 15:33:25 »

Mah daj jima pokaži koliko bullčkov čaka po zavetiščih in vprašaj, če res mislita da bosta prodala toliko mladičev, če jih folk lahko zastonj dobi v zavetišču (tudi mladih, pa jih nihče ne vzame). In da kaj mislita potem, če jima mladiči ''ostanejo'' kdo bo potem skrbel zanje in plačeval oskrbo za x mladih psov.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #306 : četrtek, 11.09.2008 : 15:36:58 »

Če jim bo ratalo sploh prodat!
A dvomiš? Zanimanja za mladiče teh pasem je OGROMNO. Sem imela za dve bullčici preko 50 klicev, ko sta bili v novicah. Žal od tega samo par primernih, ostalim ne bi za nič na svetu dala psa te pasme v roke. Kar pa nekoga, ki mu gre samo za denar ne bo ustavilo, žal..
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #307 : četrtek, 11.09.2008 : 15:42:46 »

Mah daj jima pokaži koliko bullčkov čaka po zavetiščih in vprašaj, če res mislita da bosta prodala toliko mladičev, če jih folk lahko zastonj dobi v zavetišču (tudi mladih, pa jih nihče ne vzame).
Večina teh, ki si želijo bulla za določene, bom temu rekla ''funkcije'' opravljat, jih ne vzame iz azila, ker ne poznajo ne mame, ne očeta in ne vejo, če bo ''taprav''.
Zato raje odštejejo 200, 300 ali celo 400 € za mladičke, kjer vidijo mamo in očeta.  Undecided
Tipa z bullom težko prepričaš v kastracijo svojega psa, je misija nemogoče, se obnaša, kot da bo on ostal brez jajc, ne pa pes.
Grin  Grin  Grin
Pa še kako res  Grin  Grin  Grin
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #308 : četrtek, 11.09.2008 : 15:43:45 »

Ja ampak saj ni nujno da onadva to vesta. Če na druge karte ne bi šlo, bi jaz probala s tem - pokazala koliko bullov je recimo samo v Kopru pa zanje razen tiste posvojnine ni potrebno plačat. Sej taki ljudje ne vejo da imajo zavetišča standarde pri oddajanju pa da ne dajo kar prvemu ki uleti.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #309 : četrtek, 11.09.2008 : 15:45:01 »

nyssa, ne razumem, ampak a pod ''funkcije'' misliš štepanje naprej al to, da je hud pa ma tako ''funkcijo''?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #310 : četrtek, 11.09.2008 : 15:49:40 »

Ja ampak saj ni nujno da onadva to vesta. Če na druge karte ne bi šlo, bi jaz probala s tem - pokazala koliko bullov je recimo samo v Kopru pa zanje razen tiste posvojnine ni potrebno plačat. Sej taki ljudje ne vejo da imajo zavetišča standarde pri oddajanju pa da ne dajo kar prvemu ki uleti.
Se pa strinjam...mejbi bi bilo pametno, da jim pokažeš vse bullčke v zavetiščih...mogoče pa pomaga?

Pod ''funkcije'' sem mislila tiste tagrde zadeve, zaradi katerih si določeni ljudje omislijo bulla.
Beri: ustrahovanje okolice, spuščanje v ring, ščuvanje na vse možno, pumpanje lastnega ega...
Od vseh bull lastnikov, jih takih poznam približno 75%...  Undecided
In prav nihče od njih ni posvojil bulla iz zavetišča  Lips Sealed
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #311 : četrtek, 11.09.2008 : 15:53:11 »

No sej... Mogoče bi jim potem veljalo še rečt da ob tako prijaznem očetu ne bodo oddali oz. prodali veliko mladičkov Wink Samo rajši ne, da ga ne bodo ščuvali da rata ''taprav''  Sad

Joj bi jaz ene za jajca obesla. Bi dali takoj kastrirat svoje pse ko bi videli kako grdo ravnanje lahko boli  Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #312 : četrtek, 11.09.2008 : 16:02:14 »

Probat ni greh  Grin Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #313 : četrtek, 11.09.2008 : 16:19:37 »

Upam da si premislita ker takole te pa ker raz*****! Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #314 : četrtek, 11.09.2008 : 16:20:46 »

Probat ni greh  Grin Roll Eyes

Prepričat ali za jajca obesit?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines