mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:30:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: kužni kašelj?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: kužni kašelj?  (Prebrano 35253 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #135 : nedelja, 29.07.2012 : 07:07:37 »

držimo pesti in verjemi ti nisem nič fouš  Sad

pri nas je bilo dva, tri dni zelo hudo ... bruhanje ob vsakem kašlju ... in ena in druga. ampak je res med pomagal ... sem dajala kar nekajkrat na dan in full vode (ker gospodične fine mleka pa ne). sem jim mešala v pasje mleko, ki sem ga imela še doma od legla ... japajade  Angry tud povohale niso. sam med je pa šel v slast.

saj bo v parih dneh boljše boš videla Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #136 : nedelja, 29.07.2012 : 08:46:52 »

hvala, natis Smiley

do danes kašljajo vsi Shocked včeraj zvečer nisem več vedla kam naj se dam, Indy je po dnevni izbruhala vse meso, ki ga je pojedla... (če kdo ve koliko bruga 50 kg pes Lips Sealed ),sem samo upala, da ne bo napada (hvalabogu ljubezen ) Oxa ni hotela mesa, sem ji odstopila nato pol svoje večerje, po bajti sem dobesedno hodila po izkašljani slini Shocked, za nameček več nisem vedla kam so izginile hrenovke z zdravili za Indy... Shocked Shocked Shocked   sem bila še v celi paniki da jih ni mali Maik pojedel, potem pa več nisem vedela ali je Indy sploh dobila zdravila sram  se mi je prvič kaj takšnega zgodilo. razsulo butnglavc

upam da bo danes bolj mirno. sirup mi pa gre v 2 dneh Roll Eyes
najbolj grozno je, da sem navajena da pse vzamem s sabo, če kam grem  Cry  si ne predstavljam it brez njih nikamor Huh

me pa še nekaj zanima;
ko kakšen preneha kašljat, ali je nevarnost, da ga drugi, ki še kašljajo spet nazaj okužijo, ali bodo postopoma prenehali s kašljem, ne glede na druge pse v krdelu?
pa še en teden po prenehanju smo kužni, ja šit Sad

hvala za podporo in pomoč super

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #137 : nedelja, 29.07.2012 : 08:48:20 »

Ojoj, porihtajte se - pa res, toliko vas je, da mora biti prava norišnica Sad
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #138 : nedelja, 29.07.2012 : 09:10:51 »

bodo nehali in ne bodo še enkrat začeli ... nič bat  Smiley samo ti ne hodi okoli. tudi ti lahko prenašaš ne samo psi.

jaz jim sirupa nisem niti dajala. samo med in je šlo zelo hitro na bolje. res pa je, da moji vsi štirje skupaj nimajo 20kil. sem pa vsakič, ko je katera ob kašljanju izbruhala hrano/slino, dala novo žličko medu. so bile dva dni samo na medu ... hrane tudi povohale niso.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #139 : nedelja, 29.07.2012 : 09:24:19 »

me pa še nekaj zanima;
ko kakšen preneha kašljat, ali je nevarnost, da ga drugi, ki še kašljajo spet nazaj okužijo, ali bodo postopoma prenehali s kašljem, ne glede na druge pse v krdelu?

Ne, ne morejo ga "nazaj" okuzit. Bodo scasoma nehali vsi.
Na tega tocno dolocenega povzrocitelja bodo zdaj nekaj casa imuni, ne pa za vedno, sranje je, ker je povzrociteljev vec in na otale niso.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #140 : nedelja, 29.07.2012 : 10:17:58 »

Jap Teja, ti izkašljani smrklji so najbolj nagnusni od vsega. Sploh če imaš več psov, pa se kar vleče in vleče preden so vsi OK. Zato imam načeloma vse cepljene - saj še vedno lahko zbolijo, če povzročitelja ni v cepivu, ampak tiste najhujše oblike pa (vsaj pri meni) cepljeni niso dobili. Prva leta, ko je bil kužni kašelj še nekaj novega,  sem se še trudila, da bi preprečila okužbo, zdaj pa, če se pojavi v okolici se pač pojavi, prej ko ga dobijo, prej smo skozi. Še najbolj zoprno je, če izbruhne med tečaji, ko sploh ne veš, ali boš lahko pripeljal tečaj do konca ali ne.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #141 : nedelja, 29.07.2012 : 17:56:18 »

tudi cepljeni psi kašljajo..

midve z Oxo sva pristali na dežurstvu Cry
težko je dihala in se je slabo počutila...
slini se za znoret, pa še šmrkljast izcedek ima...
trenutno je gor v sobi na infuziji, jutri nazaj na veterino...
sedaj pa res rabimo pesti držat Sad   Cry
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #142 : nedelja, 29.07.2012 : 19:29:34 »

Teja, držimo pesti. Saj bo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #143 : sreda, 01.08.2012 : 17:38:13 »

je bilo kar kritično, Oxa je bila precej slaba, mogla sem jo nosit, niti stat ni mogla, imela je 41 vročine, hvalabogu je antibiotik prijel, sedaj tudi že sama je, zaradi hrbtenice je dobila še Metacam...
sem pa danes dobila še za Indy antibiotik, saj je imela ves gnojen nosek, ni jedla in je bila čisto apatična Shocked
noro...
ostali štirje še kašljajo (eni bolj, drugi manj), ampak so ok...
nisem vedela, da je to tako neprijetna zadeva.
pa še tako hitro se širi, da je za znoret Angry

sem slišala da je sedaj ogromno tega Cry
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #144 : sreda, 01.08.2012 : 19:06:08 »

o ti drek  Sad

upam, da vam gre na bolje ... ma saj bo boš videla ... tako kot je prišlo, bo tudi odšlo  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #145 : nedelja, 05.08.2012 : 20:59:36 »

Teja, kako ste? Je kaj boljše, kako Oxa? Upam da ste ok in okrevate... Kiss Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #146 : torek, 04.09.2012 : 17:16:09 »

Da povem kako je bilo prvič v 20 letih, odkar imam pse, izkusiti tole nadlogo...
vseh 6 psov je kašljalo... mladi in cepljeni so preboleli kar hitro (beri nehali kašljat in bili normalno živahni), senjorki (10 in 14 let) pa sta bili precej kritični, nista dobro jedli, nista se hoteli gibat, obe pod nujno dobili antibiotike, Oxa celo infuzijo, o čemer sem že pisala...)
je bilo prve dni kašljanja pa kar grozljivo, non stop sem brisala tla...
smo se držali tega da nekaj tednov nismo nikamor šli, še sprehodov po ulici smo se izogibali, da ne bi nalezli drugih... smo imeli počitek in lenarjenje, kar je bil sprva, sploh zame, velik šok Sad

naj povem da Oxe in Indy (senjorki) nisem imela cepljeni in očitno je bila to veliiiiiika napaka, da sem mislila da je starega psa bolje necepit Undecided

to je naša izkušnja, sedaj smo ok, hvala za lepe želje in lp
Teja
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #147 : četrtek, 13.12.2012 : 08:38:24 »

No, mi smo v "karanteni".  predaja
V vednost vsem, ki se redno potikate v okolici Biotehnične fakultete, Rožnika, Zoo-ja.
Moja dva že 14 dni vozim na sprehode v času, ko ne srečamo nikogar, vendar smo virus kljub temu "pobrali".  Lips Sealed  Roll Eyes
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 13.12.2012 : 08:46:18 »

Mene so že opozarjali, da razsaja skoraj povsod. Sad Na gradu srečujemo veliko kužkov, če hočemo ali ne.

Ali pa prijazne ljudi v veterinarki ambulanti: Spusti gospa svojega kužka do mojega, da se vohata in komentira "sicer smo tukaj zaradi kužnega kašlja, ampak saj po moje ni več kužen."
Ja bravo!  jezen jezen

Jaz pa kot zmešana lovim svoje in jih nosim mimo psov, ker sta imela bruhalni virus. Roll Eyes
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #149 : četrtek, 13.12.2012 : 08:51:55 »


še boljš je, ko ti kakšna prijazna teta pri vetu svojega psa spusti do še necepljenih mladičev.  jezen jezen in ko jo prosiš, da odmakne psa, mi razloži da saj jim ne more ničesar narest ker so mladiči v boxu. saj ni važno, da ne ve kaj je psu, saj ni važno da so mladiči stari 6,7 tednov ... ne ne .... in potem vsa začudena  Shocked Shocked razlaga vsem okoli kako sem nevzgojena, ker znorim in mi pri tem pomaga še vetica  huh
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: kužni kašelj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines