mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:17:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Štajerka Čiča
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Štajerka Čiča  (Prebrano 11743 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Art in Teja
novinec
*
Sporočil: 32


« : nedelja, 09.03.2008 : 10:28:51 »

Tukajle še enkrat link, kako se je Čiča že znašla v novem domu:

http://moj-arthur.moj-album.com/album/11316860/     Cool


Ponoči smo bol malo spali, ker je Čiča celo noč kolovratila sem in tja in ji je blo vse še vedno novo in vredno ovohavanja  Grin, jest mam pa dans bučobol, ker sem nenaspana  Grin.

Sem pa danes zjutraj Arturja spustila zraven v sobo, da se bosta počasi začela navajati drug na drugega. Čiča valda takoj pod postlo  Cry , Art pa vse prevohat kar je njenega  Roll Eyes . Sam čiča je že parkrat prišla skor ven, pol pa toti buhtl začne renčat ona pa valda nazaj pihat na njega.

Pomoje bi ona že stokrat prej prišla ven, ker je navajena psov, sam ko je Art taki smotko. Pol jo je pa še provociral in se je šel uležt na njeno blazino in jo gledal pod postlo  Angry .

Mam bol izkušnje pri kolegih, da se jim razumejo psi in mačke, ki so istega spola, sam jest mam občutek, da tale dva ne bosta dolgo sovražnika, ker je Art tut taki cartl, sam mal je buhtl na mačke, ker ni imel do sedaj izkušenj z njimi - prijateljskih izkušenj mislim  Grin . Ko zagleda zunaj muco bi kr za njo zdirkal.

Čiča je pa drugač vredu in me skoooz zasleduje. Boknedaj, da bi me spustila iz vidika  Grin. Me pa zanima al je to res, al bol ni nič na tem, da so živali iz zavetišč ful bol hvaležne in zveste svojim lastnikom? Sem že parkrat slišala to, pa me zanima če je kaj na tem.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #1 : nedelja, 09.03.2008 : 11:44:54 »

Art in Teja, preberi Piino zgodbo in boš videla kaj je hvaležnost  Grin Grin
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.03.2008 : 01:30:58 »

Ne, te moram razocarat, cisto nic ni na temu!!! Muca ti pomoje sledi, ker si ji edino ti vsaj malo znana.
Mi imamo 2 zavetiscarja, Bobi obcasno pokaze hvaleznost z kakim poskusom ugriza, Kuki pa je nadvse hvalezna, ker je dobila toliko novih predmetov, ki jih mora nujno razgrizt!!  Grin
ne me narobe razumet, sta super in mi ju imamo radi, ampak o kaksni hvaleznosti pa ne duha ne sluha  Wink
Logiran
zvesta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.03.2008 : 09:50:10 »

Tudi sama večkrat slišim (ko povem ljudem, da smo vzeli (sicer) psičko iz zavetišča) - da je sigurno zelo hvaležna, ker smo jo vzeli od tam.... pa se ob tem le nasmehnem..

Večkrat sem že doživela, da imajo (nekateri) ljudje napačno predstavo o zavetiščih, zato jim povem, da je imela srečo, da je bila v zavetišču, kjer je bilo zanjo maksimalno dobro poskrbljeno... kaj se je pa dogajalo prej, "na cesti", to pa je popolnoma druga zgodba.

Hvaležnost?  Huh   Ne bi rekla.  O tem ni ne duha ne sluha. Žal.  Cry  Je treba kar delat - vzgajat...  


Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #4 : ponedeljek, 10.03.2008 : 10:33:45 »

Hvaležni?
Seveda, naš Sonček Horjulski je najbolj hvaležen maček na svetu! Grin
Z veseljem ugrizne v nos ali brado (če ga hvaležno ne čohaš dovolj), rože razporeja kakor se njemu zdi nabolj primerno (ker je seveda hvaležen, da si lahko prostor deli s kaktusi), na muco se spravlja z največjim zagonom (hvaležen, ker ima družbo)... itd... itd.
no, ravno zdaj mi je iz čiste hvaležnosti staknil internetni kabel...
(ker je seveda hvaležen, da se vam javljam...)

Grin  Cheesy  Grin

Art in Teja, na "hvaležnost" kar pozabite! Roll Eyes
Je pa drugih lepih lastnosti več kot dovolj!!!!

Čiči pošiljamo en Kiss, vam pa veliko dobre volje in potrpežljivosti pri "spajanju" Arta in Čiče!
Srečno!
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5 : ponedeljek, 10.03.2008 : 11:04:32 »

Hvaležni?
Seveda, naš Sonček Horjulski je najbolj hvaležen maček na svetu! Grin
Z veseljem ugrizne v nos ali brado (če ga hvaležno ne čohaš dovolj), rože razporeja kakor se njemu zdi nabolj primerno (ker je seveda hvaležen, da si lahko prostor deli s kaktusi), na muco se spravlja z največjim zagonom (hvaležen, ker ima družbo)... itd... itd.
no, ravno zdaj mi je iz čiste hvaležnosti staknil internetni kabel...
(ker je seveda hvaležen, da se vam javljam...)

 Grin Grin Grin Smetka, kako hvaležne mačkone oddajaš! Grin Cheesy

Lp, Maja
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #6 : ponedeljek, 10.03.2008 : 11:17:54 »

..saj ni važno, kako se temu reče, hvaležnost ali kako drugače..očitno so polnopravno sprejeti družinski člani, sicer podrejeni in ti zato vračajo "hvaležnost"  Roll Eyes ..   Wink

 Smiley R.
Logiran
Art in Teja
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #7 : ponedeljek, 10.03.2008 : 19:27:47 »

hehe, kera debata se je razvila  Grin

Ravno zato sem vprašala, ker ko so sedaj slišali, da mam muco iz zavetišča, poslušam še sam to. Sicer sem jim pa povedala, da so se v zavetišču mogli imeti prav fino, ker imajo tisto sobico tako lepo urejeno, kot bi človek prišel v kak vrtec  Cool - mucke narisane na steni itd., prav luštno  Cheesy

Drugače pa Čiča že prav hvaležno brusi kremplje na mojem stolu in hoče požvekat vse rože v stanovanju. No pa sem ji šla kupit tist, ko prodajajo za muce travo, da zraste. Medtem ji pa zunaj nabiram travo, da jo žveka.  Grin

Smešno se mi je zopet privajat na muco, ker smo bili sedaj 2 leti brez nje, odkar je umrla naša prejšnja po 14 letih in sem navajena na psa, ki ni tako nežen  Grin. Drugače pa rada da tačke na vsako stran mojega vratu in se potem z glavo drgne ob mojo bučo  Cheesy. P če ležim se uleže poleg mene tako, da položi svojo glavo na mojo roko (tam nad pazduho).

Se je pa kr hitr navadla pri nas in mam občutek, da bo kmalu začela delat pravi raztur  Roll Eyes.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #8 : torek, 11.03.2008 : 13:20:24 »

Ravno zato sem vprašala, ker ko so sedaj slišali, da mam muco iz zavetišča, poslušam še sam to. Sicer sem jim pa povedala, da so se v zavetišču mogli imeti prav fino, ker imajo tisto sobico tako lepo urejeno, kot bi človek prišel v kak vrtec  Cool - mucke narisane na steni itd., prav luštno  Cheesy

V mačjaku se imajo definitivno fino Smiley Vse, ki so tam skupaj, se razumejo/tolerirajo, imajo na tone mišk, pa tunelček, mačja plezala, udobne posteljice, dva fensi praskalnika (eden je celo v obliki ribe in ropota Cool), jedo kvalitetne brikete in imajo naše roke za čohanje Smiley Skratka, jim ni prav nič hudega, vendar vseeno iščejo dom - in dokler ga ne dobijo, delo zavetišča ni končano.

Koliko je žival hvaležna, če sploh je, bo vedno uganka. Sama se z hvaležnostjo ne ubadam, pač pa me zanima ali je žival zadovoljna. Na cesti ziher ni. Pomembno je le to, da je sita, da ima našo pozornost in primerno oskrbo, hvaležnost gor ali dol Wink

Lp, Maja
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #9 : torek, 11.03.2008 : 14:20:17 »

Samo meni ni čisto jasno, kaj delate s temi mačkami v horjulskem mačjaku. Bi človek pričakoval,da ob tako velikem številu mačk ne boste imeli časa za vse lepo socializirat. Moj je ultra socializiran maček (beri pretirano vsiljivo prijazen) in če nimaš časa ga čohat, se pa buca, se ti meče pod noge (sem enkrat že padla in razbila drago vazo) in je skoz laaaaaaaaaačen.
Hvaležnost-ne duha ne sluha. Je pa res,da ob vseh mucah,ki smo jih imeli doma,je Rocco Horjulski daleč najbolj prijazen muc-je bolj majhen kuža (po karakterju, velikosti in debelosti)
Logiran
Art in Teja
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #10 : sreda, 12.03.2008 : 22:05:29 »

Ne me tepst  Undecided , ampak danes sem Čičo preimenovala v KÁLI  Tongue .

Ima različen pomen, v različnih jezikih, meni pa se je zdel najbol primeren afriški pomen, ki pomeni živahen in energičen, kar Čiča definitivno je - vsak dan bolj  Cheesy

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 13.03.2008 : 00:55:01 »

Lepo ime.
Logiran

Art in Teja
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #12 : nedelja, 16.03.2008 : 12:36:24 »

Čiča/Kali ma presežke energije  Grin. Ko me ni doma, ji pustim prižgan radio, da se ne počuti tako samo. Ampak Kali je bol vizualne sorte in se je že zgodilo, da ko sem prišla domov, da je bil prižgan TV. Gor na TV-ju so eni gumbi in ker ona pač skače vsepovsod, si je lepo prižgala mimogrede še televizor.   Roll Eyes   Grin

Moja soba se čudežno prazni, kar pomeni, da vsaki dan odnesem kaj ven, ker tale Kali je bolj destruktivne narave  Cheesy. Ima miljon igrač za igrat, pa preprog za praskat, ampak njej so bolj ušeč podboji, stoli, okna in vrata  Angry . Če bo fotr vidu kaj je že ustvarla se mu bo sfuzlalo  Undecided.

Drugače je pa vredu. Taka carta še vedno, čeprav zdaj ko se me je že navadla, bi ona bol grizla mojo roko in se igrala z njo, pa kremple brusla na meni. Tako da ko jo božam moram prav pazit, kdaj ona preide iz faze božanja v fazo igranja, da še pravi čas odmaknem roko, ker sem že dobla en fini čisti rez  Grin. Zdaj sva se začele po malem sprehajati na balkonu, da dobi dozo kisika, ki jo vsako bitje potrebuje. Seveda je pod budnim nadzorom. Se pa rada nastavla sončku in se potem po tleh zvija sem pa tja in pa malo čekira še okolico.  Cool

Se mi pa zdi, da mam jst mal alergijo na muce  Shocked. Smešno sicer da to zdaj ugotovim, ko sem prej imela 14 let muco, čeprav tista je bila zunanja muca, pa verjetno zato nisem pogruntala. Fora je, da se mi zdi, kot bi mi po obrazu mrgolelo miljon prašnih delcev in pol si morm it sam obraz umit z vodo pa je bolš. Sej to sem že pri prejšnji muci čutla, ampak sem misla, da je krivo to, ker je ona bla vzunaj in da me pač tist prah, ki ga zunaj pobere, moti. Zdaj pa vidim, da ni blo to to. Nimam pa tiste alergije, ko ljudje kihajo pa se solzijo pa dušijo. Tak hudo ni. Samo pač se mi zdi, da mi skos nekaj gomazi po frisu in si zaj pač taužntkrat na dan grem roke umit in obraz  Roll Eyes. Ma mogoče kdo podobne izkušnje? Zanimivo pa je, da pasja dlaka me pa ne moti, ker pri Artu se mi to še ni zgodilo.  Undecided

Zato zdaj sobo večkrat na dan presesam in Kali vsaj 2x na dan počešem. Njej česanje itak ful paše in potem se nastavla glavniku lepotička mala.  Grin

Je pa razvila eno zanimivo navado in sicer, da mi kdaj ponoči pride lizat lase  Huh ali pa če ležima na postli pa gledama TV  Roll Eyes. Ful je smešna no, jest se ji morem prav smejat učasih.  Grin

En lep pozdrav od Čiče/Kali  Wink
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #13 : nedelja, 16.03.2008 : 13:52:33 »



Samo pač se mi zdi, da mi skos nekaj gomazi po frisu in si zaj pač taužntkrat na dan grem roke umit in obraz  Roll Eyes. Ma mogoče kdo podobne izkušnje?

Meni se dogaja popolnoma enako. Če božam mačke oziroma sem v stiku z njimi imam občutek, kot da imam vse polno dlake na obrazu, vse me žgečka in "leze". Ko se umijem je vse ok. Vedno samo pri mačkah, pri psih ne. Zanimalo me je, če je to alergija zato smo pri preverjanju alergije na cvetni prah, opravili še test alergije na mačjo dlako. Rezultat: huda alergija na nekatera drevesa in prav nobene alergije na mačjo dlako.
Še vedno pa ne vem, zakaj mi mačja dlaka "gomazi" po obrazu Smiley
Logiran

Art in Teja
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #14 : nedelja, 16.03.2008 : 16:07:48 »

Hvala za odgovor.  Wink Sedaj sem lahko vsaj mirna, da se iz tega ne bo razvilo kaj hujšega. Pa še prišparala si mi čas, ker sem se tudi hotela iti testirati za alergijo.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Štajerka Čiča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines