mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:51:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!  (Prebrano 23112 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #30 : sreda, 12.03.2008 : 20:24:23 »

EvaD. strašno si me razjezila s svojim čvekanjem v tejle temi. Najprej bi se morda rada psihoterapevtsko z nežnimi besedicami lotila psov, tako nežnimi, da ju ne bi izzvala npr. Sicer bi bila kriva ti. Potem kar nekaj s... o utopični Sloveniji. Potem naj bi pa še vsi priznali, da so naši policaji okrutni, napihnjeni in nesposobni in lažnivi. Če misliš pisat take flance, raje utihni in pojdi spat. Pa nisem policaj in imam z njimi redko opravka, ampak takele površnosti ne prenašam. Zato, ker je tole pes net, še ne pomeni, da imajo psi vedno prav.  Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : sreda, 12.03.2008 : 21:05:12 »

Kolikor je meni znano, velikanska večina policajev strašansko nerada uporabi strelno orožje. Ker imajo potem za vsak strel silne kolobocije. Ne glede na to, ali so kaj zadeli ali ne. Ko smo pri nas imeli na dvorišču steklo lisico, so se raje oborožili z lopatami za sneg in počakali na lovca in veterinarja. Zato rahlo dvomim, da bi se kar tako za hec spravili na dva prijazna kužka, ki sta se šla takole malo potepat.
Sicer pa so imeli lovci na ozemlju ogroženem s steklino napovedane akcije streljanja lisic in potepuških psov. Koliko so jih dejansko pospravili ne vem. Zakaj se pa zaradi tega nihče ne repenči?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #32 : sreda, 12.03.2008 : 21:16:29 »

Kolikor je meni znano, velikanska večina policajev strašansko nerada uporabi strelno orožje. Ker imajo potem za vsak strel silne kolobocije. Ne glede na to, ali so kaj zadeli ali ne.
Tudi jaz mislim da je temu tako in res ne vem zakaj je ob vsakem napadu toliko jokcanja in stokcanja za ubogimi psi, ki so dejansko ogrožali okolico....sicer pa tisti, ki bi ta dva psa radi ulovili na miroljuben način pošljite svoj kontakt, sem slišala da imamo v zasavju tudi takšne napadalne potepuhe (na srečo sem samo slišala) pa se lahko preizkusite z vodno cevjo, pa s pasjo psihologijo...potem pa še nas poučite kako ravnati v takšnih primerih.

Se opravičujem za nesramnost, ni letelo na na nikogar osebno in nimam navade toliko polemizirati, samo tole me je pa kar resno razjezilo.

lpk
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #33 : sreda, 12.03.2008 : 21:18:11 »

Zato, ker je tole pes net, še ne pomeni, da imajo psi vedno prav. Angry
Ja pa pod tole se tudi podpišem.

LPK
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #34 : sreda, 12.03.2008 : 21:21:02 »

Sicer pa so imeli lovci na ozemlju ogroženem s steklino napovedane akcije streljanja lisic in potepuških psov. Koliko so jih dejansko pospravili ne vem. Zakaj se pa zaradi tega nihče ne repenči?


Joj, zdaj bojo šle krznarke v luft Lips Sealed
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #35 : sreda, 12.03.2008 : 21:54:14 »

svrk, ne vem od kod ti ideja, da bi se jaz (če bi se znašla v takšni situaciji) rada psihoterapevtsko z nežnimi besedicami lotila psov?! Kar nekaj  Roll Eyes... In ne vem, kaj sem narobe rekla s tem, ko sem rekla, da imajo živali pravice samo v "utopični Sloveniji"... da ti razložim kaj sem s tem mislila: preveliko je psov, ki živijo na meterski ketni celo življenje, pa lahko lastnike prijaviš ne vem kam vse, ko nihče ne naredi nič glede tega... veliko je še primerov, kjer pravice živali izvisijo na celi črti, ker pač Slovenija nima glede tega nič "pošlihtano"  Angry. Če bi si moj komentar v celoti prebrali, pa bi videli, da sem izpostavila del, da niso vsi policaji takšni in da ne mislim posploševat, ampak vem za primere, kjer so policaji uporabili silo čisto po nepotrebnem, s tem poškodovali mojega prijatelja in na koncu "priredili" poročilo in vanj navedli stvari, ki niso bile resnične, samo zato, da bi upravičili svoja dejanja  Lips Sealed! Moj sorodnik je tudi policaj in mi ve marsikaj povedati, tako da... imam poleg pozitivnih izkušenj z njimi tudi zelo negativne!
Če pa te moje "flance" tako zelo razburjajo, pa jih enostavno spreglej in idi spat ti  Grin?! Ravno tako sem članica mojpes.neta kot ti in kolikor sem si pravila prebrala, lahko ravno tako pišem sem gor in delim svoje mnenje z ostalimi kot ti, le da jaz nisem tako sovražno nastrojena proti novim članom kot si ti in ne vsiljujem svoja mnenja nikomur!!! Ne rabiš se strinjat z mano, ne boš me pa poniževal(a) ali kako drugače žalil(a)...
Kje si zasledil(a), da sem trdila, da imajo psi vedno prav?! Ne vem... ampak po mojem mnenju je za kakšno "tragedijo" ali kakšno škodo, ki jo naredi kakšen pes, prej kriv lastnik psa, kot pa pes sam  Angry!!!

lanabela: ja to je res, kolikor vem tudi jaz, imajo policaji res za vsak izstreljen strel silne kolobocije, in vem da se niso tako za "hec" spravili na dva potepuška psa, ampak pravim, da to kar je bilo storjeno, je bilo storjeno na zelo krut način... Verjetno so bili temu policaju na voljo tudi drugi načini, kako bi lahko odreagiral... Npr. tako kot so odreagirali tisti v primeru, ki si ga navedla.
Odpri temo na te akcije streljanja lisic in potepuških psov zaradi stekline, pa boš videla, koliko se jih bo pričelo repenčit (vključno z mano)!

Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #36 : sreda, 12.03.2008 : 22:18:17 »

Sem prav zadovoljna, ko vidim, da nisi zmazek, ko se je treba postaviti za svoje pravice. Pa se daj še tako močno postavi za policaja, da ima pravico, ne bit pogrizen. Čao, jaz sem zaključila s tabo in grem spat.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #37 : sreda, 12.03.2008 : 23:10:58 »

Eva D. jaz se popolnoma strinjam s tabo! Angry lahko bi naredil oppozorilni šus ali pa vsaj nebi psa vstrelil do smrti (če je to že bilo tako nujno)
In ga naredil invalida? Nevem ce je to ravno resitev, hehe.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #38 : četrtek, 13.03.2008 : 07:45:45 »

Desobediencia : ja sorry tisto sem mal narobe napisala Tongue sram Nisem ravno tega mislila (ker to je fuul kruto)
jaz mislim da je pač storil kar je v tistem trenutku lahko, in najbrž bi tudi mi ostali to naredili pa čeprav zdaj tukaj nekaj pametujemo (da nebo kdo zameril - ne leti to na nobenega)

Lp nezzek&Bella
Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #39 : četrtek, 13.03.2008 : 12:06:03 »

Vem, kateri policaj je predvčerajšnjim ustrelil psa in tudi vem, da ga ni iz užitka. Ta oseba ima dejansko rada pse in se z njimi dobro razume. Verjetno je situacija res postala tako kritična ,da je uporaba orožja postala edino sredstvo za zaščito ljudi in ostalih živali.   
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #40 : četrtek, 13.03.2008 : 15:23:41 »

Nisem brala čisto vsega, bolj sem preletela. Eva D mislim da si niti slučajno ne predstavljaš kako pasji napad zgleda, če ga doživljaš. Verjetno bi se na forumu našel kdo, ki bi ti ponudil psa da to sprobaš, pa potem povej. Če se drug ne javi pa ti dovolim vstop v moje stanovanje v času naše odsotnosti... Tongue
Vem, kateri policaj je predvčerajšnjim ustrelil psa in tudi vem, da ga ni iz užitka. Ta oseba ima dejansko rada pse in se z njimi dobro razume. Verjetno je situacija res postala tako kritična ,da je uporaba orožja postala edino sredstvo za zaščito ljudi in ostalih živali.   
Čisto verjamem. Ko si dejansko enkrat napaden se braniš. Ja, ne rečem, če te napade pes v momentu zalivanja rož ga lahko zaliješ,  drugače pa v taki situaciji rešuješ svojo kožo z vsemi razpoložljivimi sredstvi. Žal je tako. Zadnjič me je zagrabil pekinezer, ko sem šla samo mimo njega. Sicer imam zelo rada pse, vendar sem v tisti sekundi, ko sem zagledala zobe v bližini moje noge avtomatično brcnila, potem pa še lastnico nadrla naj si kupi navaden povodec, če ne zna uporabiljat flexija.
Bolj me pri vsej zadevi zanima kako se pri nas izvaja zakon, če taki (in drugačni) psi sami šetkajo naokoli.
lp
T.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #41 : četrtek, 13.03.2008 : 16:18:00 »

Hm, po mojih izkusnjah se zakon izvaja za en drek, ce se smem tako izraziti. Sem enkrat imela tezke borbe po sodiscu, na koncu sicer zmagala, vendar je lastnica dobila za placat le sodne stroske, psa pa se vedno sprehaja spuscenega. Ni kaj, fajn je poznat sodnico pa policaje, imas imuniteto.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #42 : četrtek, 13.03.2008 : 16:23:41 »

ne vem koliko med vami jih je že doživelo resen napad nevarnega psa na človeka. Tisto, kar sem brala v drugih temah na tem in drugih forumih, so bile nenevarne praske. Pravega napadalca se ne ubraniš z vodnim curkom, z brco ali mogoče celo kakšno tako oslarijo kot je dejzer. Če se ne moreš umakniti in se odločiš, da boš uporabil silo, ne gre drugače kot kruto.
Če sila ni tolikšna, da psa onemogočiš, ga samo še bolj razdražiš. Ne rabiš pištole, gre tudi s koli, dovolj velikimi kamni, lopatami....Ali misliš, da je to manj kruto od strela? Ja kaj pa misliš, kako je končala "naša" lisica? Ja isto so jo ustrelili, samo da so policaji preložili tagrd del posla na lovca. Če bi lisica napadla preden bi prišel lovec, bi jo potolkli z lopatami. Bolj humano od strela?
Ne  vem, koliko sta bila psa dejansko nevarna. Me pač ni bilo zraven. Takrat, ko sta enkrat napadla, verjetno ni bilo mogoče več reagirati na mil in human način. Ali si predstavljaš, kako bi se šele mastili naslovi, če bi policaja psa potolkla z lopatami ali nalomila s količki? Ali če bi psa zaradi obotavljanja policista pogrizla otroka?
Prej... ja prej bi se pa dalo kaj narediti. Še posebej, če psa nista povzročala težav prvič. Velike p...se nikoli ne zgodijo kar tako iz nič brez vsakega opozorila. Ampak pri nas se vedno reagira, ko je že prepozno. Za kar so od vseh policaji še najmanj krivi.
Kar pa se akcije streljanja lisic tiče - če bi lovci postrelili dovolj lisic sproti, ne bi bile potrebne. Kadar je lisic preveč (mile zime in obilica miši...) jih doletijo bolezni. Če ne steklina pa garje. Narava se viška znebi na tak ali drugačen način. Meni se zdi bolje, da končajo v kakšnem plašču.
Klateške pse bi se pa verjetno dalo pospraviti na bolj prijazen način.
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #43 : četrtek, 13.03.2008 : 17:19:38 »

branka popolnoma se strinjam s teboj. To ni normalno, sedaj če me bo napadel pes ga bom vstrelila...
GROZA.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 13.03.2008 : 18:01:53 »

Prebrala tole, pa nekako spet ne morem mimo komentiranja.

Vsi tisti, ki razmisljate, kaj vse bi moral storiti policaj, se poskusajte sprijazniti z resitvijo, ki jo je izbral v danem trenutku. Kaj bi bilo, ce bi bilo ..., ce bi bili tam namesto policaja vi ..., ce bi imeli blablabla ...

Spomnite se mobi posnetka o mariborskem zlatem prinasalcu, ki ga ni pred zobmi sosedovega psa (hm, ne bom napisala mixa) resil ne stol, ne lojtra, ne koli, ne ograja, ne voda, ne NIC! Se najmanj bolj ali manj korajzni lastniki, sosedje, mimoidoci. Ne vem sicer, kako se je zadeva zakljucila, zadnje s posnetka je bil poskodovan pes pod parkiranim avtomobilom, napadalca pa so odvlekli v domaco hiso.

Tisti, ki ste bili dovolj blizu dogajanju na predlanski mariborski razstavi, se spomnite napada enega od psov (bom tiho o pasmi) na nekega skotskega terierja. Zgodilo se je ob "terier" ringu, kjer je "strokovnjakov" za posege med napadajoce pse kar mrgolelo, pa je bila resitev situacije dalec kot sodni dan - vsi so nekaj bingljali, klatili, pse grabili, dvigovali, boksali, brcali, blablabla, resila je zadevo napadalcu v "rilec" zlita voda. Ja, v pravo luknjo, ne pa s "slauhom" malo naokrog.

Nikomur med tistimi, ki zagovarjate "mehke" nacine resevanja pasjih sporov, ne privoscim pogleda na tak spor od blizu, se manj vam privoscim srecanje s psom (ali krdelom -> dva sta krdelo), ki je na muho vzel ljudi.

Biti zagovornik pravic zivali pomeni tudi razumen pristop do problematike in posameznih problemov, sicer se znajdete na strani "norih aktivistov", ki v resnici protestirajo zaradi protestiranja. Pogrizen kup zivali ali celo ljudi (ali pa samo en pogrizen policaj) niso resitev ne za psa in ne za njihovega lastnika. Osebno sem prepricana, da bodo v javnosti "uzgale" samo ekstremne akcije, saj je ze vse drugo milijonkrat prezveceno in ven plunjeno kot "nas ne bo nic storil", "moj je lahko brez povodca", "mora se mal zletat", "moj bi se samo igral" in ostalimi bedarijami. Zal bodo pri tem takratko vlekli psi. Pa ce ne gre drugace ... Vsaka revolucija zahteva zrtve.

Pazite svoje pse, da se ne bodo imeli moznost prikljuciti kaksnemu krdelu.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines