mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:51:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odtrgan krempelj
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odtrgan krempelj  (Prebrano 17377 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
71ares71
gost
« : nedelja, 04.12.2005 : 12:28:35 »

Pozdrav!
Moj Roti je zopet fasal nemogočo poškodbo;  Undecided
Zjutraj sem ga spustil na vrt, po pol ure je priletela žena-cela panična, češ da je za hišo vse krvavo. In res, sami krvavi madeži (no, ni bilo glih vse pošpricano). Ares je pa veselo letal naokoli. Poklical sem ga in opazil, da mu manjka kompleten krempelj na sprednji levi taci (sredinski prst) - namesto kremplja ima luknjo!
Takoj sem mu rano razkužil in povil. Sedaj počiva v dnevni sobi in čudno gleda povoj in mene!
Vprašanje: Ali imate podobno izkušnjo?
                  Ali naj ga peljem dežurnemu veterinarju?
Rana ne krvavi več.

Na vrtu sem našel pogrešan celoten krempelj z koščkom tkiva. Kako mu je to ratalo, pa še ne vem! Pa še to: kremplje mu redno krajšam.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1 : nedelja, 04.12.2005 : 12:37:52 »

Jaz bi ga vsekakor peljala k veterinarju, če ne danes, pa najkasneje jutri k rednemu ...
Logiran
71ares71
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 04.12.2005 : 12:40:20 »

Ja, glih sem klical dežurnega veterinarja; če se je krvavitev ustavila, lahko počakamo do jutri.  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : nedelja, 04.12.2005 : 14:42:16 »

Če nima kakšnih raztrganin in če se lepo zasuši ti ni treba nikamor. samo zaščiteno naj ima dokler se ne zaceli. ali je imel ovratnico na zadrgo? Na njej se lahko krempelj zatakne in se zelo imenitno odlomi.
Logiran
71ares71
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 04.12.2005 : 20:07:45 »

Hmm, dobro razmišljanje..... Mogoče pa imaš prav. Bog si ga vedi, kaj je počel.
Čez noč bom mu dal povoj dol, še malo razkužul, pa zokn gor. Jutri pa bomo videli kakšno bo stanje. Tudi jaz sem mnenja, da če bo se ranica posušila, nima vet kaj početi....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.12.2005 : 08:14:54 »

O tem smo ze nekje govorili pred kratkim, pa se enkrat...tudi Umi se je to zgodilo pred slabima 2 mesecema...razkuzi, povij in opazuj, k vetu samo ce se bi vnelo, drugace je skoda denarja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.12.2005 : 09:26:58 »

Mi smo sli k vetu, je razkuzil, povil in to je bilo to. Cena: mislim da 0 sit. Krempelj je zrastel nazaj, pa se mu se dvakrat odlomil, pa spet zrastel.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
71ares71
gost
« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.12.2005 : 10:08:41 »

Sem že pomirjen. Ares zgleda OK.
Opazujemo....
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #8 : četrtek, 29.12.2005 : 14:15:15 »

mene pa zanima nekaj......danes sem opazila da ma moj kuža na levi tački tisti zakrnel oz. stranski noht ves krvav........pogledala sm boljše in sm vidla da je  noht nekako odlomljen(špička nohta kakih 5 mm).......star je 2 meseca............razkužla sem in mu povila tačko.a bi morala k veterinarju?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : nedelja, 01.01.2006 : 18:53:36 »

Mislim da ni potrebe, samo opazuj, da se nebi kaj vnelo.
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 21.05.2006 : 20:21:52 »

Živjo!

Našemu psu se je pa že drugič "odluščil" krempelj, nekako zgornja tretjina, vse do prekrvavljenega dela. Ker ga moti pri hoji (boli), sem mu ga tako kot prvič odščipnil (samo odluščeni del), nakar je vse v redu z bolečinamo in hojo.
Ker pa se je to zgodilo na istem kremplju, me zanima, če ima kdo izkušnje s tem in kako ukrepati da se le to ne bo ponavljalo. Odlušči se mu pa pri teku.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : nedelja, 21.05.2006 : 21:35:43 »

Redno mu krajšaj nohte. Smiley
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 22.05.2006 : 06:56:42 »

Hja, bomo še enkrat poskusili, namreč, od začetka smo skoraj vedno vprašali veta če ima pes predolge kremplje, in odgovor je bil vedno, da ne.

Bomo pa še enkrat.
Hvala
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 22.05.2006 : 07:37:34 »

Nimam nič izkušenj pri tem, ampak a bi bilo mogoče to podobno, kot pri človeku ki se mu lušči noht?
Samo to bi bilo verjetno na vseh krempljih ne samo na enem...  Undecided

Če ni podobno temu, je pa verjetno krempelj res predolg in pač malo bolj občutljiv.
To je mela naša prejšnja psička na stara leta
Redno rezanje in nič problemov Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #14 : sreda, 24.05.2006 : 10:09:39 »

Lahko je da krempelj ni dovolj porezan in se zato lomi, lahko pa da tvojem kuzku manjka kaksen vitamin oziroma mineral v prehrani - mogoce premisli tudi v tej smeri, zdaj ne vem kako ga hranite in to, ampak v kolikor je visoko kvalitetne brikete, potem verjetno to ni razlog.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odtrgan krempelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines