mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 01:01:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 323599 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Blond
gost
« Odgovor #240 : ponedeljek, 07.11.2005 : 00:07:52 »

Jana če je to res kar tukaj piše potem je to skrajno nečloveško in neživalsko.
To so sami zaslužkarji, ki pse gojijo samo in izključno zaradi dobička.

To zame ni nič drugega.
Sem pa siguren da bomo tukaj priča vsem možnim izgovorom in izmotavanjem.

Žalostno ampak resnično so tukaj tudi takšni.
Upam, da se bo zmigal kdo od odgovornih in sprožil prijavo in postopek.
To po mojem ne sme ostati nekaznovano in verjetno se to ni zgodilo prvič.

ufff me lahko nekdo spravi v slabo voljo v nedeljo zvečer....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #241 : ponedeljek, 07.11.2005 : 00:19:33 »

Blond, ne delaj prenagljenih zakljuckov. Jaz sem nalepila podatke, ki so objavljeni na tem portalu.
Lahko gre tudi za napako. Nisem v vzrejni komisiji. Ce je tako, kot pise, potem je za zadevo "odgovorna" vzrejna komisija. Le-ta ima moznost prepreciti take zelje lastnikov psic.
Logiran

hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #242 : ponedeljek, 07.11.2005 : 11:25:04 »

Blond, ne delaj prenagljenih zakljuckov. Jaz sem nalepila podatke, ki so objavljeni na tem portalu.
Lahko gre tudi za napako. Nisem v vzrejni komisiji. Ce je tako, kot pise, potem je za zadevo "odgovorna" vzrejna komisija. Le-ta ima moznost prepreciti take zelje lastnikov psic.
Pozdravljeni
žal ne gre za napako ! Tudi druga paritev je bila izvedena z dovoljenjem Strokovne oz. Vzrejne komisije Kluba 5. Zaradi tega primera sem dne 29.9.2005 nepreklicno izstopila od vseh funkcij v Klubu 5 in iz članstva tega kluba.
lep pozdrav
Marija al Faraj
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #243 : ponedeljek, 07.11.2005 : 18:16:12 »

Zaslužkarji, ni kaj  Angry Angry. Boga psička.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #244 : torek, 08.11.2005 : 12:21:06 »

V nekaterih primerih je takšno parjenje opravičljivo. V nekaterih primerih je po carskem rezu za psico bolje, da koti takoj naslednjo gonitev, če jo še mislimo uporabljati za vzrejo. Tudi pri mamini psici smo naredili tako, samo na srečo ni prišlo v istem koledarskem letu, tako da ni bilo problemov. Je pa potem potreben daljši počitek. Če je treba carski rez narediti tudi pri drugem porodu, naj bi psica ne imela več mladičev. Nam je veterinar takrat rekel, da obstaja velika verjetnost, da se tkivo maternice sicer tako zabrazgotini, da normalni porodi sploh niso več mogoči. Mimogrede, tista mamina psica je imela carski rez pri prvem porodu, takoj naslednjo gonitev smo jo spet parili in je bilo vse v redu. Kasneje je imela še eno leglo, tudi takrat brez komplikacij.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #245 : torek, 08.11.2005 : 12:33:58 »

V nekaterih primerih je po carskem rezu za psico bolje, da koti takoj naslednjo gonitev, če jo še mislimo uporabljati za vzrejo.

Razlog?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #246 : torek, 08.11.2005 : 12:56:32 »

Beri dva stavka naprej.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #247 : torek, 08.11.2005 : 13:10:15 »

Se pravi, iz psice iztisnit kolikor se da, ne glede na tveganje, ki prinaša.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #248 : torek, 08.11.2005 : 13:39:06 »

Daj nauči se brati. zanimivo, kako vsi po vrsti obvladate vzrejo. Vse vam je popolnoma jasno, od genetike do patologije po carskem rezu. Bravo. Najbolj blestite ravno tisti, ki v življenju še niste uspeli poštenega legla skup spraviti. Konkretnega primera sicer ne poznam. Očitno je bila paritev dovoljena. kolikor je meni znano, se take paritve dovolijo, če zato obstaja utemeljen razlog. vendar se potem tudi določi daljši počitek za psico, tako da vzreditelj v nobenem primeru od zgodnejše ponovne paritve nima nobene koristi. ( razen, če si vmes ne privošči nerodovniškega legla) Očitno si v omenjenem primeru niti v sami vzrejni komisiji niso bili enotnega mnenja, tako da mi tukaj res nimamo kaj obsojati.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #249 : torek, 08.11.2005 : 13:48:20 »

Sori ampak vsakemu Poldetu je lahko jasno, da psico zopet odpirat po šestih mesecih ni ravno odgovorno kajne? Saj nismo iz lune prileteli. Telo je telo, pa čeprav je pasje. Kje se v tem razlikuje od človeškega? Moja mama je imela carski rez in boh ne daj, da bi takoj zanosila in jovo na novo.

Brati draga moja znam, tvoj prvi post pa me žal ni prepričal.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #250 : torek, 08.11.2005 : 14:44:13 »

Me prav zelo boli, če te nisem prepričala, saj to sploh ni bil moj namen. Samo pojasnila sem, v čem je smisel takojšnjega ponovnega parjenja. Svoje veliko znanje si pokazala že s tem, da enačiš pasjo in človeško anatomijo. Mimogrede, na kakšni sliki si oglej, kako zgleda človeški in kako pasji uterus, mogoče ti bo potem bolj jasno, zakaj je nevarnost zarastlin pri psicah tako velika. Ko sva se z mamo odločali za takojšnjo ponovno paritev sva ravnali po veterinarjevem nasvetu in ne na pamet. Pa psica prvič ni imela 3 mladiče ampak 11, drugič pa 10. Pa še to, po vsem skupaj ni bila izčrpana psica, ampak moja mama, ki je za legli skrbela ( za prvo še sploh, saj psica po carskem rezu mladičev ni spoznala za svoje, sesali so sicer lahko, vse ostalo pa je morala narediti moja mama).
In še enkrat naj poudarim, ker očitno te to najbolj boli: vzreditelj od tega nima nobene koristi, saj mora potem narediti toliko daljši premor, da se sploh ne splača.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #251 : sreda, 09.11.2005 : 14:15:07 »

Samo če v določenih primerih zdravnik predlaga, da je to mogoče boljše za psa?? Potem najbrž bo tako.
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #252 : sreda, 09.11.2005 : 20:16:02 »

......... ( razen, če si vmes ne privošči nerodovniškega legla) Očitno si v omenjenem primeru niti v sami vzrejni komisiji niso bili enotnega mnenja, tako da mi tukaj res nimamo kaj obsojati.
Pozdravljena Lanabela
v klubu sem bila vseh 12 let od ustanoviteve dalje,vendar nikdar nisem bila članica Strokovne oz. Vzrejne komisije, tako da moje nestrinjanje z vzrejno politiko  kluba še ne pomeni, da glede tega primera v strokovni komisiji niso bili enotnega mnenja.
Sem pa zadnjih 10 let spremljala prijavljene paritve in legla, vendar vaših dveh zaporednih paritev nisem nikjer zasledila ??
marija
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #253 : sreda, 09.11.2005 : 22:49:55 »

To so bili zlati prinašalci. Samojedi s 11 in 10 mladiči zaporedoma bi bili fenomen. Pa še uradno niso bili moji ampak od moje mame ( druga psarna, drug priimek) Plus vsega, niso bili v istem koledarskem letu. Če ste preverjala zame, ste verjetno ugotovila, da so imele moje psice največ tri legla v življenju, večina pa še toliko ne.
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #254 : nedelja, 20.11.2005 : 19:27:02 »

No pa pustimo to.... upam, da bodo stvar rešili tisti ki so to dolžni in da se takšne in podobne svinjarije ne bi več dogajale.

Gremo k lepšim temam... Na našem koncu je zapadel prvi sneg. Sicer samo 3 cm ampak za začetek je dovolj.
Imate sanke in smuči pripravljene ? Kaj pravijo vaši malamuti ?
Naša LUNA je čist zmedena gledala prvi sneg Smiley

Ko ga bo pa kaj več pa takoj vprežemo sanke.....
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines