mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:42:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako psa pripraviti da bo pil?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa pripraviti da bo pil?  (Prebrano 3144 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : četrtek, 09.09.2004 : 12:33:48 »

Pozdravljeni!

S psico imava nekaj prebavnih problemov,  pa bi vprašala predvsem sledeče:

kako psa pripraviti da bo pil kakršnokoli tekočino???

Včeraj sva imeli post, skuhala sem ji borovničev čaj in ga psici čez dan vbrizgavala z brizgalko. Sama od sebe ga iz posodice še povohala ne bi.

Včeraj sva skozi cel dan spili na ta način samo 3 dcl čaja, kar se mi zdi absolutno premalo za 35 kg težko psico.

Danes se je njeno stanje sicer malo izboljšalo, prebavnih težav (vsaj zaenkrat -nok nok-) ni, toda pijemo še vedno ne nič. Niti vode.

Zopet sem skuhala čaj in zopet "mučim" psico z brizgalko.

Ima kdo še kakšen drug, predvsem prijaznejši način kako psico pripraviti do tega, da bo kaj spila? Jaz se namreč zelo bojim dehidracije...

Hvala in lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #1 : četrtek, 09.09.2004 : 13:32:32 »

Fortuna: mogoče bo psica pila mleko (sicer povzroča 'drisko' vendar je vseeno tekočina) - poizkusi, ali pa če dobi juho nesoljeno - to imajo psi ponavadi rada, takšno pusto juhico, z njo bo definitivno dobila dovolj vode - kaj bi ti še lahko priporočala?...poizkusi dati v vodo ji malo medu - med je sladek, psi ga imajo radi....kaj drugega pa ti skorajda ne preostane. ali si že bila pri veterinarju?
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #2 : četrtek, 09.09.2004 : 13:35:45 »

Dokler ni privolji, da bi pila vodo se izogibaj briketriani hrani, da res ne bo dehidrirala  - mogoče poznaš hrano (ne vem točno kako se ji reče), ki jo ponavadi dajemo mladim psičkom (taki neki lističi so), ki jo zaliješ z vodo in nastane tak puding - no tisto naj bi bilo ok, ker pes dobi tudi veliko vode zraven...sej veš kakšni so mali psički, ko ne pijejo še vode - poizkusi s tem, upam, da bo kdo vedel kako se ji reče...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : četrtek, 09.09.2004 : 13:39:18 »

Tole vprasanje sem pa spregledala!

Naredi ji juhico - skuhaj kaksen koscek piscancka v vodi ali pa govejega mesa - ceprav se meni zdi bolje piscanec! Ker bo imela okus ali pa vsaj vonj po mesu, vama bo mogoce uspelo!

Lp, Ursa
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #4 : četrtek, 09.09.2004 : 13:46:57 »

Pripravi ji zelo voden obrok z okusom in vonjem, ki ga ima rada.
Če je problem driska, potem ti priporočam riž in kuhanega piščanca. V mlačno jed ji vmešaj še oglje proti driski, ki se ga da dobit v vsaki lekarni.

me pa zanima, zakaj ti psica noče piti vode?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #5 : petek, 10.09.2004 : 10:23:42 »

Alix, Linchaich, Drejči, vsem hvala za nasvete.

Psica je imela hudo drisko in sva naredili enodnevni post, pila je samo borovničev čaj. Seveda ne sama od sebe, ampak po brizgi. Vode pa se ni dotaknila 2 dni.

Zato sem včeraj malo zagnala paniko in dala vprašanje še tukaj. Včeraj sva še pili borovničev čaj, danes pa sva malo bolj konkretno zajtrkovali in Shiva se je že priklopila na pipo. Grin

Juhuuuu, upam da je tele naše more konec.

Vsem še 1x najlepša hvala, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #6 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:55:15 »

Jaz pa imam naslednji problem: moj kuža sicer pije in si tudi sam postreže, ko je žejen. Problem je v tem, da ima v svojem pesjaku dve posodi- kadar je, ni problema, nikoli pa noče piti iz posode za vodo. vedno gre pit v posodo, ki jo imata oba psa še na klopci, kjer priživimo največ časa. Vse bi bilo v redu, samo, ker dobi zvečer brikete (/ki sedaj niso več namočeni) bi moral potem piti. Pa noče Angry Zdaj ne vem, ali naj si mislim, da ni dovolj žejen, al kaj? Posode nisem umivala z detergentom ali kakšnim čistilom, da bi ga motil vonj. kakšna ideja?
Lp
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #7 : petek, 18.11.2005 : 06:48:53 »

Bom kar tukaj vprašala:
Koliko na dan spijejo vaši kosmatinci? Moja 11,4 kg težka lepotica je včeraj spila 7dcl. Ali je to preveč?

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako psa pripraviti da bo pil?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines