mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vkleščen živec
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vkleščen živec  (Prebrano 6318 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lyraa
novinec
*
Sporočil: 9


« : torek, 18.03.2008 : 15:25:02 »

Moja 5let stara višavska terjerka je že dlje časa šepala v zadnjo tačko! Vbistvu,ko se je igrala jo je prijelo čez 3minute pa je že bilo boljše!

Šli smo k veterinarju in rekel,da je najbrž kriva hrbtenice(ker tudi ni najbolj suha) in ji je dal inekcijo! Ko pa smo šli prejšnji teden nazaj je ugotovil da ima vkleščen živez! Zdaj pa vprašanje kaj sploh to pomeni za nadaljno življenje psičke? Ker sem opazila,da sploh ni več tako živahna kot je bila! Tudi ko jo kličeš se ne vsate takoj ampak,ko vidi,da neboš odnehal! Prej je bilo to vse drugače! Jo res tako močno boli?? Kaj lahko zdaj pričakujem?


Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : sreda, 19.03.2008 : 12:35:11 »

A imaste to potrjeno diagnozo, da je vklescen zivec ali je to veterinar rekel kr tako, ker pac ni bilo  nic boljse.....jaz bi dala na test klopne bolezni, mislim da so tile simptomi zanje vec kot znacilni!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : sreda, 19.03.2008 : 13:21:45 »

Da bi potrdili diagnozo vkleščenega živca, bi morali narediti magnetno resonančno slikanje, ki ga pa v Sloveniji na nobeni veterini ne delajo. Najbližje je Dunaj. Naši veterinarji zelo radi na pamet postavljajo diagnoze v zvezi s stanjem živčevja, saj jim drugega ne preostane, ker nimajo potrebne opreme ne znanja, da bi jih potrdili.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vkleščen živec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines