mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:06:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Curly coated retriever - čvek
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Curly coated retriever - čvek  (Prebrano 23108 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Matea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« : petek, 03.01.2003 : 02:39:54 »

Ima li u Sloveniji koji uzgajivač ovih pasmina??
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : petek, 03.01.2003 : 03:12:13 »


Na zalost ne. V Sloveniji sploh nimamo predstavnika ne ene ne druge pasme.

LP
Logiran
tomy
gost
« Odgovor #2 : sreda, 08.01.2003 : 13:53:58 »

Živio!
Ker bomo marca po vsej verjetnosti pri omenjeni psarni kupili Cheaspeake bay retriverja, me zanima, če je ta pes primeren za družino z otroki?

Lp, Tomy
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #3 : sreda, 08.01.2003 : 15:02:49 »


Hojla Tomy,

Sama sem chessie-je videla samo na razstavah in pri nasih kolegih v Ameriki. Oni imajo samcka in so z njim zelo zadovoljni. Je pravi druzinski pes, ki uziva v vseh aktivnostih s svojo druzino. So odlicni tudi za druzine z otroki, saj so zelo aktivni psi. Imajo pa svoje potrebe in znacilne lastnosti (tako kot skoraj vse pasme psov).

Pred nakupom vam priporocam, da si ogledate amerisko stran o chessie-jih,kjer so navedene vse njihove značilnosti, morebitni zdravstveni problemi ipd.:
http://www.chesapeakes.net/frames.html  

Pa se stran Rescue cluba chessi-jev, kjer je navedeno,v katerih primerih ne priporocajo nakupa chessija:
http://www.cbrrescue.org/DontBuy.htm

Veliko uspeha pri nakupu simpaticnega chessi-ja vam zelim in veliko veselja z novim druzinskim clanom

Lp,
Nati
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #4 : petek, 02.05.2003 : 13:16:08 »

Chesapeake Bay Retriver je edini prinasalec,ki izhaja iz amerike.Predvidevajo,da izhaja iz dveh novofundlandcev,ki so ju krizali z domacimi,ne dobro znanimi psi.Je odlicen lovski pes,ki obozuje vodo,gospodarju je zelo zvest in vdan.Ima lahko ognjeno rdeco,slamnato ali rjavo dlako.V domovini je pasma dokaj razsirjena,drugod pa skoraj neznana.
Logiran
mirela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #5 : petek, 09.01.2004 : 21:25:13 »

Dobar dan!
Javljam se iz Hrvatske.
Ja imam mladu kujicu Chesapeake Bay retrivera (7  mjeseci), smeđe boje. Mogu reći sve najbolje o ovoj pasmini. Slični su po ponašanju drugim retriverima jedino su dobri čuvari. Imaju duplu podlaku i vunastu dlaku. Bit ćemo na CACIB Zagrebu 28. 02. 2004. pa ako vas zanima kako izgleda ili ju želite uživo vidjeti potražite nas.
Pozdrav svima.
Logiran
mirela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #6 : petek, 02.04.2004 : 06:29:26 »

Mi smo jako zadovoljni sa ovom pasminom. Po karakteru su kao i drugi retriveri ali su jos aktivniji. Nisu za ljude koji se nece baviti s njima i kojima smeta da pas stalno nesto raznosi po dvoristu. Nasa Ura stalno nesto nosi - stap, lopticu, kamen Smiley
Super se slaze sa ostalim zivotinjama (pas, macka), jako voli ljude i mazenje.
Dlaka je stvarno gusta i vunasta ali nije tesko za odrzavanje.
Bili smo na CACIB Ljubljani 28.03. i dobila je odlican i prvak mladih.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #7 : petek, 02.04.2004 : 14:44:06 »

Zivjo Mirela!

Najprej cestitke za odlicne uspehe na razstavi! SEm ze gledala na animal planetu predstavitev te pasme in moram reci da so se mi zdeli super! V zivo ga pa se sploh nisem videla! sram -edinega izmed prinasalcev! Roll Eyes Undecided
Kaj naj recem, vsi prinasalci so zakon! Wink Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #8 : petek, 02.04.2004 : 16:11:09 »

ewchy: skoda da si jih zgresila na ljubljanski razstavi-bili so kar 4...jaz sem dva od njih videla ze v Grazu-krasna kuzka...pa Uro sem tudi videla da se pohvalim Grin Tako mirno scrkljano bitje Wink Grin Grin
Logiran
mirela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.04.2004 : 22:32:01 »

Da se opet malo pohvalimo Smiley
Dobili smo Šampionat mladih u Bosni i Hercegovini!
CACIB Sarajevo i CAC Travnik - 2xodličan, 2xPRM, 2xBOB
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #10 : torek, 04.05.2004 : 14:31:58 »

Ob včerajšnjem potikanju po gozdu v naši okolici sem videla nekaj zelo zanimivega Shocked.

V pesjakih, ki se nahajajo na robu gozda in so last gospoda, za katerega vem, da se ukvarja z vzrejo zlatih prinašalcev in labradorcev, se je pojavila psička chasepeake bay retriverja.

To pasmo sem že večrkat videla, na spletu, ko sem preiskovala razne strani prinašalcev.
Vendar včeraj v gozdu skoraj nisem mogla verjeti svojim očem Shocked, zato sem doma še enkrat preverila Roll Eyes, slike iz interneta in ugotovila da se ne motim. Psička je res pasme chasepeake bay retriver Cheesy.
Ste sigurni, da v Sloveniji te pasme res ni?
Ko bom naslednjič spet, prverjala pesjake in gospodove prijazne prinašalce v njih, bom obvezno imela s seboj fotoaparat!! Shocked

LP Manca
Logiran
mirela
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #11 : sreda, 05.05.2004 : 15:47:51 »

Kad sam se raspitivala jesenas, nije bilo niti jednoga u Sloveniji. Ako uspijete, raspitajte se da li je to Chessie i odakle. Možda je netko nabavio ali ih nema na izložbama.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #12 : sreda, 05.05.2004 : 21:11:04 »

manetka,
kaj pa če je čokoladni labi? Roll Eyes Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #13 : sreda, 05.05.2004 : 21:26:22 »


Manetka...kje pa je to bilo?
Ker vem samo za enega,  da ima pesjake ob robu gozda in REDI goldije in labije (ne vzreja!)...bo verjetno štepu tudi chessieje... Roll Eyes

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #14 : četrtek, 06.05.2004 : 05:52:58 »

Tole je v bližnji okolici Tržiča, težko bi rekla, da ta človek samo redi labije in goldije, ker je včasih veljal za pomembno osebo pri kzs.
Iz katerega konca pa je ta tvoj reditelj?
Da je čokoladni labi, hmmmm Huh to je pa zdele težko rečt. Možno Wink. Naslednjič, ko grem tam okoli in če bo psička še v pesjaku, jo res slikam.
Psi se precej menjajo, v teh pesjakih, tako da težko vidiš vedno iste, ker jih imajo precej tudi v hiši. Tongue
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Curly coated retriever - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines