mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:44:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Vlečni psi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vlečni psi  (Prebrano 42427 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #45 : nedelja, 26.01.2003 : 19:26:12 »

Ola!

Ja, bilo je krasno... Psi super in navduseni. Sem cisto odlocena, da bom drugo leto probala Thora dat na vrvico in da me vlece na smuckah!?!

Res so zanimivi ti lovski psi, huskyji se sploh niso tako odrezali kot bi clovek pricakoval:(

Musher, cestitam, se mi zdi, da si bil kar med najboljsimi! A mi lahko se enkrat poves, kateri so tisti ukazi s katerimi usmerjate pse?

Meni osebno so bili vsec eni mickeni dvomesecni huskyji, ki jih je imel s sabo en tekmovalec. Predvsem en rjav z rjavimi ucki. Tako cortkan je bil.

Kar ne vem, ce se ne bomo odpravili se v Kranjsko goro Grin Grin. Mogoce brez Thora, saj je bil popolnoma nesrecen, ker je bil na vrvici. Samo...  predstavljajte si recimo Musherjevo vprego, pa da se mednje (tako zeljan pomagati) zazene eno govedo od Thora sram sram sram sram

Zame je bil najboljsi en malamut v enovpregi, ki se je odlocil, da bo tekmoval bolj v ogledu okolice in je malo reagiral sele, ko je mimo njega pridirkal naslednji tekmovalec z dvema huskyjema. Vazno je sodelovati... ne zmagati, bi rekla.

V glavnem, super je bilo, lahko vam je zal, da vas ni bilo z nami. Predlagam, da greste pogledat v Kranjsko...

LP

Tanja+Thor+Grega
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 26.01.2003 : 20:44:50 »

Hehehe, kot pravi Thor, zanimivo in nepozabno. Zelo zanimiv je res bil malamut Geronimo, ki tudi danes ni imel namena tekmovati po pravilih - okolica je bila zanimivejsa.

Opaziti je bilo malo neposlusnosti med obiskovalci, ki so imeli svoje kuzke s seboj. Ker so zeleli videti zadeve od blizu, so s tem povzrocili zmedo med vprezenimi psi. Ko je vprega ze bila na poti, je pse zmotil kuza ob progi in skrenili so k njemu. Vecinoma tudi pozivi organizatorjev niso pomagali. Resnicno je pri vseh treba nekaj razumevanja tega sporta.

Skratka, res vam je lahko zal, da niste bili med nami. Danes so bile tam se tri forumovke: Kaja, Floki in Barbka.

Slike danasnjega dne in razglasitve so ze dodane, rezultati pa so tukaj!
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 26.01.2003 : 21:05:08 »

Ojla,

danes je bil pa res en lep dan.

Soncek, sneg, veliko kužov, naši cirneci sploh niso bili prvaki v lajanju in zavijanju, prijetna družba. Od daleč pozdravila Kajo, od bližje pa Flokija in Musherja. (da o Jani in Mircu ne govorim)

Jaz sem bila prvič na taki tekmi in bila sem fascinirana, koliko energije in želje po teku je v teh psih! Opazila sem, da so bili nekateri popolnoma mirni na štartu, a ko je rekel musher go, OK, so pa eksplodirali! Podobno sem doživela samo na dirkah hrtov.
V glavnem, poslušanje musherjev na progi je bilo poučno  Wink . Verjamem pa, da se bom zapustila tudi sama zapeljati z vprego; izgledalo je ful dobro!
A ja - izgledalo je sicer, da je vse skupaj moški šport; a Mojca je v dvovpregi šla s psi skoraj po zraku! Prav fascinantno.

Ampak - najbolj je pa sedla kava v "topilnici" pri Plesniku...

Mi smo navdušeni - nad dogodkom in nad Mirčevimi fotografijami.

Barbka & Sašo & 3x4 tace
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #48 : torek, 28.01.2003 : 01:11:25 »

Pozdravljeni!
Včeraj se mi odkrito povedano ni ljubilo pisat, ker sem bil preveč "crknjen". Domov sem prišel okoli sedmih zvečer, pol pa še vseh 23 "cuckov" zrihtat in nafutrat in se mi res ni nič več dalo. Samo slikice sem pogledal in so res fajne.
Prvi dan sem bil v "šestki" prvi s prednostjo ene sekunde! Žal to drugi dan ni zadostovalo, saj me je Peter prehitel za dobro minuto. Sem pa vseeno zadovoljen, saj sem ga vsaj en dan premagal. Ob koncu tekme sem zapregel vseh dvanajst svojih psov (pol jih je na tekmi laufalo z Edom Schumetom), ki jih pripravljam za letošnje mednarodne dirke. V "šestki" tekmujem samo na državnem prvenstvu, ker v Sloveniji pač ni večjih vpreg, drugače pa tekmujem v odprtem razredu (neomejeno št. psov), kjer so tudi proge bistveno daljše (20-25 km), tako da so se moji psi v Logarski na osem in pol kilometerski progi glih fajn segreli. So pa vseeno bili zelo dobri, res sem bil zadovoljen z njimi. Čistom kaj drugega kot na treningih. Tam se mi večkrat zdi, da se jim sploh ne ljubi prav vlečt.
Škoda, da se ni več forumovcev pri meni oglasilo, da bi se spoznali. Tako sem spoznal samo Jano, Barbko pa itak že od prej poznam. Kje ste bli pa drugi?
Posnetke s tekme si lahko ogledate tudi na televiziji. Na TV3 v njihovi oddaji štiri tačke (ne vem kdaj točno bo), na TV Slovenija 1, v sredo 5.2. ob 18:15, pa tudi na VTV (tudi ne vem kdaj bo).
Aja, komande: gee (dži) je desno, whoa (ho) je levo, samo to sodobni šprinterji že bolj malo vejo, ker so proge vedno tako označene, da nimaš kam zalutat. OK je na startu, get up za pospešitev tempa, go home za finiš zadnjih 800 metrov itd.
Z Jano sva se tudi zmenila, da bom skušal podnaslovit fotke, samo ne vem, če mi bo vse naekrat uspelo, ker jih je tolko.
LP
Aleš
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #49 : torek, 28.01.2003 : 09:51:17 »

aleš,
čestitke za uspešno tekmovanje. res škoda da nisem bila doma, saj bi si z veseljem prišla ogledat tekmo v živo. pa drugič
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #50 : torek, 28.01.2003 : 14:47:23 »

Tudi jaz se pridružrjem čestitkam, tudi meni je žal da nisem imela časa, ker bi si kakšno tekmo res z veseljem pogledala, ker se mi ti psi in ta šport zdi zelo super.
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #51 : torek, 28.01.2003 : 21:45:36 »

Ojla!
Tudi mi smo si ogledali tekmo in moram reči, da je bilo kaj za videti. En kup psov, ki so komaj čakali, kdaj bodo lahko tekli in so zaradi nestrpnosti lajali in cvilili, da je bilo kaj. In potem sama tekma, ko so tekli, kot da jim bo zadnja klobasa na svetu ušla.  Grin Grin Grin Enkratno!!! Priporočam ogled vsem pasjeljubcem!

PS: Sem morala kar dobro štrik držat, ker bi moj Floki najraje tekel z ostalimi. Še dobro, da je bila tam tudi Barbka s svojimi psi in je tako vsaj malo prišel na svoj račun.  Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #52 : sreda, 29.01.2003 : 14:52:56 »

Čestitam za uvrstitve !!:D

Si mogoče ti napisal članek v reviji Moj Pes?

nadja
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #53 : sreda, 29.01.2003 : 19:50:37 »

Zdravo!
Mene pa zanima, kakšna tekma bo ta v Kranjski gori. Ali tekma pasemskih psov ali vseh?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : sreda, 29.01.2003 : 20:06:08 »

Pozdravljen Sky,

tule je naslov strani, kjer lahko najdes vec o tekmi v Kranjski Gori:
http://www.mojpes.net/prireditve/materiali/sleddog.html.

Tudi musher je ze spisal podnapise k slikcam iz Logarske, da bomo vedeli kaj je na kaksni slikci Smiley. Se bom potrudila, da bo se danes gor. Ales, hvala ti.
Logiran

musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #55 : sreda, 05.02.2003 : 03:45:07 »

Pozdravljeni,
ta vikend smo slovenski musherji nastopali v Anterselvi na prvenstvu Italije, naslednji vikend pa nas večine v Krajnski gori žal ne bo, saj že danes ponoči potujemo na svetovno prvenstvo, ki bo od 7. do 9. 2. v Todtmoosu v Nemčiji.
Še rezultati Slovencev iz Anterselve:
Skijöring;
1. mesto Edo Schumet
2. mesto Bojan Bogovič
do 4 psiv vpregi:
2. mesto Primož Urank
3. mesto Dušan Jontes
do 8 psov v vpregi:
1. mesto Peter Bezgovšek
odprti razred (neomejeno št. psov):
1. mesto Aleš Vernik
Da ne bo pomote, nismo nastopali samo Slovenci. Daleč največ je seveda bilo Italijanov, bili pa so tudi Portugalci, Švicarji, Nizozemci, Nemci in verjetno sem še koga spustil.

Lep pozdrav,
Aleš
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #56 : sreda, 05.02.2003 : 23:01:09 »

Ja, bravo, musher!
Lepo to, da tudi v konkurenci zmagujete. Veliko sreče na svetovnem prvenstvu.
Katja&Floki
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 05.02.2003 : 23:46:09 »

Ales,

vse cestitke tebi, Edu, Bojanu, Primožu, Dušanu in Petru ter vsem vasim spremljevalnim ekipam. Ne dvomim, da ste dali vse od sebe tako vi, kot vasi psi.

Skoda, da vas ne bo videti v Kranjski gori, vam pa vsem zelim uspehov v Nemciji.
Logiran

musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #58 : četrtek, 13.02.2003 : 03:00:17 »

Samo na kratko. V ponedeljek smo se vrnili s svetovnega prvenstva vlečnih psov v Todtmoosu (Schwarzwald, Nemčija). Mater, je to daleč - 850 km, tja 13 ur, nazaj 10,5 ur vožnje.
Aleš Vernik v razredu 8 psov 12. mesto,
Primož Urank v razredu 4 psi 14. mesto,
Dušan Jontes v razredu 4 psi 15. mesto.

Je bil kdo v Kranjski Gori? Kak je blo tam?

LP
Aleš

P.S. Barbka in Sašo, hvala za fotke iz Logarske!
Logiran
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #59 : torek, 29.04.2003 : 00:52:03 »

Sezona je končana! tekmovalno smo zaključili marca na Finskem na evropskem prvenstvu, kjer je Peter dosegel 6. mesto, jaz pa 8. S treningi pa ravno sedaj zaključujemo na Rogli, kjer smo še v torek posneli oddajo ob zaključku sezone za TV SLO - Oddaja o živalih in ljudeh. Na sporedu bo 30. 4. ob 18.15 na TV SLO II.
Sedaj bomo pa sanke do naslednje zime pospravili, malo bomo počivali, malo se igrali,skoraj sigurno imeli tudi kake mladiče, septembra pa spet začnemo s treningi.
Sedaj pa k bolj žalostnemu delu tega športa. Po vsaki zimi je na žalost treba nekaj psov oddat, saj bi se jih drugače z leti nabralo preveč. Tudi letos bi rad oddal 6 psov starih od 2-5 let. Tri samce in tri samice (ena sterilizirana). Če koga zanimajo športni psi, ki tudi radi vlečejo, niso pa dovolj hitri za vrhunske tekmovalne dosežke, naj se mi javi. Prosim tudi vse forumovce, da mi javijo če poznajo kako dobro družino, ki bi sprejela prijaznega temperamentnega psa in bi lepo skrbeli za njega. Psi so zelo prilagodljivi in prijazni do ljudi, niso popadljivi, le kur ne marajo, oz. jih imajo zelo radi kot plen.
Lep pozdrav in hvala za pomoč
Aleš
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Vlečni psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines