mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:14:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Vlečni psi
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vlečni psi  (Prebrano 42426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #75 : petek, 25.11.2005 : 13:03:40 »

Živjo Primož!

Mi mogoče lahko posreduješ naslov njihove spletne strani, namreč tudi mi se zanimamo za te zadevce, ker to z našim Larsom že prakticiramo sicer bolj po "domače" pa mu je zadeva zlo všeč. Sploh me zanimajo te vlečne elastičmne vrvi, ki jih pri nas v nobenih ta boljših zoo trgovinah nisem zasledila, sani bom pa sami izdelal, sam še načrt moramo nekje prej dobit. Me mika da bi se z Larsom tudi resno v tem pomerila sam bi mogla še kakšnega kandidata dobit, ker me bolj zanima vleka sani kot pulka.

LP Andreja
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #76 : petek, 25.11.2005 : 13:15:18 »

Pozdravljena Andreja.

Seveda ti lahko posredujem naslov. Pri nas pa resnično nisem nikjer našel tega pa sem bil kar vstrajen Smiley

To je najprej LINK od trgovine kjer lahko naročiš
www.takajaervi-sleddogkennel.de/shop

Tukaj pa še link v angleščini, da kaj razumeš Smiley
www.howlingdogalaska.com/supplies.html

S kot pa sta vidva ?
Mi smo z Maribora...
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #77 : petek, 25.11.2005 : 13:19:29 »

Midva sva z Dolenjske natančneje iz Stične, trenutno uživamo v snegu, sicer eni bolj ko drugi! Wink
Hvala za linke!

LP Andreja
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #78 : petek, 25.11.2005 : 13:25:08 »

ufff sta daleč.....

Vglavnem mi smo se po mailih dogovorili za nakup. Račun so nam poslali po faxu in smo plačali vnaprej. Po faxu smo jim poslali potrdilo o vplačilu in čez nekaj dni je bila oprsnica in vrvica tukaj.

Nobene umetnosti...
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #79 : petek, 25.11.2005 : 13:35:56 »

Pa pravijo da je Slovenija majhna! Grin Koliko je to par dni?! Zanima me tudi če je zadeva dovolj kakovostno zašita, namreč sem v kontaktu z nemškim fleksijem da za mojga močnejši flexi naredijo.  Grin Cheesy Ker bi rada da bi zadeva nekaj časa zdrži.  Kako je bilo kej z merjenjem, ne bi rada da bi potem zadevo vračala , ker bi mu bila prevelika ali mala, sicer bom pa itak morala 2 naročit eno za pozim in drugo za spomladi! Grin

Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #80 : petek, 25.11.2005 : 15:48:16 »

Me zelo veseli, da ste so končno odzvali tudi na to temo  Cheesy, letos bom šla naprej v Kranjsko Goro pogledat kako vse to funkcionira potem pa se bom odločla glede nakupa. In če bom potrebovala nasvete se bom obrnila na vas Grin
lp
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #81 : sobota, 26.11.2005 : 23:04:50 »

Pa pravijo da je Slovenija majhna! Grin Koliko je to par dni?! Zanima me tudi če je zadeva dovolj kakovostno zašita, namreč sem v kontaktu z nemškim fleksijem da za mojga močnejši flexi naredijo. Grin Cheesy Ker bi rada da bi zadeva nekaj časa zdrži. Kako je bilo kej z merjenjem, ne bi rada da bi potem zadevo vračala , ker bi mu bila prevelika ali mala, sicer bom pa itak morala 2 naročit eno za pozim in drugo za spomladi! Grin


Po tem ko smo mi poslali potrdilo o plačilu računa je bilo v 4 dneh pošiljka pri nas.
Zanima te ali je to dovolj kakovostno zašito ? Kako pa naj jas to vem ali je kakovostno.
Zgleda že ... in mislim, da tudi znamka nekaj garantira.... Kako pa je dejansko pa bomo videli s časom.
Ne morem trdit ker jo imamo komaj dober teden dni. Kolikor se jas spoznam (in to je bolj malo) zgleda vredu.
Velikosti pa imajo podane na spletnih straneh in potem izmeriš kužo in to je to....
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #82 : nedelja, 27.11.2005 : 16:28:01 »

Blond, kateri tip oprsnice pa ste naročili? standardno?
a mogoče kdo ve, kako se uporabljajo tiste tipa "pulka"? ni mi jasno, zakaj sta dva "krogca" ...
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #83 : nedelja, 27.11.2005 : 20:36:05 »

Pulka je primerna oprsnica za posebne sani .... pripne se jih na palicah in ne na vrvicah in sicer  na obeh straneh psa. sani so podobne reševalnemu AKIju. kolikor sem jaz zaseledil.

Mi smo za našo kupili Nomesele storlek  ali po angleško Standars harnes.

Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #84 : ponedeljek, 28.11.2005 : 12:25:52 »

Primož hvala ti za vse informacije! Bodo prav prišle ko bomo zadeve v decembru naročali, ju bo dobil za Dedka Mraza pod smrekco. Smiley In kako kej napreduje učenje vleke sani!

LP Andreja
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #85 : ponedeljek, 28.11.2005 : 14:03:45 »

Andreja malenkost.
Mi smo bili zadovoljni tako z informacijami kot tudi z oprsnico.
Zaenkrat je vredu. Če pa je najboljša ali boljša od katerih drugih pa ne vem svetovat.
Men se zdi kvalitetno in dobro izdelana.

Vleka sani je pa že druga zadeva Smiley
Do sedaj smo vlekli gumo predvsem da se navadi in da malo "trenira".
Sanke pa je zaenkrat vlekla samo prazne.

Upam, da bo v prihodnjih dneh vreme in da bomo lahko poskusili še kaj zanimivega in novega.

Bi pa bil zelo vesel, če bi mi kdo lahko dal kakšen nasvet ravno za osnove vlečenja sani....


LP Primož
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #86 : ponedeljek, 28.11.2005 : 14:25:31 »

Živjo! Glede literature se probaj Primož obrniti na klub polarnih pasem, sama sem sicer več ali manj informacij glede tega zasledila na tujih internetnih straneh, našla celo knjigo v knjižnici na to temo (seveda v angleščini), kjer pa je bila tema ohlapna, bolj razlaga dveh tipov oz. načinov vpreganja psov v sani. Doma mam sicer knjigo v nemščini o Hukyih, sam moram preverit če je noter tudi kaj o načinu učenja vleke. Ti sporočim takoj ko preverim informacije. Wink

Tudi mi smopolagoma začeli, najprej smo ga navajali na sani in da ima nekaj za sabo, potem smo začeli vaditi s praznimi sanmi, sprva je zgledalo bol tko, mal pisan nas je pogledu Shocked in se vsedu na rit Grin, češ se vam je odtrgal Cheesy, tko da smo mu mogl mal pomagat, še mi zraven vleč Grin Pol smo mu pa sčasoma ko se je privadu mal po mal teže nalagal na sani, tako da zdej že lepo vleče človeka na saneh. In trenutno že čaka da zadevo in znanje obnovimo.

LP Andreja
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #87 : ponedeljek, 28.11.2005 : 17:05:33 »

Meni so pa lastniki rekli če imam namen ga kej vprežt, da nej mu za povedec privešem par polen oz. drv in bo tako dobil na moči Cheesy
lp
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #88 : ponedeljek, 28.11.2005 : 18:15:24 »

Meni so pa lastniki rekli če imam namen ga kej vprežt, da nej mu za povedec privešem par polen oz. drv in bo tako dobil na moči Cheesy
lp

Ja saj so ti prav povedali. Vendar ti priporočam, da uporabljaj pravilno oprsnico za vleko. Ali pa vsaj neko oprsnico. Kajti ovratnica ga preveč veže in drgne,
Mi smo začeli z avtomobilsko gumo.

Andreja... naša Luna ima šele 8 mesecev in je tudi zato še ne obremenjujemo velik.
Bolj prazne sanke in gumo. Polne sanke bomo vpregli komaj drugo zimo.

LP
Primož
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #89 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:11:31 »

Oprosti sem mislila da je punca starejša! Namreč Lars je dopolnil 6 leto, po duši je pa ko kak pubertetnik.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Vlečni psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines