mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:50:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Prhljaj
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prhljaj  (Prebrano 15894 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #30 : torek, 16.06.2015 : 14:08:19 »

Kaj in koliko je zelo različno. Za tvojega boš morala sama pogruntat s poizkušanjem. Ni nujno, da mu bo pomagalo to kar je nam.

Še en primer. Eni moji psici, se je na stara leta začel pojavljati zelo pogosto "hotspot". Nekako mi je ratalo povezat, da kopanje 1x na mesec minimalno, skoraj prepreči nastajanje novih žarišč. Zelo so se je zmanjšala pojavnost in sploh ni imelo veze s čim sem jo kopala. Še največ sem v bistvu porabla Jhonsons baby.  Roll Eyes

Jaz bi sigurno kaj dodajala za dlako/kožo in vsakič, ko bi psa skopala nanesla balzam, da se koži povrne nekaj maščobe takoj. Pol pa opazuješ.

Nekateri psi postanejo celi "beli" tudi zaradi stresa. Razlogov za prhljaj imaš malo morje ali pa nič  Tongue
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #31 : torek, 16.06.2015 : 14:10:27 »

Koža in prehrana gresta z roko v roki, tako pri psih kot tudi pri človeku. Če je bilo prej s kožo OK, se je nekaj moralo zgoditi. "Samo prhljaj" ni normalno stanje kože, sploh, če ga spremlja močna srbečica.
Prehitra in prepogosta menjava hrane, pa tudi nista v prid stabilizaciji stanja, žal.

Ko je naša psica trpela za srbečico (povezano z alergijami na hrano), smo jo pogosto kopali (z medicinskim šamponom, ki je stanje samo nekoliko umirjal), ko so se stvari stabilizirale, pa je skoraj ne kopamo več (jo pa redno češemo!), ker kopanje s šamponom - za občutljivo kožo! -  spet povzroči srbež, verjetno zaradi spremembe pH kože, kar je "delo" večine šamponov.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #32 : torek, 16.06.2015 : 15:48:32 »

Aha, no bom povprašala še veterinarja. Ampak no kar je zanimivo, da je tud Boni je imel prhljaj. No ker Kylie ga pa nima. Bom poskusila z balzami da nebo imel tolk suho kožo, čeprav kaj vem hrana če res vpliva, ker ta baje je dost kvalitetna, no in mislim da ni od tega.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #33 : torek, 16.06.2015 : 15:52:16 »

Jaz bom šla mal vprašat veterinarja, kaj mi lahko svetuje, kak šampon in balzam, ker je kar trdovraten problem s tem prhljajem.

Opažam tudi pri sebi, da me včasih ful glava srbi, pa nimam nič prhljaja, vprašanje kolk niso tudi ti šamponi močni in dražijo lasišče, včasih si operem lase pa me cel dan mal glava srbi oz peče. Čudno.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Prhljaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines