mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 06:45:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: ŽVERCA, društvo za pomoč živalim
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ŽVERCA, društvo za pomoč živalim  (Prebrano 107822 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #255 : torek, 18.08.2009 : 13:48:31 »

emm Smiley

Saj vem, da se bo tole slišalo zeloo čudno..
Vem, da pri lovljenju mačk/psov uporabljate živolovko..ampak..kaj pravzaprav je to? Ne bi rada ničesar uničila, še manj pa napravila več škode, kot koristi..
Torej, kaj pravzaprav je to  Roll Eyes
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #256 : torek, 18.08.2009 : 13:50:31 »

Škodo mislim s tem, da še bolj ne prestrašim mačka, ali vam pa mogoče še živolovko pokvarim (a se da pokvarit) Smiley
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #257 : torek, 18.08.2009 : 13:55:46 »

the_girl, imaš mail Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #258 : torek, 18.08.2009 : 14:43:23 »

kastelecu, muca sicer lahko pelješ na pregled čipa, ampak situacija na Gorenjskem je taka, da sredstev zmanjkuje - v Kranju jih je za letos že, v Škofji Loki pa še ne, ampak se bojimo, da se bo ponovila kranjska situacija.

Zato se probamo omejit pri oskrbi muckov na majhne, poškodovane in samičke. Vse podpiramo kastracije mačkov, ampak v poplavi mačk in pri omejenih sredstvih bi rade pred jesensko rundo mladičev poskrbele za S čimveč prostoživečih samic, da ne bo spet novih legel. Vsem nam je žal, da ne moremo poskrbet za vse živali, ampak situacija je, kakršna je. Če je muc samček bi torej počakale s K dokler sredstva ne bodo večja, če pa je samička, bi jo bilo fino S (ČE NI LASTNIŠKA!) Še enkrat povdarjam, da se strinjamo in podpiramo kastracije mačkov in jih tudi izvajamo, ko so sredstva na razpolago, ampak v tej situaciji žal ne gre.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #259 : torek, 18.08.2009 : 18:25:33 »

Aja, drugače pa živolovka je kletka, ki se zadaj zapre, ko muc stopi na vzvod ko gre notr po hrano. Pokvarila bi jo zelo težko, za mačka je pa to pač stres, sploh če je zelo divji maček, ampak je to treba vzet v zakup. Mislim, da so situacije, da bi se maček fizično poškodoval v živolovki, izjemno redke.
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #260 : torek, 18.08.2009 : 18:33:19 »

Urša je dobila Majino številko in Maja ji bo tudi pomagala pri živolovki.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #261 : torek, 18.08.2009 : 21:58:14 »

........, ali vam pa mogoče še živolovko pokvarim (a se da pokvarit) Smiley

ej kastelecu - če je jst, izrazito netehničen in štorast tip za takle, nisem pokvarla, pa niti tisti "moji" divjaki, ki so se ujeli (vsi trije ujeti ježi  Angry so iz te definicije seveda izvzeti in se jim na tem mestu še enkrat "zahvaljujem" za "sodelovanje" Angry) - pol po moje lah rečemo, da je živolovka neuničljiva. Smiley
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #262 : sreda, 19.08.2009 : 15:16:11 »

hehe oaza88, smeh Tongue

kaj sem hotela reči - Majo bom poklicala takoj, ko se bom utegnila spet tam okoli vrtov motat. Zanima pa me še nekaj - iz katere razdalje in na kakšen način lahko zagotovo zvem, ali je maček samček ali samička? Ker če ni samička, pol mačku ne rabimo dodatnih stresov delat z živolovko? (btw Zala_ hvala za odg. kaj je živolovka)
Urša
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #263 : sreda, 19.08.2009 : 22:17:45 »

Zbiramo pasje fotografije - če imate kakšno res dobro pasjo fotografijo, ki ste jo posneli sami (fotke, snete z interneta ne pridejo v poštev) in bi dovolili Žverci njeno uporabo, jo prosim posredujte na info(at)zverca.si.

Fotografije naj bodo primerne za objavo v koledarju - dobre kvalitete (ne slikane z mobitelom), brez motečega ozadja, z živaljo čez večino slike. Rabimo čimveč različnih fotografij, primernih za objavo v različnih mesecih (poletne, zimske na snegu, v vodi, jesenskem listju...). Prednost imajo psi, posvojeni iz zavetišča oz. prek društev - želimo imet tematiko prej zavrženih živali v novem domu. Če bo kakšna zelo lepa fotka rodovniškega psa, je pa seveda ne mislimo kategorično izključit  Wink

Na koncu bomo naredili izbor fotografij - torej ni nujno, da bo ravno vaša na koncu v koledarju; rajši opozorimo vnaprej, da ne bo na koncu kakšnih neprijetnih presenečenj.

Do kdaj zbirate fotke?
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #264 : sreda, 19.08.2009 : 22:44:28 »

Do 31.8. sigurno. Wink
Jih bomo zelo vesele!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #265 : sreda, 19.08.2009 : 22:57:53 »

Punce, oglejte si amterial iz Škofje Loke (ali pa kaj druzga, kaj je tam, seveda) TUKAJLE in sporočite, če vam je kaj prav. Meni osebno je ona s pisanimi kužki zelo pri srcu  Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #266 : sreda, 19.08.2009 : 22:59:58 »

amterial = material, seveda  Roll Eyes pa MUCKI sem hotla napisat in ne kužki, kaj mi pa je, zgleda, da čuk ima danes športni dan  Cheesy Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #267 : četrtek, 20.08.2009 : 07:57:23 »

pa MUCKI sem hotla napisat in ne kužki, kaj mi pa je,
Podzavest ti ven seka Tongue Roll Eyes
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #268 : četrtek, 20.08.2009 : 08:18:04 »

Cats, a veš, da imaš ti LEPŠE!!!! slike od mojih žvalc, kot jaz?!? KRIZA!  Roll Eyes  Tongue
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #269 : četrtek, 20.08.2009 : 10:00:42 »

hehe oaza88, smeh Tongue

kaj sem hotela reči - Majo bom poklicala takoj, ko se bom utegnila spet tam okoli vrtov motat. Zanima pa me še nekaj - iz katere razdalje in na kakšen način lahko zagotovo zvem, ali je maček samček ali samička? Ker če ni samička, pol mačku ne rabimo dodatnih stresov delat z živolovko? (btw Zala_ hvala za odg. kaj je živolovka)
Urša

Če je maček odrasel, se jajčka vidijo. Seveda iz kakšne razdalje pa ne morem reči.  Drugače se dvigne živolovko in od spodaj pogleda, če se kaj vidi. Ali pa šele pri veterinarju. Na žalost se ne da izogniti stresu, oziroma kako drugače narediti.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: ŽVERCA, društvo za pomoč živalim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines