mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 23:21:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 358080 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sanja3
gost
« : petek, 13.06.2003 : 06:59:51 »

:)Zanima me vse v zvezi s pasmo čivava. Kje se jih da dobiti, kolikšna je cena, na kaj je treba biti pri nakupu pozoren, kakšna je ta psama do otrok...
Ker smo popolni laiki pri vzreji psov, bi bila dobrodošla vsaka informacija. Hvala vsem za odgovore.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #1 : petek, 13.06.2003 : 13:04:32 »

Splosne znacilnosti:
Pogumen in ljubek, majhen, cokat psicek, zelo zivahen in nemirnega gibanja, majhne teze, nekoliko daljsi kot visji.

Visina in teza:
Za civavo zelimo, da je cimmanjsi. Tako so nekateri lepi predstavniki te pasme visoki 15 cm, vendar morajo biti sorazmerno grajeni, ne smejo dajati vtisa, kot da gledamo nezno, gibcno veverico. Pri razlicnih visinah je tudi razlicna teza, obicajno ni zazelena teza prek 3kg, spodnja meja pa je pribl. 800g, ceprav je predpogoj, da ima tak pes odlicno zgradbo telesa.

Komentar
Civava ima nekaj lovskih lastnosti, ki pa niso zelo mocno izrazene, in nihajo od legla do legla. Kljub svoji majhnosti je to pogumen pes, zelo radoveden, do tujcev pa neprijazen. Ceprav je tako majhen, so samci takoj pripravljeni na pretep z drugimi psi. S civavo ni sale, v njegov prid pa sta vdanost in zvestoba gospodarju in druzini, ceprav za civavo velja, da priznava le enega gospodarja.
Civava je izredno pameten pes, ki se hitro nauci razl. trikov in vragolij. Preseneca tudi, kako visoko lahko tako majhno bitje skoci. Ce je pes dobro grajen in zdrav, je primeren za dolge sprehode. Hitro se prilagodijo okolju.
Civava je dober in glasen cuvaj. Ko cuva se oglasa glasno in vztrajno.

Kaksen je civava do otrok?
Mislili bi, da je idealen za otroke, vendar se je treba ves čas zavedati, da je taksen le tedaj, kadar ni igracka, ki jo lahko vzamemo v roke in po potrebi odlozimo.
Za zelo majhne otroke, ki nimajo razvitega obcutka za drobnega malega psa, vsekakor niso priporocljivi.
Malo vecjim otrokom, ki psa spostujejo kot zivo bitje in imajo do njega pravilen odnos, pa je civava zaradi svoje igrivosti idealen soigralec in druzabnik.

Prehrana
Obroki naj bodo izbrani in majhni - civava je nagnjena k debelosti! Hranimo veckrat na dan.

Nega
Nega je preprosta (dolgodlakega civavo cesemo veckrat na teden, kratkodlakega le enkrat tedensko). Krtace naj bodo iz naravne dlake, samponi blagi.
Napaka je oblacenje psa pozimi, kajti civava dobro prenasa tudi mraz, ce je na to prej dobro pripravljena. Zival preden jo peljemo pozimi na sprehod prestavimo iz zakurjenega stanovanja v hladnejsi del, da dosezemo pocasen padec temperature.

Opozorilo
Kljub majhnosti psa se moramo zavedati, da je to popolen pes in ni igracka, zato ga kot taksnega tudi obravnavamo.

Zdravstvene tezave
Civave so nagnjene k debelosti in k displaziji kolkov.


Se ena stran:

http://users.volja.net/galerija/galerija_4055.htm

Lp, Yo
Logiran
evee
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 15.06.2003 : 11:59:09 »

V družini že dalj časa razmišljamo o nakupu čivave, ampak nisem nikjer zasledila, da bi jih kdo prodajal. Ali bi mi lahko prosim posredovali naslove, kjer bi našla take oglase?
Pa še to me zanima. Ali bi bilo dobro, da kupimo dva psa? Moja mlajša sestra bi namreč rada imela svojega, mene pa skrbi, da je malo premlada za takega psa. Letos bo namreč dopolnila komaj sedem let. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

Logiran
yo
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 16.06.2003 : 09:12:29 »

Citat

V družini že dalj časa razmišljamo o nakupu čivave, ampak nisem nikjer zasledila, da bi jih kdo prodajal. Ali bi mi lahko prosim posredovali naslove, kjer bi našla take oglase?


Obrnite se na KZS.

Citat

Pa še to me zanima. Ali bi bilo dobro, da kupimo dva psa? Moja mlajša sestra bi namreč rada imela svojega, mene pa skrbi, da je malo premlada za takega psa. Letos bo namreč dopolnila komaj sedem let. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.


Kupite najprej enega in kasneje, ce bo zelja se vedno tako velika, ce bo tudi cez dolocen cas se vedno "skrbela" za psa (kolikor tako majhen otrok sploh lahko) in se ga ne bo navelicala, lahko poiscete se drugega.

Sicer pa je pes druzinski clan in ni potrebno, da imata vsaka svojega.

Moja hci ima "svojega" psa, kar pomeni, da je nekako njen - druzabnik v igri - skrb zanj pa vseeno odpade name - tako majhni otroci namrec ne zmorejo oz. niso sposobni sami skrbeti za zival.

Lp, Yo
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 16.06.2003 : 09:28:24 »

Ali bi mi lahko prosim posredovali naslove, kjer bi našla take oglase?

Godina Ibolja, psarna Salarska, Vanganelska  67, Koper,
telefon: 05) 639 62 82  

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Dogylover-ka
gost
« Odgovor #5 : torek, 08.07.2003 : 16:10:32 »

Jo lahko naucis da se tudi do tujcev vede prijazno?Moj bo sel v solo in upam da bo zato tolko bolj prijazen.Mama je rekla da ce bo koga UGRIZNIL leti iz hise.Zato me full skrbi.......

                                     
Logiran
yo
gost
« Odgovor #6 : torek, 08.07.2003 : 16:13:38 »


Citat

Jo lahko naucis da se tudi do tujcev vede prijazno?Moj bo sel v solo in upam da bo zato tolko bolj prijazen.Mama je rekla da ce bo koga UGRIZNIL leti iz hise.Zato me full skrbi.......

                                     


Popolnoma enako kot vsakega drugega psa - primerna socializacija in cimvec pozitivnih izkusenj z ljudmi, otroci, psi, drugimi zivalmi in spoznavanje najrazlicnejsih situacij in okolij.

Lp, Yo
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #7 : četrtek, 10.07.2003 : 10:00:19 »

Te prisrcni kuzki so kljub majhnosti tudi odlicni cuvaji in gospodarjevo druzino zavzeto branijo pred vsiljivci.Dosti pogosto tudi lajajo.Solanje je nekoliko bolj zahtevno kot npr solanje nekaterih vecjih pasem,ker ni tako poslusna,saj je bila vzgojena za crkljanje,obstaja pa pasja sola Svrk,kjer solajo posebej majhne pse
Logiran
Dogylover-ka
gost
« Odgovor #8 : nedelja, 20.07.2003 : 08:58:36 »

Kje pa je ta pasja sola Svrk?
Pa se nekaj!VCeraj sem zvedela da se je moj psic ze skotil. Grin
Ampak je edini mladic v leglu.Kaj bo kaj vplivalo to da je edinec na njegovo dominantnost in obnasanje? Huh Huh Huh
Logiran
Sanja3
gost
« Odgovor #9 : sreda, 23.07.2003 : 06:21:35 »

Morda kdo ve, kje se dobijo ovratnice za čivave. Po trgovinah jih baje nimajo??
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #10 : torek, 04.11.2003 : 20:46:40 »

He he to še ti je pes  Grin Grin Grin
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #11 : sreda, 05.11.2003 : 00:18:04 »

V 11 številki revije Moj pes je oglas za čivave. Mislim, da je ravno zdaj eno leglo, nekje v okolici Ljubljane. Lahko se pozanimam za več informacij, največ pa bi ti znala povedati ga. Irena na KZS (pravi vir informacij).

Mislim, da število mladičev, ne vpliva na njihovo dominantnost.

Šola Švrk je nekje v Ljubljani, spet se obrni na KZS.

A o kakšni drugi majhni oz. mini pasmi pa niste razmišljali?

Lp, Ivana
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #12 : sreda, 05.11.2003 : 07:13:02 »

Tudi gospa Kojek-Kajovac iz Kočevja ima mladičke, ki bodo konec meseca naprodaj. Se mi zdi, da je njen oglas v Moj pes.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : sreda, 05.11.2003 : 19:43:52 »

Sanja3:Jz sicer ovratnic nisem zasledila sem pa zasledila oprtnice,ki so izdelane posebej za čivave.Prodajajo jih v BTC-ju(ZOO v BTC-ju na tržnici).

lp,pia
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #14 : nedelja, 28.12.2003 : 12:57:31 »

Lep pozdrav!
Ali kdo pozna koga z brejo samičko čistokrvne čivave,ali pa z leglom?
Priporočam se za kakršnekoli podatke! Wink
Eva
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines