mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 07:15:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: 1 ... 432 433 434 435 436 [437] 438 439 440 441 442 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 360507 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6540 : ponedeljek, 29.03.2010 : 17:26:59 »

Zakaj mini kužki lulajo noter? To mi nikdar ni bilo jasno... Rodovnik tu nima nobene vloge in ga je brez veze omenjat.
Veliko laže bo zanj opazit razliko med dovoljenim in nedovoljenim, če ga neseš ven in lulate/kakate pač zunaj. Takrat tudi več nori in se mu refleks hitreje sproži. Počasi začne potem sam kazat, da hoče ven - opazuj ga. Lahko ga v tvoji odsotnosti daješ v transporterček - svoj ožji prostor dojemajo kot brlog in ga ponesnažijo izjemno redko. Takoj, ko se vrneš, pa ga neseš ven, da opravi svoje. V tem primeru na box navajaj počasi in postopoma, da ga bo sprejel za svoje domovanje. Kregat nima smisla, trenutno si ti tista, ki mora ujet s svojim opazovanjem čim več kakanj na prostem. Če ga nisi opazila, kako se vrti v krogu, voha po treh itd., kregaj tudi sebe Wink.

Druga varjanta - če res hočeš imet doma mačko - ograjica okrog prostora, kjer imaš nastavljene podloge. Po pitju, takoj po jedi, takoj ko se zbudi, za kakat pa kmalu po jedi in tudi, kadar veliko divja, ga daš v ogradico in pustiš not, dokler ne kaka. Potem hvališ na veliko, medtem ko opravlja svoje pa govoriš kaaaakaj, priden kaaakaj - s tem poveže prijeten občutek ob praznjenju s tvojo besedo in počasi bo znal opravit kolikor toliko na ukaz (če ga le vsaj malo tišči). Ogradico potem nekako manjšaš, dokler ne ostane samo majhen prostorček, kjer bo tudi v prihodnje pasji WC. Potem gjo imaš na eni strani delno odprto in na koncu jo daš stran in ostane samo podloga. Lahko kupiš uno iz žice, ali pa sama nekaj zbiješ iz par dilc in potem sproti prirejaš. Ampak ko enkrat obvlada lulanje v stanovanju, si s tem dodatno otežiš navajanje na opravljanje potrebe zunaj.

Lastniki malih psov včasih čistočo vzamejo premalo resno - tistega fižolčka niti ni težko pobrat. Pa ni prav tako, imaš kasneje strašne težave - v hotelu/apartmaju, na obisku pri prijateljih, ko najemaš opremljeno stanovanje, da ne omenjam, da ti počasi vse začne smrdet in ti je nerodno, če kdorkoli pride nenapovedan na obisk.

Glede hoje na povodcu si poglej ustrezne teme, za nasvete se pa prosi in ne zahteva jih s klicaji.
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #6541 : ponedeljek, 29.03.2010 : 20:17:31 »

A je res tako težko psa vozit ven na opravljanje potrebe?  Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6542 : ponedeljek, 29.03.2010 : 20:33:46 »

Osnovna napaka je že navajanje psa na plenico. To je samo potuha - in sicer zate, ne za psa. Kje hudiča ste to pobrali, da majhni psi lahko lulajo na plenico??? To mi dvigne pritisk čisto vsakič, ko kaj takega preberem.

Psa je treba peljat ven, in pika. Pa ni važno, kako velik ali majhen je.  Ni važno, ali ima rodovnik ali ne.  Ni važno, ali je zunaj vroče, ledeno mrzlo ali pa če padajo ušpičene prekle! Temu se pač reče "imeti psa". - In imeti psa je krasno, da ne bo pomote, tu ne gre za nobeno mučenje lastnika, da o psu sploh ne govorimo.
Navajanje na sobno čistočo, kot se temu reče, seveda zahteva veliko vztrajnosti, potrpežljivosti in dela. In ja, pri mladičih tudi vstajanja sredi noči.  Kako naj pes dojame, da je enkrat v redu, če se polula doma, drugič pa ne?  Sad  Saj se bo sčasoma naučil, vendar bo ta čas veliko daljši, če mu stvari že od vsega začetka ne predstaviš tako, kot morajo biti.

Več ta trenutek nimam časa pisati, je pa bilo na forumu že veliko napisanega glede na to temo, zato si vzemi čas in malo poišči. Noben nasvet pa ti ne bo pomagal, če se ne boš sama v svoji glavi odločila, koliko si se pripravljena s psom ukvarjati.  Glede na navajenost na plenico bo seveda odvajanje trajalo precej dlje, kot če bi pravilno zastavila že na začetku. Ampak tukaj si si žal sama kriva!

In prav nič te ne nepadam, ker nimaš rodovniškega psa. Navajam ti samo svoje izkušnje - že 25 let imam pse majhne pasme in plenice še nobeden ni videl od blizu.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #6543 : torek, 30.03.2010 : 01:09:29 »

Albert, vse najboljše  Kiss


ema2005, jaz sem svojega mladička navadila tako, da sem ga prve dneve non stop imela na očeh, poleg tega sem ga vsake toliko časa kar samoinciativno nesla na pleničko, enako tudi ponoči. Kasneje sem se naučila opaziti, kdaj se namerava polulati in sem ga takoj nesla na pleničko. Seveda se je prve dni velikokrat zgodilo, da se je polulal kamorkoli pač že, a je po kakih 6 dnevih že vedel, da se lula na pleničko. Če se je polulal kje drugje, ga nisem okregala, ko pa se je na pleničko, sta vedno sledila pohvala in priboljšek. S kakanjem je trajalo malo dalje, recimo dodaten teden, a potem ko se je enkrat navadil, ni bilo več težav. Zaenkrat lula izmenično na pleničko (zvečer in zjutraj), čez dan pa ga peljem ven, vsaki 2 uri, ker je z mano v službi in imam na srečo to možnost. Imam še eno čivavo, ki bo sedaj stara 5 let, in sva imeli na začetku enako proceduro - najprej plenička, nato pa plastični WC s celuloznimi kroglicami (videti so kot nekakšni briketi iz časopisnega papirja). Uporablja ga bolj izjemoma, saj je navajena potrebo opravljati zunaj (tudi ona je z mano v službi). Se pa takšen WC odlično obnese, veliko bolje kot npr. plenička ali pesek. Kroglice vpijejo urin, vonja ni nobenega, kakce sproti poberem. Včasih se npr. zgodi, da zjutraj vidim kakšen bolj mehek drekec ali drisko, kar je znak, da je imela težave s prebavo in se je sredi noči odpravila kakat. Ko je zunaj dež ter takšen mraz in sneg, da jo po nekaj minutah prime krč v tačko, ne vidim nobene potrebe po tem, da bi jo temu izpostavljala, zato v takih obdobjih WC uporablja pogosteje. Ko je Maša (odrasla čivava) v varstvu pri mami, popolnoma preklopi in je navajena dvakrat ali trikrat dnevno iti ven in to je to. Nikoli se še ni zgodilo, da bi potrebo opravila znotraj njenega stanovanja. Očitno ji je jasno, da je pri mami tak režim, pri meni pa drugačen. Kakorkoli, resnično ne vidim nobenega razloga, zakaj bi bil kužek na slabšem, če ima možnost potrebo opraviti tudi znotraj. Zaradi tega ni prikrajšan za sprehod, mu je pa prihranjen npr. mraz, meni pa odpravljanje ven sredi noči. Vem, imamo različne poglede, a jaz nikoli nisem razmišljala "četudi je zunaj ledeno mrzlo, mora kužek ven, ker to pač pomeni imeti psa". Še vedno mislim, da kužku s tem, da občasno potrebo opravlja znotraj, prav nič ne škodim. Ravno nekaj dni nazaj smo na uvodni uri pasje šole govorili o pleničkah in lulanju, pa tudi ni bilo nobenega zgražanja s strani lastnice šole, tako da me ne skrbi, da bi delala kaj strašno narobe Wink


Imam pa še eno vprašanje. Pri koliko mesecih se je vašim čivavam zarasla lobanja? Pri Maši nisem bila toliko pozorna, za Nikota pa me malo skrbi, star je 5,5 mesecev in ima lobanjo še v celoti nezaraščeno.

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6544 : četrtek, 01.04.2010 : 18:04:40 »

Stasa, Billijeva je se vedno odprta.  Smiley Baje se enim zapre, drugi pa jo imajo vedno odprto, pa nisem sigurna ali je to povezano z velikostjo Chihuave ali pa je zgolj stvar genetike. Verjetno slednje.

Kar pa se tice lulanja notri. To so vecne debate  Wink, eni se strinjajo eni ne. Enim odgovarja, drugim ne. Jaz nimam nic proti v kolikor ni to zgolj podpiranje lenobe in pes ne vidi svezega zraka po cele tedne. Ce je to samo obcasni pripomocek, ni panike. Sama se plenic nisem nikoli posluzevala in sem vse pse vozila ven.... podnevi, ponoci (kot mladicke), v snegu in dezju pa tudi v toci in najhujsem soncu. Billy je bil ze od vzrediteljice navajen lulat samo zunaj na travi, tako da tudi ce bi hotela, on na noben nacin ne mara opraviti potrebo v hisi. Se na domacem vrtu zelo nerad, veliko raje zunaj na zelenici. Od majhnega mi je povedal da mora iti in tudi zdaj ce se slucajno zgodi, da mu je slabo ali ima drisko ponoci pride do moje postelje in cvili dokler ga ne spustim ven.
Drugace pa navajanje... kot so ze drugi povedali. Ven po jedi, po igranju, takoj zjutraj in predvsem opazovanje mladicka. Pa ko zunaj opravi, hvalit, hvalit, hvalit!  Smiley

lp
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #6545 : torek, 06.04.2010 : 07:26:42 »


Imam pa še eno vprašanje. Pri koliko mesecih se je vašim čivavam zarasla lobanja? Pri Maši nisem bila toliko pozorna, za Nikota pa me malo skrbi, star je 5,5 mesecev in ima lobanjo še v celoti nezaraščeno.


Staša....

Albertu se je pri 4ih letih popolnoma zarasla, naš Casper pa ima 15 mesecev in ima še vedno tako luknjico kot takrat, ko sem ga dobila, tako da te nima bit kaj strah Wink...enim se dokončno zaase, drugim pač ne Wink

Lp vsem Wink
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #6546 : nedelja, 11.04.2010 : 16:39:57 »

Slovenski klub za pritlikave pasme organizira prvo srečanje, ki je namenjeno vsem ljubiteljem pasme čivava. Srečanje bo potekalo 15. maja 2010 na vadbišču Kinološkega društva Domžale s pričetkom ob 11 uri dopoldan.

Več informacij: KLIK
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #6547 : torek, 13.04.2010 : 07:19:33 »

Mi pridemo  Cool
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6548 : ponedeljek, 19.04.2010 : 15:33:18 »

Vse najboljse mojemu Billiju, ki je prejsnji teden praznoval svoj 5. rojstni dan  Smiley. Zal se sele danes oglasam, ker sem bila dokaj zaposlena...... za darilo je poleg igrack dobil se nekaj kar ga je izredno razveselilo. Sprehod, kjer se je lahko sam odlocil kam gre in za koliko casa. Ponavadi sem jaz tista, ki ga peljem tja kamor pase meni, zdaj pa sem mu pustila da je on peljal mene.  Grin Mislim da tako srecen ze dolgo ni bil!  Wink

lp
Logiran
doriss
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #6549 : petek, 23.04.2010 : 09:28:57 »

Pozdravčki...
če rečem da sem nova na forumu se bom zlagala, ker že lep čas spremljam nasvete tukaj gor..sem pa nova članica Smiley
Imam 8 mesečnega dolgodlakega čivavkota po imenu Mufi. No, rodovniško je Ivan Tzarevch (je rus), samo imam soseda Ivana, pa se nekako ne izide Smiley
 Imam pa problemček oz. vprašanje glede zobčkov. Pred dvemi meseci je izpadel prvi mlečni zobek in rasti so začeli stalni. In do danes ima že dva do konca zrasla stalna kočnika , vendar ima mlečna še vedno notri. Večina mlečnih zobkov je še notri, vidijo pa se že špičke stalnih. Eden od kočnikov se že maje in malo mu tudi sama pomagam, vendar ne gre in ne gre ven. Bila sem pri veterinarju in so rekli da naj počakam, saj mlečni zobki ne ovirajo rasti stalnih, ker ima pravilno postavljene. In da naj mu podočnike sama malo razmajem med igro ali z prsti. Če pa ne bodo šli zobki ven do 12 mesecev, pa naj pridem na puljenje. Seveda se med mlečnimi in stalnimi zobki nabira hrana in zobni kamen in mene to zelo skrbi. Zobke mu poskušam vsak dan čistiti, vendar se upira in upira. Obupala ne bom, bi bila pa vesela vsakega vašega nasveta s čim in kako čistite zobke. Pri meni je problem da ob spreju za zobe in zobni pasti kiha in joka in se drgne s smrčkom ob deko. Mislim da ga draži...Kakšno ščetko uporabljate? Vse so tako velike za ta mali gobček
Hvala za vsak nasvet
Lep pozdravček
Doris in Mufi(na slikici)


Uploaded with ImageShack.us
Logiran
Albert
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 535


« Odgovor #6550 : nedelja, 25.04.2010 : 06:55:48 »

Malo iz zamudo...pa vseeno iz srca....Vse naj naj Billy  Kiss
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #6551 : petek, 07.05.2010 : 19:10:13 »

mi sicer nimamo čivave uporabljamo pa navadno ščetko za otroke pač najmanjšo možno ki smo jo našli v trgovini
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6552 : nedelja, 09.05.2010 : 18:54:13 »

Ojla, jaz sem uporabljala scetko za otroke, pa je bila nekako vedno borba, ker ima res majhen gobcek. Zdaj uporabljava robcke za ciscenje zob in moram reci, da je veliko lazje. Zraven pa dodajam vodi za pitje tudi tekocino, ki topi zobni kamen. Vseeno pa je potrebno na nekaj let pri veterinarju scistiti zobe, da ne pride do kaksnega vnetja dlesni.

lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6553 : sreda, 12.05.2010 : 11:59:09 »

No se ene par slikic z moje strani Smiley. Billy in njegov cloveski brat!







lp
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #6554 : četrtek, 13.05.2010 : 09:15:26 »

Ory, a je to tvoj sinček?
Logiran
Strani: 1 ... 432 433 434 435 436 [437] 438 439 440 441 442 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines