mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:12:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: CAIRN TERRIER - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: CAIRN TERRIER - čvek  (Prebrano 28025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tine
gost
« : nedelja, 06.04.2003 : 10:46:07 »

Ciao.
S punco sva kupila Cairn terrierja. Vsaka informacija o pasmi bo dobrodošla, ali vsaj, da vidiva koliko vas še ima Cairn terriercka v Sloveniji.
Vpišite se tukaj, bomo kakšno rekli o malčkih Smiley
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1 : nedelja, 06.04.2003 : 22:07:22 »

Živio,

tudi jaz čakam na psičko, ki jo bom najverjetneje prevzela 20.4. v Ljubljani-od kod je pa vajin?
Zdaj bom prvič imela tako malega kužka, prej sem vedno imela večje pse(zdaj imam kraševca). O cairnih bolj malo vem, kolikor sem se pa pozanimala, je njihov značaj super, nege pa ne potrebujejo toliko kot višavci(mama ga ima in je kar precej dela z njim, če hoče, da je lepo urejen). Upam, da bomo zadovoljni vsi skupaj in se še kaj oglasim.
lp
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #2 : ponedeljek, 07.04.2003 : 14:48:57 »

Ojla obema!

Ce vaju zanima kaj vec o cairn terierju oz. gomilarju, si oglejta danes ob 16:00 na ANIMAL PLANETu polurno dokumentarno oddajo o cairncih.

lp, Polona
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #3 : ponedeljek, 07.04.2003 : 21:27:41 »

Hvala, Polona, za informacijo.Bila sem zelo žalostna, da sem to šele zdaj prebrala, ko je oddaja že mimo.
Sem pa danes govorila z vzrediteljico in mi je povedala, da se moja kužika lepo razvija in je vsak dan bolj živahna, tako, da komaj čakam, da jo prevzamem. Ne vem pa, če bosta kraški ovčar Feld in mačkon Zeus tako zelo zadovoljna, ko jo bosta spoznala-sta oba kar razvajena in bo to manjši šok za njiju.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #4 : torek, 08.04.2003 : 12:52:22 »

Ojla!

Sorry, da jaz nisem to malo prej napisala, ampak nisem mogla do racunalnika.... Te oddaje na Animalu se vsake tok ponavljajo, tko, da ce slucajno se kdaj zasledim oddajo o cairncih, obljubim, da bom malo prej sporocila.

Hm, a bos to kuziko dobila pri Rotnerjevih? Mislim, da sem v Kinologu zasledila njihovo leglo pred kratkim.... Imas ime ze zbrano? Kajti dan prihoda tvoje cairnke se bliza...

lp, Polona
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #5 : torek, 08.04.2003 : 22:00:27 »

Živio,

Kužika je zdaj stara, mislim, da 6 tednov in je *****.Če povem po pravici, imena še nimam, v rodovniku bo pa ali Pega, Panda ali Puma, nisem se še pa odločila, če jo bom drugače klicala-ima kdo kakšen predlog? Je pa skoraj črna in glavna v leglu.
Logiran
Tine
gost
« Odgovor #6 : sreda, 09.04.2003 : 09:47:31 »

Ojla!

Talija, tudi midva z punco sva kupila psička pri *****. Psički so stari 7.5 tednov. Najin je najsvetlejši v leglu, rodovniško ime ima Pam, midva pa sva mu dala ime Skye...po otoku iz katerega originalno izvira ta pasma:-)

Danes greva ponj, tko da bo od zdaj naprej bolj pestro pri nas doma:)

Ciao do prihodnjič



Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #7 : sreda, 09.04.2003 : 22:24:55 »

Živio,
tudi jaz bi morala po psičko ta vikend, vendar imamo v nedeljo vzrejni pregled, kamor bomo peljali maminega višavca in ta mala ne more biti že kar takoj sama doma.
Tine, sporoči, kako ste preživeli prvo noč. Vajin Pam bo menda zelo komunikativen kuža, saj me je takoj nalajal, ko se nisem zmenila zanj.
Logiran
Tine
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 10.04.2003 : 07:44:21 »

Dobro jutro:)

Psiček varno doma.
Noč je bila zelo pestra, spali smo max. 3 ure. Neutruden je ta naš mali Sky, energije nikoli ne zmanjka Smiley

Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #9 : četrtek, 10.04.2003 : 16:04:12 »

Ziv obema!

Me veseli, da tamali napredujejo. Ja, ja, saj vem kako je to, ce imas doma tamalo teriersko kepico, ki dela maratonske proge po stanovanju. Nas je dobesedno norel tam do 3-4 meseca, pol se je pa kr' mal umiril (hja no, vsaj doma). Kar se pa tice spanja ponoci je pa najbolje, da mu dasta s punco cim prej vedeti, da ponoci se spi, podnevi pa igra. Ce ne,....

Uau, Talija pol se pa mogoce v nedeljo vidimo v Tirgotu na vzrejnem. Jaz mojega se ne peljem ocenit, samo vzrediteljem pokazat kako lepoooo raste. Kok je pa star mamin westie?

Samo nekam slabo vreme kaze za nedeljo, ne vem ce se mi bo dalo se vozit tako dalec po dezju. Hmmm... :-/

lep dezevni pozdrav obema, Polona
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #10 : četrtek, 10.04.2003 : 21:39:35 »

Živio,

Tine, se že veselim neprespanih noči in lužic-še ni tako dolgo, ko sem tri noči poslušala Feldovo zavijanje.Še dobro, da to ne traja tako dolgo. S katero hrano ga pa hraniš in ali je že kaj izbirčen? Jaz se bom kar težko navadila na majhne količine hrane, ki jo pojedo ti psički, saj sem do zdaj imela vedno večje pse in mi je prav smešen mamin westi, ko tako malo poje pa še to mora biti točno določena hrana, ker drugega ne bo jedel.

Polona, mamin westi je zdaj star 20 mesecev in je kar ubogljiv, le mačk ne prenaša in psov, ki zarenčijo nanj Angry
Nedelja naj bi bila kar sončna, sobota pa deževna in tega se bojim, saj bo ubogi mali Athos čisto blaten po igranju z mojim Feldom.
lp
Logiran
Tine
gost
« Odgovor #11 : ponedeljek, 14.04.2003 : 08:16:49 »

Živjo!

Talija midva najinega hraniva z hrano canin royal, in ne moreš verjeti kako je požrešen, sploh nima konca:) Glede izbirčnosti pa mislim, da za zdaj še ni, verjetno pa bo tudi ta nastopila z časom.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.04.2003 : 22:20:37 »

Živio,
me veseli, da ni izbirčen že takoj na začetku, saj z westijem so bili problemi že takoj na začetku.
Kakšen se vama pa zdi kaj po značaju? A spite že kaj več?
Zdaj pa že štejem dneve, ko bo mala kepica prišla k nam!
lp
Logiran
Tine
gost
« Odgovor #13 : torek, 15.04.2003 : 07:58:41 »

Ciao!

Hvala bogu, najin malček spi po novem celo noč, brez prekinitve...mislim, da imava kar se tega tiče kar srečo.
Njegov karakter nama tudi ugaja...pameten, živahen, neutruden,  včasih trmast,  itd.

Talija, kdaj točno pa ti greš po tvojo kepico? In si si že izbrala ime?

Lep pozdrav

Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #14 : torek, 15.04.2003 : 19:48:51 »

Ursa, težave so bile pri hrani, ker ni hotel nič kaj prida jesti-npr.vsak briketek je vzel, ga šel proučit in ga mogoče pojedel.Hill s ni maral, ker so mu bile kroglice prevelike(pa so bile tiste za small puppies), Eukanuba mu ni bila všeč, na koncu smo odkrili Royal Canin Sensitive in ta mu je še kar všeč, seveda, če je dodana neka posebna francoska konzerva, ki se je pri nas ne dobi.No, ampak to si lahko privošči pri moji mami, pri nas to ne bi bilo možno.Imel je še nekaj težav s kožo in v puberteti ga je kar precej metalo, zdaj, pri 20 mesecih pa je prav prijeten kuža, noro navezan na svojo lastnico.

Tine, res me veseli, da že spite.Jaz naj bi šla po svojo kepico v petek popoldne, tako, da bomo čez vikend verjetno bolj malo spali. Komaj čakam Cheesy!
Imena še zdaj nimam, ker ne vem, katero od treh imen je dobila(Panda,Puma,Pega), potem bom pa videla ali jo bom kako drugače klicala(nekaj imen: Pia,Freya,Sheba itd). Prav smešno mi je bilo, ko sem danes kupovala ovratnico in sem morala gledati samo tiste čisto majhne, pa skledice itd. Shocked
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: CAIRN TERRIER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines