mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:32:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: CAIRN TERRIER - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: CAIRN TERRIER - čvek  (Prebrano 28026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #45 : sreda, 03.08.2005 : 09:56:22 »

Bom pripeljala , samo da se malo zaraste ...  Roll Eyes  Grin No pa sej ni tako slaba , samo taka hecna mi zgleda k sem jo postrigla precej enakomerno . Aja , Talija koliko pa stane striženje pri tebi ? Pa hotela sem te še vprašati če si kaj slišala o samčku Bubi ?
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #46 : sreda, 03.08.2005 : 09:58:05 »

ma ne enakomerno neenakomerno
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #47 : sreda, 03.08.2005 : 10:55:34 »

če je Pumica od Galle , potem sta s Kano pollsestrici , kdo je pa Pumin oče ?
Logiran
Skye
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #48 : sreda, 03.08.2005 : 16:20:21 »

No da se še mi javimo  po zelo dolgem času...(stari nick Tine novi Skye -, da boste vedeli za koga gre) Tongue

Najin Skye (Pam)....brat od Pume je zrasel v pravega korenjaka, ki mu nikoli ne zmanjka energije.  Res sem srečna, da smo se odločili za to pasmo, ker mi je pisana na kožo. Pravijo, da so psi ponavadi podobni lastnikom, no moj po izgledu ravno ne....ampak po karakterju pa popolnoma.....trmast, energičen, izbirčen, rad spi.....tako da smo se super ujeli Smiley

Oh kako lepo slišati, da je Puma povila male štručke...to pomeni, da je naš Skye postal stric Cheesy

Tukaj pa je še ena slikica našega skuštranega hudička.......moram priznati, da še do zdaj ni bil pri frizerju...enostavno nam je všeč takšen kot je Smiley

[attachment deleted by admin]
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #49 : sreda, 03.08.2005 : 18:47:00 »

zelo lepega predstavnika te pasme imaš SKYE
Logiran
Skye
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #50 : sreda, 03.08.2005 : 19:55:12 »

Tud tvoja Kana je zelo lepa.

Sta si z Skye-om v sorodu zgleda Smiley

Njegova mama je Galla Dobart, očka Athos.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #51 : sreda, 03.08.2005 : 21:01:12 »

Kana, odgovor na to, kdo je Pumin oče, si že dobila.
Skye je zrasel v pravega lepotca in kdo bi rekel, da je že dve leti od takrat, ko smo debatirali o malih kepicah, ki smo jih prinesli domov, zdaj pa ima Puma že 6 otrok.
Tudi midva sva zelo navdušena nad značajem cairna, le naša Puma niti slučajno ni izbirčna in ima ves čas probleme s težo. Zanimivo, zdaj bi pojedla kolikor bi ji dal, med brejostjo sem jo morala pa prositi, da je dala kaj v gobček. Zna pa včasih tudi malo pokazati svojo teriersko trmo, sploh zdaj po mladičih, ker smo jo zelo razvadili v času brejosti in dojenja. Najbolj mi je všeč pri njej njena prilagodljivost, nikoli ne protestira in pa zelo strpen odnos do drugih živali- drugih psov,mačk, kokoši, želve itd. Res so cairni super kužki!

Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #52 : četrtek, 04.08.2005 : 08:02:30 »

Kana je tudi dobila spoštljiv odnos do kokoši , ko je v svojem 4 mesecu skočila na kuro pa je nanjo petelin skočil
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #53 : petek, 12.08.2005 : 14:11:44 »

Talija, vašo Aby pa sem spoznala in sem se čisto zaljubila v njo!!!!! spoznala sem jo na kliniki v MB, ker imam trenutno tam prakso. Moram priznati, da me je pasma res navdušila ( sem tudi prebrala članek v reviji Moj pes letos aprila). in Aby je super simpatična. tudi barva mi je zeelo všeč.

imela bi pa eno vprašanje: kako se ti psi obnesejo v bloku ( lajanje), glede na to, da so terierji?

varja
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #54 : petek, 12.08.2005 : 15:45:55 »

no če želiš ti jaz odgoorim . Letos sem s svojo psičko (Kano ) počitnikovala v Lj , v bloku pri babici . In naj povem , da ni bilo nobenih težav . Lajala ni veliko , raren ko so sosedi spodaj razgrajali je začela malce bevskat pa je ob besedi tiho pri priči zaprla gofljico  . Po mojem je to čisto stvar vzgoje . 
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #55 : petek, 12.08.2005 : 21:24:52 »

Ja, Aby je pravi srček, je pa čisto podobna svojemu očetu po zunanjosti. Uboga revčka je dobila nek virus, ampak po zadnjih informacijah je že bolje in pride v ponedeljek obiskat svojo mamo in na frizuro.
Glede lajanja je tako, kot pravi Kana in naj te ne skrbi. Cairnčki so sicer dobri čuvaji, ampak lajajo le, ko je to potrebno-no, Puma v hiši sploh nikoli ne laja, zunaj, posebno zvečer pa že spusti kakšen glas, sploh, ko zavoha srne.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #56 : petek, 12.08.2005 : 21:34:46 »

Skye, tvoj kuža zgleda pravi lepotec.  Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #57 : sobota, 13.08.2005 : 11:16:24 »

hvala za odgovore.

talija, prosim, pozdravite skrbnike od Aby. mogoče pa se me bodo spomnili.  Smiley

kako pa je z bežanjem? sem prebrala, da radi bežijo, zaradi zelo močnega lovskega nagona. je kaj resnice na tem? hm, verjetno zopet odvisno od vzgoje  Grin. aja, pa da radi muce podijo ( sama imam doma dva muca). tudi stvar vzgoje?!

eh, imam res butasta vprašanja... in to pri mojih letih.... Cheesy

lep dan,
varja
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #58 : sobota, 13.08.2005 : 20:05:23 »

Cairni so terierji z najmanj lovskega nagona in zaradi tega ne bežijo. Moj kraševec ima več lovskega nagona kot Puma. Lahko pa se zgodi, da začnejo prekopavati vrt, če jim tega s pravilno vzgojo dosti zgodaj ne preprečiš. Kot praviš, Varja, vse je stvar vzgoje, lahko se v puberteti pojavijo problemi z odpoklicem, ampak tudi to je stvar vzgoje, ki se začne prvega dne, ko pride kuža v nov dom, ne glede na pasmo. Zato pa vsakemu novemu lastniku svetujem, naj gre vsaj v malo šolo s svojim kužkom.
Glede mačk ni problema, če je pes že od začetka navajen na njih. Puma se z našim mačkom krasno razume, sploh je ni bilo problem navaditi nanj. Ravno tako sta se Pumina hčerka Amber/Aisha in pa sin Aramis, takoj in brez problema navadila na domači mački. Puma je tudi zelo prijazna do vseh drugih živali, npr. naših želv in sosedovih kokoši, za katere se sploh ne zmeni. Zdaj izgleda, da samo hvalim cairne, ampak mirno lahko napišem, da od 7 psov, ki sem jih imela in jih imam, ima Puma najlepši značaj.
Abyine lastnike bom pozdravila. Komaj čakam, da jo spet vidim.
Varja, preden se dokončno odločiš, kakšnega psa bi imela, ti svetujem, da se oglasiš enkrat pri nas doma in Pumo osebno spoznaš pa še malo več se bomo pogovorili. Bomo pa tudi na razstavi v Trbovljah, 28.8., tam bo Puma in njena dva mladiča.
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #59 : torek, 16.08.2005 : 13:04:00 »

talija kako pa se puma razume s samicami
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: CAIRN TERRIER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines