mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:09:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Slikanje kolkov
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slikanje kolkov  (Prebrano 33017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #75 : torek, 14.02.2006 : 13:58:07 »

Damč, cene v avstriji so take kot pri nas (približno)
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #76 : torek, 14.02.2006 : 14:03:49 »

Najboljše, da pokličeš. Saj se moraš sigurno naročit.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #77 : torek, 14.02.2006 : 14:32:16 »

damayanti,

pazi na tisto injekcijo, ki "samo" pomiri psa. Sem enkrat govorila z veterinarko o tem (ko so Bubici pulili zob in sem vprasala, ali je narkoza res potrebn in sem se nekaj mutila o idejo s to injekcijo) pa je rekla, da je to se hujse, ker se psa v tem primeru ne priklopi na monitor, krvni tlak pa mu nevarno pade in zna biti veliko bolj nevarno od narkoze, kjer je prisoten anestezist...
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #78 : torek, 14.02.2006 : 14:45:55 »

No tlak mu res pade, ker so mojemu potem kri vzel in je zelo počasi tekla. Koliko pa je to nevarno, pa ne vem. Moj je bil skoraj eno uro sadiran in je bilo vse ok. Zbudil pa se je v 10 sekundah po drugi injekciji. Ne vem kako je z narkozo in prebujanjem iz nje. Mislim, da pri nas rajši kar veselo špikajo, in ne dajejo narkoz.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #79 : petek, 02.06.2006 : 13:22:19 »

Mi smo danes tudi preziveli slikanje kolkov in komolcev in ni bilo nobenih problemov. Pes je bil kljub sedaciji deloma pri sebi in se je ob postavitvi za slikanje kolkov upiral da je bilo veselje in potrebna moc treh korenjakov+ mene. Grin Pol je dobil pa se drugo pikico in po 15 minutah bil kot nov.
Lp
Logiran
milivanili
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #80 : četrtek, 10.05.2007 : 14:46:37 »

Prosim za nasvet. Kje se po tanovem v Sloveniji lahko opravi slikanje kolkov, da velja za vzrejni pregled? Koliko približno stane......
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #81 : četrtek, 10.05.2007 : 14:58:21 »

Katera pasma?
Logiran
milivanili
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #82 : četrtek, 10.05.2007 : 15:23:12 »

Bernski planšar.

To vem, da je cena odvisna od velikosti psa.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #83 : četrtek, 10.05.2007 : 19:16:46 »

Za bernskega planšarja se slikanje opravlja na veterinarski fakulteti v Ljubljani, mislim pa, da veljajo tudi slike, ki jih naredijo na kliniki v Lescah, oceno pa mora podat veterinarska fakulteta. Cena za odraslega samca je 110 eurov.  Wink
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #84 : nedelja, 26.08.2007 : 21:45:26 »

kaj pa kej na kliniki tristo kosmatih?
Logiran
milivanili
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #85 : četrtek, 11.10.2007 : 15:40:12 »

A se kdo spozna na odčitavanje slik kolkov, oziroma te kote ki jih izmerijo? Recimo L 104, D 105 stopinj, kaj to pomeni? A je kje kaka lestvica od koliko do koliko stopinj je kolk A nato B ..C....??
Kak link mogoče , lahko je v angleščini ali nemščini, če ni slovenskega.
Logiran
marta
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #86 : sobota, 17.11.2007 : 21:25:46 »

Zdravo!
Imam mešanča(pribl 10 kg),  starega 8 mesecev. Pred časom je med igro, ko je letel po hribu, zacvilil in nato malo šepal na zadnjo tačko. Šepati je kmalu nehal in mislila sem, da je vse ok. Zadnje čase pa opažam, da nekoliko  rahlo stopa na zadnjo tačko (enkrat na eno, drugič na drugo). Redkokdaj med tekom žašepa. Kadar sedi, ima ponavadi eno tačko iztegnjeno. Ne vem, je to tudi znak displazije? Sicer je zelo aktiven,saj je 24 ur na svobodi, na deželi. Rad teka, opažam pa, da je nekoliko neroded oz. previden pri skokih, npr čez jarek. Namen ga imam dati slikati, ampak kolikor berem, je še premlad. Zanima me, kako naj vem, ali ga kolki bolijo? Nebi rada, da trpi v bolečini...Lep pozdrav
Logiran
Skipy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #87 : sreda, 23.04.2008 : 15:34:33 »

Zdravo!
Psa sem peljal na slikanje in ocenitev kolkov. Ocena kolkov je bila katastrofalna (C, D,...). Skratka sranje.. Zakompliciralo pa se je pri samih slikah saj mi jih nočejo dati z izgovorom da jih morajo oni imeti v arhivu vsaj 10 let. Zanima me, če do teh slik res nimam nobene pravice klub temu da sem jih plačal? Slike bi rabil da jih nesem v vpogled tudi drugim veterinarjem saj če je stanje res tako slabo bi bilo smiselno z psom na kakršno koli terapijo še preden da se te težave pokažejo. Se mi zdi vse skupaj totalno brezveze, nastradal pa bo na koncu moj pes ki ni nič kriv.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #88 : sreda, 23.04.2008 : 16:57:53 »

Ce je pes slikan samo v vaso vednost, potem bi morali dobiti slike brez izgovorov. Jaz imam vse slike svojih psov doma. V arhivu.
Malo tezje bo, ce so bili kolki slikani za vzrejno in slike poslane v Lj na ocenitev. Takrat se mi pa zdi, da do slik nimate pravice.
Logiran
Skipy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #89 : sreda, 23.04.2008 : 17:04:08 »

Ja slikan je bil za vzrejno in slike so bile poslane v lj.. Mi je pa dr. ki je slikal do danes zagotavljal, da mi bo sliko dal, danes ko pa je koncno dobil slike nazaj se je pa zgodba spremenila..
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Slikanje kolkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines