mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:59:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: noče jest in ima prebavne motnje
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: noče jest in ima prebavne motnje  (Prebrano 8604 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 24.11.2004 : 21:59:56 »

Hja Chris, nic ne bo. Bo treba kar predpasnik oblect in zacet kuhat.  Wink Pa akcije iskat. Grin Moj je isto pocel (razen bruhanja), ko je bil mali. Fajn nas je natreniral ja, njemu znam skuhat, sebi pa... Lips Sealed Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #16 : sreda, 24.11.2004 : 22:34:19 »

Hmmmm.... Angry , ja očitno bo res treba samo še kuhat vsak dan in ničveč briketov, heh, mu bom jaz že pokazal.  Tongue
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #17 : sreda, 24.11.2004 : 22:57:15 »

Chris, kar pripravi se Wink

Ne resno, saj lahko mu kaksen briket nekako notri zamaskiras. Fino namocis/razdrobis in potem vmesas med ostalo hrano.
m.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : sreda, 24.11.2004 : 23:27:57 »

Hehe  Wink , ga bom jaz že pretental, samo moj pes mi resnično postreže z ekstremnimi stvarmim v rekordnih časih.... dan, dva, pa je že spet nekaj...  Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #19 : četrtek, 25.11.2004 : 10:50:36 »

Tudi naša je prišla nekoč na idejo, da briketov ne bi jedla. Obrok sem enostavno umaknila in je dobila nazaj ob času, ko bi moral biti naslednji. Sploh ni mogla prehvalit, kako so briketki dobri. To se občasno še spomni, ampak malo merjenja trme pa tudi koristi..... Wink

Ja, pa še to. Zadnja dva tedna naša tamala prav lepo diši. Vsi njeni pasji prijatelji so na strogi dieti - prostovoljni seveda. Smiley Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : četrtek, 25.11.2004 : 11:03:53 »

Chris, na tvojem mestu bi se bolj osredotočila na drisko in bruhanje, v takem stanju nikakor ne bi "zbijala trme"...

Lp, Yo
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #21 : četrtek, 25.11.2004 : 12:13:48 »

Ja, Yo, se strinjam. Moram pa še dodati, da če moje punce že izsilijo kakšno žlico kuhane hrane (npr. makaroni, riž) ali ukradejo kak sladek piškot  ali kaj podobnega, je posledica driska in včasih tudi bruhanje. Torej, v našem primeru se moja trma kar izplača. Seveda pa - vsak mora prehranjevanje psa prilagoditi potrebam in zdravju.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #22 : četrtek, 25.11.2004 : 16:50:08 »

Chris, tudi mi smo imeli podobno štorijo.

Ni bilo več briketov za dobiti, da jih ne bi sprobali. Nekateri so bili dobri za mesec, dva, potem pa nič več.

Zaenkrat smo ostali na Royal caninu, nad katerim je bila še najbolj navdušena. Ampak se je pasja dama kar naenkrat spomnila in tudi RC ni hotela več jesti. Sva se šli briketek po briketek in sva tehtali do kje seže moja potrpežljivost. Roll Eyes Seveda sem popustila in se odločila, da ji po briketih polijem konzervo. To je sicer jedla, vendar se je kaj hitro ustavilo. Shiva je dobila grozno drisko.

Od takrat se je naše prehranjevanje popolnoma spremenilo. Najprej je sledila faza z rižem, piščančjimi prsmi, borovničev čaj, brizganje z brizgo v gobec itd...in to je trajalo kar nekaj časa. Potem dodajanje dietnih briketov, pa se je driska zopet pojavila, bruhanje tudi... No, če skrajšam, od takrat naprej sem "sužnja" v kuhinji. Grin Juho skuham 1x v večjem loncu in je shranjena kar za nekaj obrokov, vse ostalo pa skuham sveže in to 2x dnevno. Roll Eyes Brikete še vedno dobiva, vendar manj in poleg njih še kuhano hrano.

Chris, premisli če ste uvedli kakšno spremembo pri hrani ali kaj podobnega...

Upam, da se bo tvoj kosmatinec kmalu pozdravil.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Chris
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 25.11.2004 : 19:30:36 »

Driska in bruhanje sta se umirila že včeraj, sem mu dajal borovničev čaj po injekciji. Po tem je bil prvi obrok razkuhan riž. Drugi obrok je bil razkuhan riž z kuhano perutnino, tretji spet riž s konzervo sardin in zadnji obrok, ki ga je z veseljem pojedel so bile dve veliki žlici kuhanega riža s sardinami čez normalen obrok brieketov.

Prišli smo do ugotovitve, da bomo sedaj, kadar bo dobil brikete, tem dodali še par žlic kuhane hrane in zalili z juho. Pa se ne bo mel kaj preseravat Tongue
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #24 : četrtek, 25.11.2004 : 20:44:26 »

Chris, dobrodosel med kuharji! Grin Tudi nasa Bagi je vsak dan bolj izbircna, tako, da samih briketov sploh noce vec jesti. Zdaj ji pac kadar dobi brikete, vmes zmesam nekaj dobrega (sardele, koscke sira, malo mleka...). Ali pa postavim k skledi Kajo, da jo gleda in potem Bagi hitreje pospravi svoj obrok. Sicer je pa meni tako bolj vsec, da sama pripravljam hrano. Kaja ni zaradi tega nic bolj izbircna, se vedno plane na skledo pa ceprav so v njej samo briketi. Enako velja za Dona...on poje vse kar mu pade v skledo! Wink lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #25 : petek, 26.11.2004 : 17:06:02 »

Chris, dobrodosel med kuharji! Grin

Hehe, ne skrbi Kaja  Cheesy Smo ga že dobili na finto, tako kot sem rekel, kadar so sedaj na jedilniku briketi, dodam še dve žlici kuhane hrane, pa poje, kot da bi prvič okusil kaj takega  Grin

Samo, sedaj pa že kar nestrpno čakamo, da bo šel kakat Grin Ker po dveh dneh odkar smo mu ustavili drisko z borovničevim čajem ni še nič šel... Upam, da ga ni sedaj pa preveč zaprlo Undecided
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: noče jest in ima prebavne motnje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines