mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:20:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Skoki - moj mali frajer
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Skoki - moj mali frajer  (Prebrano 43297 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #150 : sobota, 16.08.2008 : 08:17:26 »

namesto fitnesa Smiley

koliko kg ima Skoki, da ga prenašaš takole okrog?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #151 : sobota, 16.08.2008 : 09:28:22 »

Pri nas je pa obratno. Aja meni nese vrečke za kakce, ključe, mobi, ... Ji bom kupila nahrbtnik za psa (ki ga nese pes) in bo prenašala vse s seboj. Imajo tudi takega s čutaro.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #152 : sobota, 16.08.2008 : 09:31:53 »

Ja, ta s čutaro se dobi tudi v Sloveniji  Smiley Jaz sem razmišljala, da bi za moje kupila kaj takega, da jih malo obtežim  Cheesy
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #153 : nedelja, 17.08.2008 : 09:55:59 »

Hvala za nasvete in linke! Smiley
Skoki ima 13kg in ga ne uspem "stlačit" v nobenega od nahrbtnikov; bo kot kaže treba kaj prirediti - razmišljam o dvoprostorskem hribovskem, pa v zgornjemu delu narediti trdo dno. Imam občutek, da samo s plezalnim pasom ne bi bil zadovoljen, ker precej nerad "binglja" Cheesy.

Je pa res, da je hoja s psom v hribe velika odgovornost - sem se precej piflala preden smo začeli (že z mojo prejšnjo psičko) in tudi Skokija počasi učimo različnih terenov in načinov hoje. Za čisto pravo visokogorje še ni zrel (vlečenje!!!) in hodimo samo na lažje dostopne zadeve. V hribih neizmerno uživa, pa tudi ljudje, ki jih srečujemo se nanj izredno lepo odzivajo. Tudi na krave se je Skoki že navadil - čeprav se jih še vedno boji, ovce so mu pa celo všeč!
Z Vanno sta izredno zaljubljena in se kar naprej lupčkata - bi z veseljem počela še kaj več Shocked, pa jima ne pustimo! Tako da dolgčas res ni!  Smiley

Lp, od mene, pa  Kiss od tamalega
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #154 : nedelja, 17.08.2008 : 10:02:47 »

Našega prejšnjega kužata (črno-bel pointer, torej bel s črnimi pikami) so enkrat krave očitno zamenjale za telička, ker so se vse gnetle za ograjo in hotele do njega. Smo jo hitro popihali, ko je v našo smer začel laufat še bik Tongue

Heh, a Skoki se pa ne zaveda, da so mu bili eni ''vitalni deli'' odvzeti? Wink Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #155 : nedelja, 17.08.2008 : 10:06:40 »

majas, lahko se pozanimata še v reševalskih  vodah Wink
Za reševalske pse in seveda podobne delavne ali hribolazce imajo posebne oprsnice/nahrbtnike za pse:

http://www.k9-shop.com/images/Training%20032.jpg
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #156 : nedelja, 17.08.2008 : 10:09:56 »

Pa misliš, da se bo Skoki navadil? Mislim, glede na to, da ni že od mladička navajen na takele vragolije? Smiley Glu bi govoto umrla od strahu; že ko jo dvignem v zrak (ko se greva vagat Roll Eyes) je čisto trda. Sem na morju imela ene ideje, da bi po dala v košaro od kolesa za na plažo, da ji ne bi bilo vroče med hojo, pa sem misel takoj opustila, ker bi verjetno skočila ven in si kaj polomila, ker je visoko.

No, upam da bo Skoki užival v ''breztežnostni'' poti proti vrhovom Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #157 : nedelja, 17.08.2008 : 10:11:34 »

Heh, a Skoki se pa ne zaveda, da so mu bili eni ''vitalni deli'' odvzeti? Wink Tongue

ne, se ne zaveda! je zelooooo fantek! Cheesy
meni se zdi prav zanimivo vse skupaj, je pa res da o kastracijah nimam pojma in ne vem koliko naj bi njega punce še zanimale glede na to, da je brezjajčni...

(mala bo kmalu streilizirana - najbrž bo pomagalo, ker drugače bomo mogli spet kletko uvesti)

skogkatt Kiss Kiss Kiss - to je toooooooo! yes!
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #158 : nedelja, 17.08.2008 : 10:15:54 »

Pa misliš, da se bo Skoki navadil?

Skoki se bo vsega navadil - sploh če je treba kake nove pripomočke kupovat... Mr. Gadget Grin
Res, mi zaupa in sledi! Pa še ravno prav je previden! Super kuža! Cool
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #159 : nedelja, 17.08.2008 : 11:49:51 »

se maš fino, ko lahk kuža na vse navadiš... tale skoki je prav faca, komaj čakava da ga spoznava Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #160 : nedelja, 17.08.2008 : 17:01:28 »

wau, tale profi reševalski pa zmaga  Cool
Res, mi zaupa in sledi! Pa še ravno prav je previden! Super kuža! Cool
Kiss  Kiss  Kiss
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #161 : nedelja, 17.08.2008 : 18:54:46 »

majas- si mogoče kdaj pomislila na reševanje? Sicer mogoče samo za vajino veselje in trening? ČE je dovolj previden in ti sledi? Pa mogoče bi ga lahko še hoje po "čudnih" terenih naučila? just an idea... noone said it is good one
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #162 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:30:51 »

http://www.moj-album.com/uredi/kuzaskoki/13230531/

par fotkic za pokušino (kvaliteta bolj tako-tako; so iz telefona), ostalo pa kmalu

lp, Maja Cheesy
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #163 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:33:30 »

Oooooooooooooooooooooooo, frajer Cheesy
Rutka mu noro dobr paše Kiss Jaz res komaj čakam da ga spoznam Smiley
Logiran
shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #164 : torek, 19.08.2008 : 12:15:50 »

Sicer že malo mimo, ampak vseeno;

Če želiš psa varovati v hribih, je ponavadi najboljša kaka zelo dobra oprtnica, ki ima zadaj ročaj za roko. Ruffwear bi lahko imel kakšno tako zadevo, glavno pa je, da šivi brez problema zdržijo težo psa.


Takšni plezalne aplikacije so razmeroma drage, za psa in vodnika zelo neudobne, polega tega pa je treba v hribih imeti s seboj še ruzak. Uporabljajo se samo, če ni druge; po zmerno strmi lestvi naj bi pes recimo prišel sam dol ali gor. Poleg tega je treba že kar nekaj znati v smislu samovarovanja in uporabe plezalne tehnike. Skratka če mora vodnik plezat potem pes načeloma nima kaj zraven iskat, če ni mus. Če veš, da ne more, ga ne vzeti, ker se hitro lahko zaplezaš, tudi če sam obvladaš.

Torej je za v hribe najbolje, da pes zna prečiti zahtevne terene, je dovolj poslušen, da ne rabi biti privezan, za občasno varovanje, pa oprtnica in varovanje z roko. To varovanje pa naj bi bilo bolj za vsak slučaj, ne pa nuja; pes bi naj torej bil sposoben sam prečiti tudi tak teren.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Skoki - moj mali frajer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines