mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:18:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Skoki - moj mali frajer
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Skoki - moj mali frajer  (Prebrano 42991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #15 : ponedeljek, 28.04.2008 : 20:09:49 »

he he, maja,
si me pomirila. Jaz sem se pa to zimo imela za enega nečloveškega zmaja in sem imela stalno slabo vest.
Tak pogled je imela Pegica vsakokrat, ko sem jaz v sneženju ali dežju hotela ven na sprehod. Doh, kakšna pasja nesreča... pa da bi se usedla, ker je treba cesto prečkat!$&#&$(&()&@....
Kaj vse si je morala mislit o meni! Smo šli še plašč nabavit za tole mojo damico, da ne bi bila preveč mokra in da ne bi slučajno zbolela. Pa takoooo slabo vest sem imela!!!!
Ampak Skoki je pa res fotomodel. Že tista njegova prva fotka na robu ceste je obljubljala, da bo znal pozirat Tongue
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #16 : torek, 29.04.2008 : 20:29:21 »

majas,

tvojim postom se vedno tako nasmejim Grin Super ste Smiley

Tale fotka je pa čist za dušco...ko vidim takšne posnetke iz novih domov in se spomnim tiste prve, velikokrat grozne slike - skokija, ki caka ob robu ceste, me kar stisne - na dober način seveda Smiley
http://kuzaskoki.moj-album.com/slike/11643810/IE_vg64FIKTh89WE.v.jpg

Lp, Maja
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #17 : torek, 29.04.2008 : 20:53:26 »

Tale fotka je pa èist za dušco...ko vidim takšne posnetke iz novih domov in se spomnim tiste prve, velikokrat grozne slike - skokija, ki caka ob robu ceste, me kar stisne - na dober naèin seveda Smiley

meni tut tista fotka ne gre iz glave - sem si mislila, ko sem ga prvič videla "revež bogi svaljkasti kdo bo tebe hotu", ko si pa bikca ferdinanda omenila, so pa solzice prišle v oči... pol smo ga pa gledali, pa gledali... zdej ga pa imamo!

je pa res zlat pes! ima novo "službo" in sicer dela kot terapevt - pomaga mi pri rihtanju dveh starih babic (kategorija 90+); kako se staremu človeku, ki res nima več moči in volje zasvetijo oči, ko skoki da lupčka Smiley, pa ko skoki skoči k njima na posteljo, pa ko skoki... - karkoli naredi je super... tudi ko laja ga hvalijo, ker ima tako lep glas Cheesy Cheesy
pa je krog sklenjen: ljudje pomagajo skokiju in skoki pomaga ljudem, pa če to ni ful fino!
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #18 : torek, 29.04.2008 : 21:06:16 »

Ja, to je pa res super-vzajemna pomoč ljudi in živali namreč-,verjamem, da je Skoki terapevt z odliko, pa še tolk dobrih terapevtk je "skoz dal", da ma veliko izkušenj in dobro podlago za delo Smiley Wink...
Uglavnem-happy end na celi črti, take zaključke mam najrajši  Cheesy..
Lepo se imejte še naprej in obveščajte nas o morebitni razširitvi terapevtske prakse Smiley Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #19 : torek, 29.04.2008 : 21:34:48 »

ko si pa bikca ferdinanda omenila, so pa solzice prišle v oči... pol smo ga pa gledali, pa gledali... zdej ga pa imamo!

Skoki je pravi bikec Ferdinand sele zdaj - srecen na pod svojim domacim plutovcem in zadovoljen z cvetkami okoli sebe  Wink le pazi, da se na čmrlja ne vsede Grin Wink

Lp, Maja
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : sreda, 30.04.2008 : 00:46:13 »

sem si mislila, ko sem ga prvič videla "revež bogi svaljkasti kdo bo tebe hotu"

Jaz takoj, če ne bi imela polnih kapacitet. Meni so taki svaljkci najbolj srčkana bitja na svetu.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #21 : četrtek, 01.05.2008 : 09:32:06 »

Moj bikec Ferdinand rad laja, to vemo; pa tudi to vemo, da ga jaz kregam (zalijem), ko to počne Wink
V zadnjih dneh pa sem razmišljala, če je prav, da čisto vsako lajanje poskusim vtišati... včeraj zvečer se je zelo razburjal, ni utihnil, pa je bil že precej moker... pa sem si rekla: grem pa pogledat kaj ga muči... in na dvorišču so se zakajali fantje in se zabijali v garaže... ko sem prižgala luč na hodniku, so se spokali... torej, je bilo čisto ok, da se je mali razburjal? (ja ali ne?)

Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #22 : četrtek, 01.05.2008 : 09:47:00 »

Čisto okej...naj se gredo zakajat na svoje dvorišče, če si upajo Grin Wink.

in se zabijali v garaže...
Kaj to pomeni, zabijali v garaže?

(Drugače se pa Župa tudi oglasi, če gre kdo ponoči mimo in je bolj glasen.)
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #23 : četrtek, 01.05.2008 : 09:47:55 »

Moj laični pristop pravi, da ima vsak pes nek "poklic". In tvoj pravičniški Skoki, je sigurno policaj. To pomeni, da kljub negativnim odzivom okolice (tvojemu močenju-saj bo še zbolel, če bo ves čas moker), njegov čut za zakonitost ni mogel biti zatrt.

Za primer: naša Aja je po duši ovčarka in ker nima ovac, pase mene, edino ovco, staro in počasno, reva boga; medtem, ko je Miško lev, kralj živali in kljub svojim nebogljenim zadnjim tačkam na ves glas rjove v parku.   Cheesy Grin
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #24 : četrtek, 01.05.2008 : 10:00:14 »

Hmm, naša kot "hud" čuvaj  Tongue redko laja, me pa ne bi nič motilo, če bi kdaj spustila kakšen opozorilni lajež v primeru, ko nekdo lazi okol bajte ampak ne, ona je čist srečna če koga vidi, vesela je celo poštarja  Smiley

Miša, mamina svaljkasta psička  Grin živi v bloku kjer je vedno direndaj in je nič ne moti ampak ponoči pa opozorilno zalaja, če kdo hodi preblizu vrat, ko sem živela še doma je celo mojega nalajala, ko je pozno ponoči prišel in upal kratiti naš spanec Grin
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #25 : četrtek, 01.05.2008 : 10:38:11 »

Maja, zame je lajanje kot opozarjanje na "nekaj tam zunaj" super. Zato jo takrat pohvalim.
Po nasvetu od Katarine smo to poimenovali ČUVA. In ko laja, ker se zvečer kak mulc sprehaja mimo ali poseda na parkingih, ji rečem pridna, čuva.
Če pa laja, ker se s sosedovim cuckom pogovarjata o vremenu in kdo je večji revež, ji pa rečem, naj bo tiho, oz. MIR. In nam kar gre.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #26 : četrtek, 01.05.2008 : 10:42:31 »

Če pa laja, ker se s sosedovim cuckom pogovarjata o vremenu in kdo je večji revež

Haha Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : četrtek, 01.05.2008 : 10:59:25 »

Kakšno zatiranje  Roll Eyes
Lahko ste srečni. Jaz imam enega takega doma, samo ta še ni in ni ugotovil, kaj pomeni beseda mir. Kaj pomeni tiho, tudi ne. Če ga poškropim z vodo, potem še bolj laja, saj je vodo vendar treba nalajat, anede?  Roll Eyes
Najhuje je bilo, ko je snežilo. Si predstavljate, kako težko je nazjat vsako snežinko posebej?  Shocked
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #28 : četrtek, 01.05.2008 : 10:59:51 »

Kaj to pomeni, zabijali v garaže?

pijano (pobebljeno opotekanje); pa malo objestnosti in nekontrole ned lastnim telesom Huh

Hmm, naša kot "hud" èuvaj Tongue redko laja, me pa ne bi niè motilo, èe bi kdaj spustila kakšen opozorilni lajež v primeru, ko nekdo lazi okol bajte ampak ne, ona je èist sreèna èe koga vidi, vesela je celo poštarja Smiley

ja, opozorilni lajež je ok, sem ga bila pri moji prejšnji kuži zelo vesela. dretje pa ni kul! na vsakega ubogega soseda, ki hoče samo v svoje stanovanje se poskuša dret - včeraj sem ga prijela za gobček, pa je lajal globoko v notranjosti, pa še crkljal se je obenem (discipliniranje pa tako!)
pa niso samo ljudje tarče Skokijevega lajanja; nalajati je treba (iz dna duše): hidrante (sploh tiste manjše); prostoživeče vreče za smeti, ki plapolajo v vetru - da o zastavah ne bi... ljudi, ki hodijo s pohodnimi palicami (bergle so pa ok), skratka vse kar se mu zdi v tistem trenutku nedisciplinirano Cheesy Cheesy
vesel je pa tudi on vseh - tudi poštarja!

vis in nox, se strinjam! (z vsem razen s staro počasno ovco Wink Grin)
Skoki je policaj - tudi med psi; ko se igrajo poskuša delat red! ko kak kuža naredi narobe gib (recimo pregrobo povalja med igro mladiča) pride Skoki in resno nadere! če ne odneha, ga poskuša pregnati in zaščititi mladiča... takrat ga ne kregam in tudi zalijem ne Smiley
fant je tudi rekel, da bo ubogi pes zbolel od mokrote in grozi s predčasno selitvijo v Slovenijo - vse, samo da se neha ta strašna zloraba psa! ne veste pa, da po vsakem zalivanju sledi temeljito brisanje - v čemer mali zelo uživa... (kazen pa taka!)

(Miškota, levčka, si pa predstavljam kako rjove, pa še grivo ima tapravo Cheesy)

miskica, bom poskusila! upam, da rata! če dobro pomislim včasih utihne, ko mu rečem, naj neha, včasih pa ne... hm... bo mama bolj pozorna!

lp, maja


Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #29 : četrtek, 01.05.2008 : 11:02:56 »

Ob tem sem se spomnila na našega Bobija pred 30 leti, ki je tudi bil "svaljkast" pes (v resnici NO, opran na previsoki temperaturi, da se je skrčil-še najbolj v nogice). No, Bobi je bil "pravi čuvaj" (beri: bojazljivec). Ponoči je lajal na vsak šum, ki ga jaz tudi slučajno nisem slišala. Posledično je bilo še mene strah in sva se stiskala v stilu: reci, da vsaj tebe ni strah .... Undecided
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Kuža Skoki - moj mali frajer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines