mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:24:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na šive oz. reakcija
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija na šive oz. reakcija  (Prebrano 5133 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« : ponedeljek, 28.04.2008 : 09:12:20 »

Ojla,

polna sem vprašanj včasih, pa se rajši malo nazaj držim in kaj več preberem kot da bi spraševala neumnosti...ampak tole mi ne gre skupi...namreč našo psičko smo dali sterilizirati k dr. Zaninoviču (19.04.2008) in vse lepo in prav naša Naya je ful živahna, da smo jo komaj nazaj držali zaradi šivov, da ji ne bi popokali.

Danes, ko bi bilo treba šive pobrati ven so pa ugotovili, da ima reakcijo na šive? Kako sploh do tega pride?
Upam, da nisem kaj narobe delala, saj smo jo nosili po stopnicah kljub njenim 20 kg in vse, gledala da se ji flajšter ne odlepi, imela je ovratnik, ko nas ni bilo doma in ko smo bili doma sem jo ves čas opazovala kaj počne, da ne bi prišla do rane.

Ali je sploh možno, da je kuža alergičen na šive?

To mi res ne gre skup kako je to mogoče upam, da mi lahko kdo kaj več pove o tem... Cry
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.04.2008 : 09:59:58 »

Najbrž so ji dali samorazkroječe šive, ki jih je telo obravnavalo kot tujek v telesu in zato je predel, kjer je bilo šivano najbrž malo nabreknil ali se rahlo zagnojil.
To se je zgodilo tudi naši in ni panike.
Sem jo peljala nazaj k vetu (dobremu), pa je rekel, da ni hudega in naj kar pustim, da bo vse v redu.

Če ima psička čisto malo nabreknjeno in se ne cedi ven gnoj, potem ne skrbi. Mogoče namaži s kakšnim byvacinom, če ga imaš. Če pa vidiš, da se res grozno gnoji in zateka, potem pa seveda k veterinarju.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.04.2008 : 10:00:53 »

Aja, šele sedaj sem prebrala, da ste jo peljali nazaj šive ven pobrat...potem ti je pa itak veterinar povedal kaj in kako.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.04.2008 : 10:30:31 »

Ne šive še imamo jih gremo v soboto, ker nam danes niso pustili, moramo počakati do sobote.  Hvala si me zelo pomirila, imam bycvacin v sprey-u pa bi moralo zadostovati...bom upoštevala tvoj nasvet.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.04.2008 : 12:11:48 »


Lexy, kako pa potem zgleda takšna "reakcija" na šive?  Undecided

Hvala za odg..
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #5 : ponedeljek, 28.04.2008 : 14:17:57 »

Reakcija na šive zgleda tako, da takoj ali nekaj dni za tem rana nabrekne in je na otip zatrdela...vendar čez nekaj dni cca. 5 - 7 dni uplahne...

S tem, da ker je to moja prva kužika nisem vedela, da je možen ta pojav in se nisem dosti ozirala na to sedaj pa vem, ker so me o tem podučili veterinarji in izkušnje lastnikov kužkov s tega foruma.

Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #6 : ponedeljek, 28.04.2008 : 18:42:54 »

Rana se lahko začne gnojit tudi, če si psička uspe vsaj enkrat polizat rano- v ustih je nešteto bakterij. Takšne stvari težko preprečiš. Če bi bila rana vneta bi ji veterinar sigurno predpisal antibiotik.

Glede reakcije na šive pa je tako, da so v današnji medicini na voljo takšni materiali (vključno z nitjo za šivanje), ki ne povzročajo reakcij. So seveda izjeme... bolj redke.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #7 : ponedeljek, 28.04.2008 : 20:35:10 »

Ja sej zato smo to poskušali preprečiti z ovratnikom in omejili sprehode na minimum in seveda preprečili stik z drugimi kužki, verjamem pa da moja psička sedaj zelo trpi, ko se ne more igrati z drugimi pasjimi prijatelji, ki jih imamo v Tivoliju....tako so nam tudi veterinarji svetovali.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na šive oz. reakcija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines