mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:23:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!  (Prebrano 22800 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #30 : sreda, 30.04.2008 : 13:22:53 »

Pa kje ste zdaj našli sibirce sicer?
Kolikor sem jaz zasledila, naj bi šlo za kavkaškega ovčarja in mešanca s kavkaškim ovčarjem.
Kaj je zdaj res?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #31 : sreda, 30.04.2008 : 13:27:00 »

Jaz nevem za kakšno mešanco gre, ker mi ne odpre filmčka. Med komentarji sem videla ovčjak-to je verjetno ovčar mišljen.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #32 : sreda, 30.04.2008 : 13:34:06 »

Aja? Tag pa nisem vedela, da ne smejo ustreliti psa, če preganja divjad. A je to že dolgo tako?

Ne vem kako je točno s tem... ampak mislim , da ne če ga ne dobi na delu-  to se pravi med dejanjem. Pa še to mislim da je neka procedura... opozorila izdani plačilni nalogi in bla bla bla. ( kr neki)

Ponavadi se taka stvar najde naslednji dan. Jaz sem jo imela priliko videt in ti povem, da  to je res en  tako žalosten prizor ,da ga komaj opišem. Tudi kako grozno izgleda....  

Sem imela priliko videt tudi, divjad ki se je je polotil volk. In  tam me ni stisnilo, ker se vidi ,da je bilo tisto res za hrano uplenjeno.
Pes pa  naredi masaker, ne poje zgolj razmesari  in to iz golega " športa"




Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #33 : sreda, 30.04.2008 : 13:34:49 »

Yo kolikor sem jaz iz posnetka videla naj bi šlo za mešance z NO, vsaj pes ki je ležal na posnetku ni bil podoben kavkaševcu niti mešancu z njim. In kolikor sem razumela Damayanti pozna človeka in pse udeležene v tem pokolu.

Za drugega ne bom trdila, ker ga na ni bilo na posnetku.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #34 : sreda, 30.04.2008 : 13:36:39 »

Ne, jaz posnetka nisem videla, brala sem v različnih novicah. Zato vprašam. Sicer pa sploh ni važno konec koncev.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #35 : sreda, 30.04.2008 : 13:38:07 »

Ne vem kako je točno s tem... ampak mislim , da ne če ga ne dobi na delu-  to se pravi med dejanjem. Pa še to mislim da je neka procedura... opozorila izdani plačilni nalogi in bla bla bla. ( kr neki)

Ponavadi se taka stvar najde naslednji dan. Jaz sem jo imela priliko videt in ti povem, da  to je res en  tako žalosten prizor ,da ga komaj opišem. Tudi kako grozno izgleda....  

Sem imela priliko videt tudi, divjad ki se je je polotil volk. In  tam me ni stisnilo, ker se vidi ,da je bilo tisto res za hrano uplenjeno.
Pes pa  naredi masaker, ne poje zgolj razmesari  in to iz golega " športa"

Si kar predstavljam te prizore ja,uboge živalce. Mojega še nisem imela priložnosti videti, kaj naredi, ko vidi ovco ali kozo ali karkoli takega, tako da nevem kako bi odreagiral. Vem pa da ujame miš in jo čuva-ne ubije je.



Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #36 : sreda, 30.04.2008 : 13:40:03 »

No, jaz imam 2 psa. Ta "nevarna" je popolna ovčka, je pa pod nadzorom, ker obstaja par momentov, ki lahko presenetijo (je posvojena odrasla in s slabimi izkušnjami). Ta "mali" je pa kao cuker, je pa nepredvidljiv. Kljub vsej ljubezni, temu, da sem ga gor spravljala, ko je skoraj umrl, futrala na flašo... Pri njem je genetika pač "naredila" svoje. Ljudje so "malo" preveč brezskrbni. In dokler bo tako, bomo brali take novice.

Saj ti pravim, genetika, vzgoja, okolje... pa niso vsi "nevarni" res nevarni... sem videla rotvajreje, pa pitbulle, pa še kaj precej bolj prijazno kot marsikateri drugi pes. pa sem tudi "ta pridne" že srečala nevarna... ala bernc, ki se mu nisem upala približati, ker je mal tak strupen pogled itd... vsakega po malem, pa razlika od primera do primera...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #37 : sreda, 30.04.2008 : 14:16:28 »

Ne, jaz posnetka nisem videla, brala sem v različnih novicah. Zato vprašam. Sicer pa sploh ni važno konec koncev.

Sem šla prav gledat  TV prispevek. Ja piše pod prispevkom  mešanca ovčar- nemški-kavkaški-.( itak ,kar se medijev tiče- še čudno ,da niso napisali pitbuli(kot ponavadi Roll Eyes) -  mogoče zato ker je imal lastnik na tablici pred vrati  slikco nemškega ovčarja Grin)
Tudi kar so povedali v samem prispevku-  naj ne bi bilo čisto tako.... ampak pustimo detajle. Nima veze.

Jaz sem govorila z nekim lokalcem iz tistega konca ( lovcem , ki ima isto pasmo psice kot jaz)... in tako bla bla med pogovorom, je rekel ,da  sta bila  mešanca... in  to med ovčarjem  in sibircem....  In ,da naj bi bila "znana prestopnika"

nasplošno pa.... res velja( tako kot so tudi nekako najbolj pogosti)  ta kombinacija  brez nadzora v gozdu za potencialnega krivca.
Tukaj pri nas tista dva , sta bila  tak mix( sem jih poznala ,ko sta bila še živa)- in  tako za by the way- tudi vem kje sta jih ta dva  lastnika dobila   - in tisti model ima še vedno psico, ki ima vsako leto leglo "čuvajev"( konstantno tam 4-5 majhnih čuvajčkov Tongue)   - mešanka NO nabriše jo pa sosedov  malamut.. včasih vmes( če mu uspe pobrisat pa še od nekega znanca  Aki  ( akita inu).. In še bolj zanimivo, da Akija pa celo folk pozna... nima slovesa prijaznega psa(... ampak mladiče so pa baje pogrebli) ......

Tako je to na vaseh. Smiley..... ( pa čez par let ne bo nič drugače)








Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : sreda, 30.04.2008 : 15:47:48 »

Tisto ustreljeno ščene je bilo še najbolj podobno nemcu ampak zelo velikemu. Za dve odrasli ovci ga je bilo. tako da je res verjetno nemec + nekaj ogromnega mix. Sta pa bila izjemno spretna, delovala sta kot zelo usklajen tim z odlično taktiko. (po opisu sodeč). Če ju ne bi zalotili, bi do jutra pospravila vse do zadnje.

In ja seveda se psa, ki napade ovce lahko ustreli. Drugače lahko lastnika dobiš samo po božji sreči. In še se potem zgodi, da kljub kazni, joku in stoku,  čez nekaj dni pes spet "uide". Je bil en tak primer pred kratkim, pes je skupaj z še enim neznanim dalj časa ustrahoval rejce ovac iz parih vasi. Končno ga je en ujel, našli so lastnico, seveda se je izkazalo, da je ponoči psa spuščala da se naužije svobode. Psa so ji vrnili, plačala je kazen (če jo je), psa pa je še vedno spuščala.


Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #39 : sreda, 30.04.2008 : 17:30:26 »

Sem končno pogledala, prej je bila neka napaka, zato mi filmčka ni zavrtelo. Groza, ubogi kmet, koliko škode so mu naredili brezvestni lastniki psov! Je pa res velik pes-nekaj ovčarja je zagotovo. Ta drugega pa ne pokaže, saj je prišel domov-krvav. Upam, da bo lastnik fajn nasankal zaradi tega!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : sreda, 30.04.2008 : 17:36:33 »

Folk naj ima pse pod kontrolo, pa bo vse v najlepšem redu. mi gre na k*, da smo zaradi takih dogodkov slabo označeni VSI lastniki psov. Pa kazni naj še poostrijo. Vsakega psa se da imet pod kontrolo, neglede na to , kakšen je.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #41 : sreda, 30.04.2008 : 17:44:07 »

Sem imela priliko videt tudi, divjad ki se je je polotil volk. In  tam me ni stisnilo, ker se vidi ,da je bilo tisto res za hrano uplenjeno.
Pes pa  naredi masaker, ne poje zgolj razmesari  in to iz golega " športa"
ja kar se pa volkov tiče.. nisem še slišala da bi volk ubijal zaradi veselja (ker tega nima v nagonu). Volkovi se v naravi lotijo lažjih plenov (kot so stare in bolne živali) zato ne pobijejo kar vsega kar jim pride pod nos. Psi pa tega nimajo več "v krvi" in nimajo "občutka" za pokol.. Angry Sad Roll Eyes
ja sej potem pa so tukaj mix psi, pa bi spet lahko začel o rodovniških in mešancih. Pa saj je tudi mešanec dober/odličen pes dokler je vzgojen. Lahko pa postanejo popadljivi tudi rodovniški (če niso učeni)
tako da "nakladat" se da kar dosti..
psa si vzgojiš in ne dobiš vzgojenega in učenega..
Saj podobno je pa tudi pri ljudeh če tako razmišljamo. Nekateri so lepo "vzgojeni" nekateri pa ne, med katere bi lahko šteli tatove, ... (kolikor vem tudi oni "lahko" ustrelijo koga če jim kaj ni prav) - podobno kot pri psih.
nekateri se ne zavedajo kako smo si v resnici podobni - mi in psi.. naši psi.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #42 : sreda, 30.04.2008 : 17:48:00 »

Folk naj ima pse pod kontrolo, pa bo vse v najlepšem redu. mi gre na k*, da smo zaradi takih dogodkov slabo označeni VSI lastniki psov. Pa kazni naj še poostrijo. Vsakega psa se da imet pod kontrolo, neglede na to , kakšen je.
ja pod tole se pa tudi jaz podpišem.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #43 : sreda, 30.04.2008 : 18:22:12 »

Malo heca more bit.

nekateri se ne zavedajo kako smo si v resnici podobni - mi in psi.. naši psi.

No, jaz ne kradem zrezkov iz relega olja npr.  Grin Grin Grin

Ko bo vsak vedel, kaj ima doma in se temu primerno obnašal, bo vse v najleopšem redu.
Jaz kljub vsej "velepameti" vem, da eden od mojih psov JE sposoben ubijati. Zato je obsojen na štrik povsod. Pač tako je in tako bo ostalo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #44 : sreda, 30.04.2008 : 18:23:00 »

No, jaz ne kradem zrezkov iz relega olja npr.  Grin Grin Grin

relega = vrelega
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines