mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:34:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!  (Prebrano 22685 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : sreda, 30.04.2008 : 18:45:14 »

Citat
nisem še slišala da bi volk ubijal zaradi veselja (ker tega nima v nagonu).

Tudi volkovi lahko naredijo tak pokol, med manjšimi živalmi pa kune ali podlasice. Če napade čredo (jato ...) v naravi, eno ujame druge zbežijo. V ogradi ne morejo zbežati nikamor, plenilec v nagonu pa pobije veliko več kot lahko poje.  Pri psih je povsem enako.

Pa še malo heca: jaz sem že ukradla mami zrezek iz vrelega olja, čeprav ne z golimi rokami. Psi pa so do zdaj vročo hrano pustili pri miru, čeprav sicer ukradejo vse kar je užitno.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #46 : sreda, 30.04.2008 : 20:35:23 »

Pa še malo heca: jaz sem že ukradla mami zrezek iz vrelega olja, čeprav ne z golimi rokami. Psi pa so do zdaj vročo hrano pustili pri miru, čeprav sicer ukradejo vse kar je užitno.

Srečni vi. Mi smo imeli potem na jedilniku samo solato...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #47 : petek, 16.05.2008 : 12:14:42 »

Moji znanki je pred parimi dnevi v kurnik prišla lisica. Pojedla ali vzela s seboj je  samo eno kuro. Kaj pravite, koliko kur je preživelo?
Prav nobena. Vse je raztrgala, tudi petelina, čeprav je morala ponj v zaprt del kurnika čez dolg tunel iz žice. Nagon je nagon.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #48 : petek, 16.05.2008 : 12:49:11 »

Moji znanki je pred parimi dnevi v kurnik prišla lisica. Pojedla ali vzela s seboj je samo eno kuro. Kaj pravite, koliko kur je preživelo?
Prav nobena. Vse je raztrgala, tudi petelina, čeprav je morala ponj v zaprt del kurnika čez dolg tunel iz žice. Nagon je nagon.

Tako torej, če živali ne morejo pobegniti, so vse pokončane. Za to je odgovoren človek, ker jih je zaprl. V naravi bi ostale kure ušle!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : petek, 16.05.2008 : 12:57:13 »

Ja seveda. Tudi psa bi v naravi ujela samo eno srno. Za ovce pa nisem povsem prepričana... Imajo navado da se stisnejo skupaj in so tiho namesto  da bi se razbežale in se drle.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #50 : petek, 16.05.2008 : 15:10:06 »

Ovce kot ovce.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #51 : petek, 16.05.2008 : 18:57:10 »

Najbolj priljubljene zmerljivke "ovca" ali pa "kokoš".... zastonj že  ni Grin Grin
No tukaj v teh  krajih kjer je še malo narečja je  bolj priljubljena kokoš...Če nekoga nekaj vprašaš in ne razume ne reče" kaj "... ampak "kok?"

In kako veš ,da je bila pri sosedovih  lisica v kokošnjaku?  Cheesy  " ko posi zalajajo in komejne zarožla."  Grin
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #52 : petek, 16.05.2008 : 21:46:45 »

Yo, saj ne bo dolgo trajalo. Ce res zivijo bogu za leđima, ga bo "odstranil" kak lovec. Upam, da prej, preden naredi resno skodo ali celo napade cloveka. lp
To je pa tudi edino kar lahko kavkazca ustavi, če se spravi frderbat nekoga.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #53 : petek, 16.05.2008 : 21:48:03 »

Še nekaj, če bi sama imela ovce, bi jih sigurno ene par oreng psov čuvalo.
Logiran
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #54 : sobota, 17.05.2008 : 09:13:32 »

Psica, ki je bila udeležena v tem pokolu, je bila že prej zelo agresivna (in daleč od socializiranega psa) in je velikokrat uhajala. Pes, ki je bil ustreljen na mestu pokola, je bil njen sin (mešanec NO-kavkaški ovčar).
Logiran
marjetica1996
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #55 : sobota, 24.05.2008 : 20:07:27 »

Ojoj to more bit pa res grozn....boge ovce
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #56 : sobota, 24.05.2008 : 20:33:07 »

Lisica (sicer ne pri naših sosedih ampak pri znancih) je pustila najprej nekaj dlake na žeblju, potem jo je šel pa vaški lovec iskat. Brlog je našel, kaj je naredil z lisico pa ne vem.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #57 : sobota, 24.05.2008 : 20:38:00 »

Tudi volkovi lahko naredijo tak pokol, med manjšimi živalmi pa kune ali podlasice. Če napade čredo (jato ...) v naravi, eno ujame druge zbežijo. V ogradi ne morejo zbežati nikamor, plenilec v nagonu pa pobije veliko več kot lahko poje.  Pri psih je povsem enako.
Lep primer je tule:

http://www.youtube.com/watch?v=fummQAtczl8
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #58 : sobota, 24.05.2008 : 20:44:44 »

Aja, pustimo ostale podrobnosti videa (praznovanje zaradi mrtvega volka itd.) Grin , dejansko hočem samo pokazati kar je napisala Lanabela.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines