mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:38:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: določanje ustrezne teže psa
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: določanje ustrezne teže psa  (Prebrano 22771 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #15 : sreda, 30.04.2008 : 15:42:00 »

Opažam, da s starosto vsi od zadaj malo splahnijo. Mišice pač grejo. Ne morejo biti taki mišičnjaki, kot so bili na mlada leta Wink

Ja to sm pa tudi jaz opazila. No zdaj bom pa na koncu ugotovila, da je še predebel  Cheesy 
Kakšni manekeni oziroma manekenke pa bivajo pri tebi?  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : sreda, 30.04.2008 : 16:33:25 »

Evo slikce. So sicer slikane z mobitelom ampak se mi zdi da se kr dobr vidi. Zlasti tista z vrha. Rokija zanimajo komentarji... a je z njegovo manekensko kariero konec  Wink


* od zadaj.jpg (29.16 KB, 300x300 - pogledano 410 krat.)

* s strani.jpg (30.42 KB, 300x300 - pogledano 416 krat.)

* z vrha.jpg (26.84 KB, 300x300 - pogledano 416 krat.)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #17 : sreda, 30.04.2008 : 17:18:53 »

No, ravno fit ni, bi pa prej rekla, da je pač izgubil mišično maso. Ne ga filat preveč z maščobami, raje mu daj bolj beljakovinsko bogato hrano. Sicer pa mislim, da mu je tako lažje (starost, pa težave s sklepi ipd.), kot če bi bil zavaljenček.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : sreda, 30.04.2008 : 18:55:37 »

No, ravno fit ni, bi pa prej rekla, da je pač izgubil mišično maso. Ne ga filat preveč z maščobami, raje mu daj bolj beljakovinsko bogato hrano. Sicer pa mislim, da mu je tako lažje (starost, pa težave s sklepi ipd.), kot če bi bil zavaljenček.

Ja maščobe ne pridejo v poštev že zaradi želodca. Glede briketov se morm odločit kaj bom naredila. Zdaj je dobival po navodilih veterinarja- od eukanube intestinal (za občutljiv želodec). Zdej se morm pa še malo posvetovat kako naprej.
Ja mišičnjak verjetno res več ni... Cool  Punce ga pa še vedno pogledajo  Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #19 : sreda, 30.04.2008 : 19:15:34 »

Ja maščobe ne pridejo v poštev že zaradi želodca. Glede briketov se morm odločit kaj bom naredila. Zdaj je dobival po navodilih veterinarja- od eukanube intestinal (za občutljiv želodec). Zdej se morm pa še malo posvetovat kako naprej.
Ja mišičnjak verjetno res več ni... Cool  Punce ga pa še vedno pogledajo  Wink
Ni vse v mišicah-obraz je zelo pomemben! Smiley Lep kuža!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : sreda, 30.04.2008 : 21:37:05 »

Pri nas mamo dva in oba morata malček zgubit na kilaži.  sram
Ta mlajša kake pol kile, starejši, sem ga pretipala danes ravno zaradi te teme pa se nam je zredil.  Sad
To je pa to, ko ne moreš dopovedat, da se z mize ne daje.  Angry

Sicer se pa nebi trudila redit psa. Zgleda čisto v redu, ampak pod to dlako pa se ne ve kaj je...

To je pa povezava do naših:
ta starejši, ko je bil še fit: http://blueberry.moj-album.com/album/6791557/?os=6791742

ta mlajša: http://blueberry.moj-album.com/album/11903065/?os=11903461

Ugotavljam, da nimam nobene novejše reprezentativne, ampak imamo pa le tvoje  Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #21 : sreda, 30.04.2008 : 21:57:15 »

Ni vse v mišicah-obraz je zelo pomemben! Smiley

Ja sej ko sva izbirala sliko za tale profil mi je strogo zapovedal, da vse kar je od vratu navzdol odpade  Wink  Prav simpatičen veteran je Smiley 

To je pa to, ko ne moreš dopovedat, da se z mize ne daje. Angry

Ja pri nas priboljškov več ni. Če pa dobi kaj pa mu raje dam kakšen briket. Roki pa piha in sika, ker misli, da je na prisilni dieti zaradi lastnice  Angry   Ampak bolje to kot vsak mesec pri veterinarju.

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tale drugi in njegova druščina so mi tko všeč. Takšni kosmatinci so ravno zame Smiley
Starejši je pa že siv pod brado. Isti Roki  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 01.05.2008 : 08:51:25 »

moonbeam kaksne so pa kaj njegove ledvicke? Smiley

Moj 12letnik tudi ni najbolj fit, ni tista najbolj suhcena varianta (zaradi ledvic), ni pa bajsi (zaradi hrbtenice). Je tako nekje vmes. Tehta okrog 10kg. Kuzlci tehtata ena 16.5-17, druga 18.5kg. Obe sta bolj na suhceni strani.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #23 : četrtek, 01.05.2008 : 08:59:08 »

A misliš delovanje ledvic? Kakšen mesec nazaj, ko so mu vzeli kri je rekel veterinar, da mu ledvice odlično delajo Smiley  In na sploh, da je kri tudi ok. Z uriniranjem nima težav, s samo prebavo hrane in izločanjem tudi ne. Na kakšna 2 meseca ima mogoče 1x drisko (kdo je pa nima  Grin) to je pa tudi vse. Res pa je da je z dieto shujšal. Slaboten ni. Če je pač tko da bo zdaj na 22 kg dse bomo pač sprijaznili. Samo pod teh 22 ne smava prit. Se redno tehtava Wink ja oba.
Nanook kdo pa tehta 10 kg? Kakšna pasma?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #24 : četrtek, 01.05.2008 : 11:09:19 »

Jaz se pa trudim mojega shujšat. Je pa star 10 let, kastriran in predebel,vsaj 5 kg. No zdaj je pro plan light za pse starejše od 7 let, migava se precej, tako da upam, da bo šlo počas navzdol.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : četrtek, 01.05.2008 : 11:49:20 »

Za kakšno pasmo pa gre? Koliko pa je težak (če ni skrivnost  Cheesy)
U potem je pa tudi veteran, tko kot moj  Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #26 : četrtek, 01.05.2008 : 12:08:44 »

Mi tudi hujšamo. Malo več gibanja pa bo.
Ima isto kakšne 5 kg preveč, psička pa se je tudi zdaj zredila smo se jo pa zelo trudili, da se zredi zdaj je pa celo malo preveč okrogla tako, da imamo za oba več gibanja potrebnega. Ker je bolje, da ima kakšen kg premalo kot pa preveč za zdravje.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #27 : četrtek, 01.05.2008 : 12:39:00 »

Moj je mešanec med samojedom (ali huskijem) in nemškim ovčarjem. Oče naj bi bil nemški ovčar mama pa mešanka med ovčarjem in huskijem (ali samojedom-niso vedeli točno). Ima pa 50 kg-full preveč samo ni zelo debel-je čokat, močno konstrukcijo ima. Močan prsni koš...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #28 : četrtek, 01.05.2008 : 12:58:14 »

Pol je pa za 2 moja  Smiley  Ja konstrukcija je tudi pomembnega vpliva. Moj je bolj droben. Mama je bila tudi bolj drobna, škotski ovčarji pa tudi niso medvedi (če ga pogledaš ko je zmočen seveda  Smiley)
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #29 : četrtek, 01.05.2008 : 13:05:30 »

Ko sem ga šla iskat so mi rekli, da je oče zelo ogromen nemški ovčar-boh vej kaj je res bil to za en pes. Ker velik moj pes ravno ni,nevem kako visok je, je čokat, nejgov brat je pa precej večji pa še močnejši. Sta pa oba super čuvaja (če verjamete Smiley )
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: določanje ustrezne teže psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines