mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:11:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kako izmeriti temperaturo?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako izmeriti temperaturo?  (Prebrano 7003 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #15 : četrtek, 01.05.2008 : 13:04:38 »

Ja mi smo doma tudi čisto na samem, za psičko lahko rečem, da nebi šla nikamor pa zaradi tega nikoli ni sama zunaj spuščena. Ker nikoli ne veš kaj je lahko.
Haloo... pol pa ni čudno kaj se dogaja, napadi psov...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : četrtek, 01.05.2008 : 13:13:12 »

Moonbeam,a živiš v bloku? Meni se zdi boljše, da je kuža na prostem....Že na osnovno potrebo gre sam, ko to začuti in ne takrat, ko se to zazdi lastnikom...Ne rečem, da je pri tebi tako, ampak marsikje je...

Ja sem v bloku doma. In meni se tudi zdi dobro, če je kuža na prostem. Ampak kaj pomeni prosto? V življenju nebi spustila psa brez moje vednosti in prisotnosti ven pred hišo. Sej pol pa imamo take pokole kot je bil tisti z ovcami. Da psa prebereš in njegov karakter morš bit z njim precej časa. Potem so pa tu lasnitki, ki mislijo, da poznajo svojega psa in se dogaja marsikaj.

A pozimi imaš tudi odprto hišo, da leta ven in not? Kaj pa ko vas ni doma, je svoboden kot ptička?  Huh Dvomim, da si vsak trenutek poleg, da ga nadziraš?!
 
kar se pa blokovskega življenja tiče... ja bi lahko res rekla, da bi živela raje v hiši ampak ne živim. Rokiju pa nič ne manjka... Zdravje, nega in sprehodi so redno na seznamu. Da ne govorim o izletih, hribih in naravi. Se mi zdi da se je moj kuža nadihal svežega zraka nad 1500 m več kot se bo marsikateri, ki je privezan pred hišo ali pa prosto leta sem in tja.
Kar se pa potrebe tiče... Pes mora biti naučen, da ne more vsak trenutek zalivat in pa kjerkoli. Po mojem, imeti psa ni samo hiša in dvorišče. Se zna zgodit, da prav ti psi iz hiš najbolj nastradajo.

Pasje življenje, ki ga ima Roki je polno svežega zraka, dobrih obedov, malo poležavanja, veliko ljubezni in udobnega ležišča. Pa v morju plava ko riba... Wink
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #17 : četrtek, 01.05.2008 : 13:40:52 »

saj nima smisla, da se gremo take debate.Ne skrbite, kuža ni nevaren, je tudi premajhen, da bi se lotil kakega napada...Pozimi ga ne zebe-ima narejeno loputico  garažo in zunaj ima izolirano kočo.
Sicer pa me je včeraj zanimalo samo merjenje temp.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : četrtek, 01.05.2008 : 13:44:53 »

Vsak malo drugače poskrbi za svojega psa. In drugače ni vedno slabo. Samo da ima dostojno življenje kot ga imamo mi lastniki pa je Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : četrtek, 01.05.2008 : 14:30:23 »

Zakaj ima pa kočo, če si vedno z njim in spi pri tebi?
Btw, pri enem od preteklih pokolov je bil udeležen maltežan, tako da...
Kaj je pa bilo s tačko sicer?
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #20 : četrtek, 01.05.2008 : 15:04:15 »

Pri meni spi zdaj, ko je bubani. Sicer pa spi zunaj, razen če mu je mraz, pride skozi lopo, ki jo ima narejeno, v garažo.Torej pride spat v hišo prostovoljno....
Imel je op. pogačice.Dedno ima izpah pogačic na zadnjih tačkah.Ne skrbite, saj je v dobrih rokah.Je pa res, da do sedaj nisem imela z nobenim od kužkov, ki smo jih imeli doma(oba sta dočakala več kot 15 let) nobenih večjih zdravstvenih težav, zato res nisem vedela kako je z merjenjem temp...
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #21 : četrtek, 01.05.2008 : 23:19:38 »

Pa saj se lahko temperatura izmeri tudi z navadnim termometrom za ljudi! Rektalno, tako kot dojenčkom, v ritko potisneš samo špičko, prej jo lahko namažeš z vazelino ali hladilnim mazilom, pa seveda razkužiš z alkoholom, prej in potem.
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #22 : petek, 02.05.2008 : 08:54:06 »

vis in nox, tako sem jaz naredila.Kuža ni niti malo zajamral, tako da smo vse lepo rešili.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #23 : nedelja, 13.07.2008 : 22:17:40 »

Kje je zgornja meja temperature ali je to 38,8 st. celzija al je višje?
Logiran
Beki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #24 : sreda, 22.10.2008 : 11:21:24 »

psi imajo telesno temperaturo  normalno od 37,5°C do 39,5°C   Smiley

(podatek iz http://www.toplica-vet.net/a_informacije_03.htm)
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #25 : sreda, 22.10.2008 : 12:23:05 »

Hvala Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : sreda, 22.10.2008 : 12:40:02 »

Pri nas merimo, če je ravno potrebno (zelooo redko) s povsem in najbolj običajnim termometrom za ljudi. Par kapljic olja gor al pa vazelin, pa je. Se mi pa zdi, da je 37.5 že precej nizko (normalno recimo za psice pred kotitvijo), 39.5 pa je že kar  povišana temperatura. Meni je najbolj všeč tam nekje med 38.5 in 39.1. če je kaj drugače raje pokličem veterinarja.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Kako izmeriti temperaturo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines