mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:17:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Kooikerhondje
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kooikerhondje  (Prebrano 27829 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AgilityLovingGirl
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 231


WWW
« Odgovor #15 : petek, 03.09.2010 : 20:30:55 »

V ponedeljek smo se pripeljali domov. Uro in pol z vlakom in 1 urco z letalom, pa smo že pristali v Sloveniji Smiley Vožnja je potekala mirno, verjetno je veliko pripomoglo že to, da me je psička poznala od prejšnjega 10-dnevnega obiska. Večino poti je prespala, na letališču pa je bila prava mala zvezdica. Zvedava, pridna, tiha, igriva.
Kmalu si je s svojim brundanjem prislužila naziv godrnjavček. Ma, praktično ni nikoli tiho, ves čas se oglaša Roll Eyes oz. godrnja, brunda..mali medvedek. Evo, še dlaka je prav taka kot od kakšnega plišastega medvedka, opranega z mehčalcem Grin Ponoči nismo pridni, večkrat se zbujamo, tulimo. Le 2x mi je uspelo spati do pol 6ih, sicer pa do 4ih. Undecided Enako je čez dan, čeprav se potrudimo, da jo peljemo na vsaki 2 uri ven (aja, to v dopoldanskem času, ko sem v šoli), popoldne je pridna. Zjutraj se ponavadi polula od sreče, ko pririta do nas, sicer pa je sobno čista.
Ja, ima zelo smešen način pozdravljanja..hodi kot kakšna rakovica postrani in ves čas miga z repkom, kaj repkom, bolj pravilno je, če rečem celo ritko Cheesy ko pokažeš prst, se takoj nastavi za čohanje - prevali se na hrbet.. Zelo rada skače, pleza, grize za nos in ušesa ter liže Tongue Zelo dobro se odziva na žvižg, name priteče s takšno brzino, da je en dva tri za mojim vratom ali pa jo ujamem kar v skoku Kiss Ja, priznam, tudi podere me na tla Smiley
Z Iris se čudežno kar dobro razumeta, notri je sicer prisotnega malo renčanja, zunaj se pa Iris ne meni zanjo, pa če ji Roo po glavi skače.
Mala najraje prenaša čevlje (danes nam je v času kosila iz veže v dnevno sobo znosila prav vse pare čevljev in copat, pa še natikači z balkona so se znašli vmes Evil ) in kroži okrog kavča (ne pomaga, če ji zagradim dostop za kavč, ki je ob steni, vse prepleza ali zbeza stran) - tako da vedno pride čisto prašna ven Roll Eyes
Psov se boji, zaenkrat smo se uspešno spoznali s šeltijem, prt-jem, papillonom, presenetljivo je bilo, da je hotela še k beaglu. Gre počasi, a smo vztrajni. Si je pa najdla novo žrtev za njena izživljanja - prijateljičinega zajčka đipsija Grin on se sicer ne meni prav posebno zanjo, tudi ko se znajde na njem, ona pa je čisto nora nanj Tongue Roll Eyes

Še par fotk, posnetih po prvi noči (ne vem ali se to šteje za prvi ali drugi dan, na letališče sva prišle v ponedeljek pozno zvečer).






Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #16 : petek, 03.09.2010 : 20:48:14 »

Čestitke za novo družinsko članico! Zgleda ful srčkana. Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #17 : petek, 03.09.2010 : 22:00:38 »

O, kako luškana je Cheesy Kiss, ampak te pasme pa še nisem videla v Sloveniji! Iz kje ste jo pa dobili?
Koliko pa bo velika, imaš kako slikco od odraslih kooikerhondijev? Smiley
Logiran
AgilityLovingGirl
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 231


WWW
« Odgovor #18 : petek, 03.09.2010 : 22:16:01 »

 Malo pogooglej pa boš takoj našla kakšno slikco odraslih. Wink
V Sloveniji sta še 2 psički, eno si lasti Polona Peršuh, drugo pa Marko Lenarčič.
Zrastejo do okrog 40cm (psičke malo manj, samčki lahko več). Standard naj bi sicer bil 35-40cm. Jaz upam na 40ko ali pa še kakšen cm več. Tongue
Moja prihaja iz Švice, od Polone je s Finske, od Markota pa z Nizozemske..
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #19 : petek, 03.09.2010 : 22:24:55 »

Aha, kako pa to da si se odločila za to redko pasmo, a boš z njo hodila na razstave, agility? Smiley
Logiran
AgilityLovingGirl
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 231


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 04.09.2010 : 07:27:41 »

Že za prvega psa sem se odločala med tema dvema pasmama, pa je bil CKCS bolj dostopen, pa tudi en predstavnik me je v živo čisto osvojil, medtem ko kooikrov ni bilo za vidt..Zdej sm ful vesela, ker je kooikr veliko bolj občutljiva pasma in sem prepričana, da z njim takrat ne bi prišla tako daleč kot sem z Iris. Kavalirji niso tako zamerljivi, hitreje pozabijo slabe stvari, lažje jih je pripraviti do nečesa. Pri kooikrih je zelo pomembno kako z njimi postopaš, hitreje se zmedejo in so veliko bolj previdni.
Bom pa trenirala agility Wink upam, da bo vse v redu z njo in da bo podedovala voljo do dela po starših.

Danes je moj šatzi spal 8,5 ur! Wuhuu!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 04.09.2010 : 07:30:32 »

Cestitke! Cheesy Krasna je. Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 04.09.2010 : 08:51:45 »

AGL, a sem spregledala - kako je pa ime tejle kepci mali?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #23 : sobota, 04.09.2010 : 09:03:40 »

Ime mi je Roo   Smiley
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 04.09.2010 : 10:06:41 »

Super, mislim, da si zelo vesela, ker je končno pri tebi.
Uživajte še naprej in se imejte zares fino Smiley Smiley
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #25 : sobota, 04.09.2010 : 10:12:13 »

Zelo simpatična psička. Cheesy
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #26 : sobota, 04.09.2010 : 10:13:58 »

Čestitke za novo pridobitev. bravo
Ampak fotka 1 pa raztura...........svetovna!!!! Afro
Veliko veselja in uspehov. Wink
Logiran
nejc.kosar
novinec
*
Sporočil: 49


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 04.09.2010 : 10:22:34 »

No, vsak še tako slab dan lahko polepša slika pos številko 3. Definitivno je za v okvir veselje bravo super
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #28 : sobota, 04.09.2010 : 10:23:02 »

Leeeeeepaaaa!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #29 : sobota, 04.09.2010 : 17:29:10 »

AGL, čestitke za novo pasjo pridobitev tudi tukaj. Roo je strašansko luštkana Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Kooikerhondje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines