mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:39:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Ležanje na golih tleh
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ležanje na golih tleh  (Prebrano 15532 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : torek, 06.05.2008 : 08:52:39 »

Se opravičujem če sem zgrešila pravo temo, zanima me, če lahko pustim psičko ležati (spati) tam, kjer si sama izbere? Večkrat se namreč vleže na gola tla (parket, ploščice), čeprav ima v bližini blazino. Zdaj se sekiram in hitim podstavljati blazino. Tudi ponoči, ko spi pri meni na postelji, se premakne npr. pod posteljo, verjetno, ker ji postane prevroče. Bojim se, da ne bi sčasoma dobila revme, ali pa otiščancev na tacah.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : torek, 06.05.2008 : 08:59:37 »

Verjetno ji je res prevroče. Kaj pa če ji daš samo brisačko ali pa kos tepiha, nekaj podobnega?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #2 : torek, 06.05.2008 : 09:11:01 »

Sploh se ne obremenjuj s tem, če ima na razpolago mehka in topla ležišča in si izbere parket ali ploščice, ji že tako paše Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3 : torek, 06.05.2008 : 09:11:59 »

Ja psi so kr trme. Se poknejo tam kjer najmanj hočeš. Moj niti podrazno ne zdrži na postelji, tko da ima svoje kraljestvo kr na tleh. Ima mehko košaro, odejo v sobi, ampak še vedno je čez dan velikokrat na parketu in ploščicah. Po 13 letih ležanja nima otiščancev niti revme. Upam, da to velja za vse pse, čeprav mislim, da je od vsakegega kužka posebej odvisno, kako in kaj glede tega. Ja, sem pa že videla pse z ogromnimi otiščanci in ni lepo za pogledat, pa verjetn se čuti tud  sram 
Jaz misli, da karkoli ji daš na tla se bo še vseeno po svoje odločila  Cheesy  Lahko pa poskusiš Smiley pa doooolgo lekcijo ji dej o tem kako ni dobro ležat tle Wink  Ponavadi te gledajo kot da bi z lune padu. Pol pa spet po svoje. Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : torek, 06.05.2008 : 10:37:57 »

Otiščancev? A imaš mastifa? Sploh ni panike, če je na ploščicah.

Revme pa tudi ne, razen če izbira izključno vlažne in mokre in po možnosti še mrzle predele vaše hiše in je tam vsaj 20 ur na dan... recimo...  Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : torek, 06.05.2008 : 10:41:53 »

Dolgodlaki psi se radi hodijo hladit na ploščice ali parket. Imam doma dve taki, ki se po crkljanju pri meni na postelji ponavadi gresta obvezno hladit še na tla. Psi, ki niso težki in še zlasti dolgodlaki psi pa ne dobijo otiščancev.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : torek, 06.05.2008 : 10:43:52 »

Otiščancev? A imaš mastifa? Sploh ni panike, če je na ploščicah.

Ja to se pojavlja pri večjih pasmah. Pa kilaži Smiley  Pa predvsem pri tistih, ki spijo zunaj.  
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #7 : torek, 06.05.2008 : 12:52:41 »

Ok, hvala vam, ste me čisto potolažile. Imamo Ajo, tole na sliki, ni velikosti mastifa, ima samo 15 kg in dolgo dlako! Grin Grin Grin Ležišč imamo že kar nekaj po stanovanju in to različnih, pa je gospa zbirčna!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #8 : torek, 06.05.2008 : 12:55:45 »

Jaz sem pa že mislila, da si si nabavila Nemško dogo.  Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #9 : torek, 06.05.2008 : 13:20:30 »

Jaz sem pa že mislila, da si si nabavila Nemško dogo.  Wink

Ti si pa danes za hece! Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10 : torek, 06.05.2008 : 14:05:02 »

he he. ne vem če nisem brala nekje da vas je 4 Smiley pa sm si mislila, ja kaj pa je še ena dogica. Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #11 : sreda, 07.05.2008 : 10:33:36 »

he he. ne vem če nisem brala nekje da vas je 4 Smiley pa sm si mislila, ja kaj pa je še ena dogica. Wink

Uh, si pa za časom, naša družina šteje: 4 mačke + 2 psa + 3 človeke + trenutno na obisku 1 mačka. Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #12 : sreda, 07.05.2008 : 10:34:38 »

 Shocked Shocked Shocked
ojoj. pol sm pa res brala lanske navice Wink  Vesela druščina juhej Wink
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #13 : sobota, 09.08.2008 : 21:20:02 »

Ja moja Ola tudi kar na ploščicah leži, pa smo ji dali blazino vendar jo je po nekaj dnevih rstrgala.Ampak ponoči pa spi zunaj na predpražniku
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #14 : torek, 09.09.2008 : 11:25:59 »

Moja huskyca čez dan vedno leži zunaj na tleh, niti pod razno noče biti na dekici. Poleti se celo nastavlja sončnim žarkom, potem, ko ji je vroče gre notri in to direkt na ploščice. Če zunaj dežuje, jo dam notri in je na dekici. Tudi ponoči spi na dekici.

Pozimi, če je sneg, se včasih zgodi, da leži na snegu. Seveda jo potem dam rajši notri spat na dekico, da se posuši.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Ležanje na golih tleh
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines