mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:00:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Mufko in Čriča
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mufko in Čriča  (Prebrano 10085 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« : torek, 06.05.2008 : 10:45:19 »

Nov telefon me je "prisilil" da sem naredila nekaj posnetkov, zatem pa se odločila končno odpreti temo.

Zlati je postal Muffin, Čričo pa sem hotela preimenovati na Puffin (jah, kaj bi bilo lepše kot zadreti se: Muffin, Puffin, zaaaaajtrk!). No, nekako se ni prijelo in je ostala Miss Čiča.
Vsakemu, ki pride na obisk predhodno odsvetujem trenirko ali pulover s trakcem, posledica neupoštevanja opozorila je, da faše Čričine kremplje v stegna Smiley Pa ščipalke v košarici...veselja polna skleda, no, košarica. Frc frc in so že vzunaj. Pri raznih popravilih pomaga z brskanjem rezervnih delov iz škatlic, pri sesanju se hoče igrati s krtačo, pri pometanju z metlo. Mokra tla je ne motijo preveč, banja v katero kaplja iz pipe tudi ne, saj vtakne glavo direkt pod pipo, ko išče kam se je izgubila kapljica in jih dobi par po glavi, pa je to preveč ne obremenjuje. Muf pa beži stran Grin Odpira omare in ven vleče vse kar se da.
Oprano perilo s stojala mora obvezno na tla, kakopak saj se drugače ne da na sveži "dekci" ležat!
Mufi je večji crkljivec kot Čiča. Se rine v naročje takoj ko se usedeš. Čiča je večja dama in počaka, da se uležeš, potem pa prede in daje buce. Pravi zborček - Muf škripa, Čriča pa piska.
Obožujeta tunel, podita se skozi, toliko, da ga moram ponoči pospraviti, če želim vsaj približno dobro spati Smiley. To je ena izmed igrač, poleg praskalnika, ki se je še nista naveličala. Vse žogice in miške niso tako zanimive kot ta tunelček.
Po večini pančkata skupaj in se lupčkata, da je že prav osladno   Roll Eyes Še vedno pa se tudi tako razigrata, da bi se kakemu nepoznavalcu zdelo da se tepeta.
Drug brez drugega ne moreta, sta preprosto perfekten par.

Slikice še sledijo, za enkrat pa:

Čriča priden poušter!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : torek, 06.05.2008 : 10:58:21 »

Bibe  Cheesy Kiss Kiss Kiss
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2 : sreda, 07.05.2008 : 13:02:53 »

 Kiss Srčka Kiss
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #3 : petek, 09.05.2008 : 16:12:37 »

Joj, kakšna srčka Cheesy Kiss
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #4 : petek, 27.06.2008 : 12:43:49 »

Mi pa imamo nov hobi - namakanje.  Huh Čriča je ena posebna muca, tlači svoje tace povsod, tudi v posodico z vodo. Zategadelj sem v lavor natočila vodo in postavila na tla. Je začela namakat tace notri kot za stavo; mislim, da jo bega odsev svetlobe na gladini, je tako smešno, ko namoči šapico in jo potem na vso moč otrese. Kasneje sem dala notri še račko in ki jo je po skrbnem ošnofavanju obvezno treba drezat. Čez par ur vode skoraj ni bilo več. Pol jo je sfrcala ven iz čebra, nekaj sta jo najbrž spila, ostalo pa je izhlapelo.  Roll Eyes
Čriček je navdušena nad sesalcem, kaj za vraga je to ena žival. Za metlo se podi toliko, da se bojim, da jo bom enkrat ponesreči butnila z njo.  Undecided Vsi komentirajo da je Mufi tipičen crkljivec, da pa mu Čriča prav nič ni podobna. Hmmm, Mufi res skoči v naročje, ampak čakaj ti zvečer, ko zlezeš v posteljo. Ni vrag, da ne bo prišla in se naslonila ob tebe. Ob posebnih večerih fašem njeno kraljevsko rit direkt zraven glave. Kraljevsko zato, ker se namesti ravno na blazino.  Grin
Krtačita se po novem oba z veseljem. Čriča se butne dol na kavč in obrača na hrbet, da ji ja skrtačim bušija. Mufi pa drži tisto anteno od repa v zrak in me žgečka pod nos. Vsi ki so ga videli pravijo, da ima neizmerno dolg rep.  Grin Za Čričko pa vsak reče: " Joj, bogica". Potem hitro razložim, da ni prav nič boga, kvečjemu najsrečnejša mica-macica. Njena "nesreča" je namreč nič ne ovira pri notranjem življenju. Pokapirala je vse luknje in nevarna področja (recimo kaka preproga, ki se zmakne, ko prilaufa čez). Samo malce je treba pazit pri preurejanju stanovanja  Grin , je prvi dan malo zmeda (preverjeno), ampak se hitro navadi.
Tudi kužika pride vsake toliko na obisk, takrat pa začne s svojo samozavestjo sijati Mufko. Drgne se ji ob noge, hoče ležat ob njej, hodi ji med nogami, pesika pa ne ve točno kaj bi. S Čričko se pa ponavadi samo z noski dotikata.
Danes sem jima prvič hvaležna, da sta me zjutraj v postelji "praskala" po hrbtu. Sem namreč zaspala, pa sta bila toliko prijazna, da sta se 20 min po zvonenju budilke spravila akupunktirat moj hrbet. Mi je šlo že tako na živce, ampak se nista hotela odstranit. K sreči.  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : petek, 27.06.2008 : 12:52:05 »

Kak kul vas je brati Cheesy Ni lajfa brez mačk  Cool
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #6 : petek, 27.06.2008 : 15:18:24 »

skogkatt - ti dam čisto desetko za tole izjavo! Smiley Ti s pa čist "moj(a)".  oklepajček zao, ker sem nedolgo tega nekomu tule že spremenila spol, pa tolko vas je, da res nimam vse pošlihtane...  ;)Mufko in Čriča sta pa tkoooooo krasna mačkona, da je že kar kičast!  Cheesy
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #7 : torek, 08.07.2008 : 18:30:58 »

Prrrr, novo pregrinjalo...
http://www.moj-album.com/slike/10039975/kNsxYpfVTz6hCiMD.v.jpg

Komaj se notri zbašem...
http://www.moj-album.com/slike/10039975/zeSq081MkYO01hs2.v.jpg

Moj tunelčič Smiley
http://www.moj-album.com/slike/10039975/8b3TdXgF_WV6Qpew.v.jpg

Cartek
http://www.moj-album.com/slike/10039975/5NKOey6jPuaPNY4x.v.jpg
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #8 : torek, 08.07.2008 : 19:55:46 »

ježeš....OSLADNO!  Wink Cheesy Grin
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #9 : sreda, 27.08.2008 : 13:07:44 »

Obeta se nam selitev. Rada bi jima omogočila, da bosta tam čas preživljala tudi na balkonu, zato bi ga rada zamrežila. Iščem po internetu, pa ne najdem nič. Morda kdo ve kako je z mrežami v specaliziranih trgovinah za živali? Je boljši sistem naredi-si-sam in mreža iz kake trgovine z gradbenim materialom? Kakšni nasveti?  Huh
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 27.08.2008 : 14:00:29 »

BooBoo, nardi čimbolj preprosto (in seveda varno, tega pa itak ni treba povdarjat). Jst sem mrežo kupila v Merkurju v oddelku vrtnarstva - imajo take in drugačne, žičnate, plastične, zelene, srebrne, .......potem pa odvisno od balkona samega, kaj in kako narediš. Kar pogumno   Smiley(jst moram tud še dokončat, kar sem si zamislila - tko da zaenkrat smo na balkonu skupaj, kadar smo).
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #11 : četrtek, 28.08.2008 : 07:46:49 »

Hvala za nasvet, bom našega tehničnega/strokovnega sodelavca (beri oče  Grin ) poprosila za pomoč.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 28.08.2008 : 07:53:20 »

ja, dej - očeti so zakon!  Smiley No, vsaj jaz imam take izkušnje s tem.
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #13 : sreda, 24.09.2008 : 14:25:08 »

Preseljeni. Idejo kako rešit zagato z balkonom je imel doma seveda vsak svojo  Roll Eyes, imam pa tudi problem s samim spreminjanjem zunanjosti bloka, ker so stanovalci zelo pedantni in sem prepričana da bi vzbudila negodovanje nad kakimi grobimi posegi v izgled...  Tongue Tako da smo zaenkrat na obisku balkona skupaj, se malo posončimo in nadihamo zraka, potem pa raje odtacamo notri. Tako ali tako se je začelo hladiti in nimam namena imeti balkonskih vrat odprtih non stop. Rešitev bom iskala spomladi.
Prevoz je zelo slabo prenašal Mufi. Bil je paničen in se je drl kot nekateri nekastiranci pred paritvijo.  Shocked Čriča se je obnašala bolj stoično, čeprav se mu je čez nekaj minut pridružila v prepevanju. V stanovanju sta obadva na hitro pošnofala in preverila kakovost svojega novega bivalnega prostora, ko je Mufi odkril spalnico je pikiral pod posteljo in se tam skrival nadaljnih par ur, med tem ko se je Čriča vsake toliko malo kam zaletela, ampak nobenega večjega problema. Mufi si je kasneje izbral regal v kopalnici, nimam pojma zakaj, ampak mu tam ustreza. Drugi dan je očitno pridobil pogum in raziskal omare v kuhinji, saj sem ga rahlo panična iskala, potem pa odkrila na vrhu omarice, ko se je mirno pretegoval. Na napi so že grobe praske, glede na to, da je poševna in na njej ni nikakor mogoče kakorkoli stati, sumim, da je se je močno uštel, ko je s pulta skočil nanjo.  Grin Novo postavljene police so očitno namenjene izključno poležavanju (Mufi), arašidi v posodi in vijaki v škatlici pa igrici spravi-jih-ven-kolikor-moreš (Čriča).  Cool
Bom pripopala kako slikico ko bo čas.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #14 : sreda, 24.09.2008 : 21:57:58 »

Bravo preseljenci! Nas to še čaka in nas že boli glava, kako poskrbeti za varnost. Oken in vrat bo ogromno.....mačjak pa prvo leto tudi še ne bo na vrsti.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Mufko in Čriča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines