mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:42:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #165 : četrtek, 17.09.2009 : 10:20:39 »

KLUB LJUBITELJEV NEMŠKIH BOKSERJEV SLOVENIJA

O B V E S T I L O

STROKOVNE KOMISIJE KLUBA LJUBITELJEV NEMŠKIH BOKSERJEV SLOVENIJE

Julija 2008 se je spremenil Standard Nemškega bokserja, ki med drugimi popravki striktno navaja da mora rep ostati naravno puščen in prav tako o prepovedi prirezovanja repov pasemskim psom, ki jim je s Standardom to prepovedano govori Zakon o zaščiti živali.
Kljub nenehnim priporočilom s strani KLNB Slovenije so in še vedno nekateri vzreditelji vztrajno prirezujejo repe mladičem pasme Nemški bokser.
Zakaj?
Zato, ker KLNB to priporoča, veterinarji pa še vedno veselo prirezujejo in služijo.
Iz zgoraj navedenega razloga in nezadovoljstva ostalih vzrediteljev in članov je Strokovna komisija meseca avgusta stopila v kontakt z odgovornimi ljudmi na VURS-u v Območni izpostavi Maribor in naletela na pozitiven odziv.
Avgusta 2009 se je pričel uraden postopek o prepovedi prirezovanja repov za pasmo Nemški bokser in dobili smo prvo obvestilo iz Območne izpostave VURS-a Maribor, v zelo kratkem pa bodo obvestilo prejeli vsi veterinarji po vsej Sloveniji.

Iz spodaj navedenega obvestila se lahko razbere DA JE KRAJŠANJE REPOV PRI PASMI NEMŠKI BOKSER (sedaj tudi natančno preučujejo Standarde ostalih pasem in bo verjetno postopek nekoliko daljši) STROGO PREPOVEDANO in KAZNIVO.

Strokovna komisija Kluba ljubiteljev nemških bokserjev bo v kratkem sestavila določilo tudi, kako bo moral ravnati vzreditelj v primeru, da se ugotovi zlomljen rep pri mladiču.
Do takrat bomo primere reševali posamično in možnostim, ki bodo v tistem trenutku dane.
V tem trenutku Vam sporočamo:

»KUPIRANJE UŠES IN REPA JE PRI PASMI NEMŠKI BOKSER PREPOVEDANO«

Prosimo, da se določilo upošteva v celoti brez izjem (razen zlomljen oz. poškodovan rep, ki se rešuje od primera do primera), sicer bo klub primorani prijaviti kršitev odgovornim osebam in kršitelji bodo kaznovani v skladu z zakonskimi določili, ki jih lahko preberete iz obvestila, ki je nadaljevanje temu.

Sabina HERIC, predsednica
Strokovne komisije KLNB Slovenije




REPUBLIKA SLOVENIJA
MINISTRSTVO ZA KMETIJSTVO,
GOZDARSTVO IN PREHRANO
VETERINARSKA UPRAVA REPUBLIKE SLOVENIJE
OBMOČNI URAD MARIBOR

Številka: 900-2/2009 -10 (V55-01)
Datum: 14. 9. 2009

ZADEVA: Krajšanje repov mladičem pasme nemški bokser in rotweiler

Veterinarske ambulante na območju pristojnosti OU Maribor obveščamo, da kinološki standard FCI No.144 z dne 9.7.2008 določa pri pasmi nemški bokser, in FCI No.147 z dne 19.6.2000, da ostane rep v naravni velikosti in svobodno visi v zadnjem delu tj. krajšanje ni del pasemskega standarda. Zatorej sta pasmi nemški bokser in rotweiler izvzeti in se za njiju ne uporablja možnost iz pete alineje drugega odstavka 20. člena Zakona o zaščiti živali (ZZZiv-UPB2, Uradni list RS, št. 43/2007 – uradno prečiščeno besedilo, ko je krajšanje dovoljeno, če tako narekuje kinološki standard. Za pasmo doberman še vedno velja standard za krajšanje na dva repna vretenca. Tozadevna standarda (žal) v angleščini vam posredujemo v priponki.

Za ravnanje v nasprotju z navedenim se po določbi 45(1)(2)(3). člena istega zakona kaznuje pravna oseba z globo v razponu od 2.400 € do 84.000 €, odgovorna oseba pravne osebe z globo z znesku od 1.600 € do 4.100 € in posameznik v razponu od 800 € do 1.200 €. Za prekršek je odgovoren storilec, napeljevalec in pomagač.

Prof. dr. Igor Vojtic
uradni veterinar - svetnik
DIREKTOR OBMOČNEGA URADA


Poslano:
- vsem vet. organizacijam na območju krajevne pristojnosti naslovnega urada VURS, e-poštno
- Klub ljubiteljev nemških bokserjev Slovernije, ki ga zastopa ga. Sabina Heric in Maribor, e-poštno
- Dr. Urška Kos, Glavni urad VURS, e-poštno

Vložiti:
- v spis zadeve


vir: http://www.klnb-klub.si/
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #166 : četrtek, 17.09.2009 : 10:26:09 »

Bravo! Smiley
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #167 : četrtek, 17.09.2009 : 14:28:24 »

Super!! Cheesy Cheesy
Logiran
Tara*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #168 : četrtek, 24.09.2009 : 13:33:27 »

Moji psički so to leto ko se je skotila kupirali rep.A je to kaznivo?
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #169 : četrtek, 24.09.2009 : 14:21:07 »

Tara*

samo nekaj postov višje imaš prav za bokserja (mislim, da sem v nekateri drugi temi prebrala, da ga imaš), napisano tole:

KLUB LJUBITELJEV NEMŠKIH BOKSERJEV SLOVENIJA

O B V E S T I L O

STROKOVNE KOMISIJE KLUBA LJUBITELJEV NEMŠKIH BOKSERJEV SLOVENIJE

Julija 2008 se je spremenil Standard Nemškega bokserja, ki med drugimi popravki striktno navaja da mora rep ostati naravno puščen in prav tako o prepovedi prirezovanja repov pasemskim psom, ki jim je s Standardom to prepovedano govori Zakon o zaščiti živali.
Kljub nenehnim priporočilom s strani KLNB Slovenije so in še vedno nekateri vzreditelji vztrajno prirezujejo repe mladičem pasme Nemški bokser.
Zakaj?
Zato, ker KLNB to priporoča, veterinarji pa še vedno veselo prirezujejo in služijo.
Iz zgoraj navedenega razloga in nezadovoljstva ostalih vzrediteljev in članov je Strokovna komisija meseca avgusta stopila v kontakt z odgovornimi ljudmi na VURS-u v Območni izpostavi Maribor in naletela na pozitiven odziv.
Avgusta 2009 se je pričel uraden postopek o prepovedi prirezovanja repov za pasmo Nemški bokser in dobili smo prvo obvestilo iz Območne izpostave VURS-a Maribor, v zelo kratkem pa bodo obvestilo prejeli vsi veterinarji po vsej Sloveniji.

Iz spodaj navedenega obvestila se lahko razbere DA JE KRAJŠANJE REPOV PRI PASMI NEMŠKI BOKSER (sedaj tudi natančno preučujejo Standarde ostalih pasem in bo verjetno postopek nekoliko daljši) STROGO PREPOVEDANO in KAZNIVO.

Torej, Tara* - PREPOVEDANO in KAZNIVO!!!!! in še milijon klicajev...pa je še premalo.

Imaš bokserja, ane? Sumim, da ste psa kupili pri preprodajalcu.. ima ta tvoj pes rodovnik?
Logiran
ninanye
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #170 : nedelja, 08.08.2010 : 12:22:49 »

Živjo!
drug teden dobim belo čistokrvno nemško boxerko, vendar brez rodovnika, ki ima kupiran rep. lastnico sem spraševala kako da so ji ga kupirali, ko pa je le-to prepovedano in mi je odgovorila, da če se psu rep odreže pred 5. dnem starosti je to dovoljeno....je to res?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #171 : nedelja, 08.08.2010 : 12:26:00 »

Sej ni res niti ostalo, kar ti je natvezila. Čistokrven brez rodovnika itd.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #172 : nedelja, 08.08.2010 : 12:27:21 »

Če nima rodovnika, ni čistokrvna. Torej, bokserju podoben mešanček. Ki ima za vzreditelja šteparko, ki krši zakon. Super kombinacija.

Jaz bi na tvojem mestu zadevo takoj prijavila veterinarski inšpekciji. In niti slučajno ne bi za takega mladiča plačala.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #173 : nedelja, 08.08.2010 : 12:53:48 »

Glede na pisanje v sosednji temi, kjer pišeš, s čim jih hranijo + tole tukaj, se popolnoma strinjam s Cats.
Na tvojem mestu psa ne bi vzela, še manj zanj plačala.
Pravzaprav ne vzami psa nikjer, dokler vsega ne naštudiraš in se na nakup/posvojitev pripraviš tako, kot je treba.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #174 : nedelja, 08.08.2010 : 13:16:02 »

Jaz tudi nebi tam vzela psa  Undecided
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #175 : nedelja, 08.08.2010 : 13:52:19 »

A ni še celo tako, da so beli bokserji podvrženi gluhoti ali neki tazga??
Glede na to, da pes še ni pri tebi in upam, da ga še nisi plačala, se obrni proč od te šteparke.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #176 : nedelja, 08.08.2010 : 14:51:49 »

Kokr jaz vem, zakon izrecno prepoveduje le kupiranje uhljev, za repe pa kupiranje le omejuje - na mlade pasemske.
Poseg se mora dejansko opravit v prvih dneh po kotitvi. Se pravi da mešanca ne moreš kupirat. Žal pa ne vem, kako v zakonu razumejo pojem 'pasemski' - je to z rodovnikom ali tudi po značilnostih primerljiv s pasmo?

Vprašanje zdaj, kaj bo tvoj pes imel - če je leglo šteparsko, rodovnika ni pri nobenem mladiču. Takim se izogibaj iz zdravstvenih razlogov (te lahko fejst tepe) plus ker ni fer podpirat takih mutivod. Če je leglo rodovniško, dobi beli bokser 'samo' prepoved vzreje, rodovnik pa ima. Takega psa dober vzreditelj proda v enako dobre roke, ceno pa navadno spusti, ker pes ni perspektiven, ampak je primeren 'le' za ljubljenčka. V Nemčiji je bil letos podan predlog za spremembo vzrejnega pravilnika - po njem naj se bela ne bi več štela med napake, iz vzreje naj bi se izločalo le tiste bele, ki so gluhi (niso vsi). Mnogi se zelo trudijo, da bi postala barva legalna predvsem zato, ker jih je strah podobne zgodbe kot je bila pri ovčarjih (beli švicarski).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #177 : nedelja, 08.08.2010 : 15:08:14 »

Se pridruzujem mnenju, da se mesancem repov ne reze v nikakrsnem primeru, ne glede na to, kateri pasmi naj bi bili podobni.

Hecno mi je tukaj prebrati vprasanje o kupiranju repa pri bokserju, na vrhu te teme pa lepo pise, da se bokserjem repov ne reze vec. Ok, mi je jasno, da pes, ki ga kupuje, ni ravno bokser, pa vendar.

Vsekakor velja vse, kar je tukaj ze napisano o nakupu tega psa. Steparijo in izkoriscanje psic pac ni za podpirat, ne tako in ne drugace. Ce zelis bokserja, kupi bokserja.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #178 : nedelja, 08.08.2010 : 15:46:29 »

Se vsaj na daleč vidi, da je pes brez papirjev - pri rotijih recimo režejo repe samo še šteparji nerodovniških.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #179 : nedelja, 08.08.2010 : 16:38:24 »

Točno to sem jaz pomislila danes zjutraj pri srečanju z enim Tongue.
Zdej se v bistvu sami označijo, hehe.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines