mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:55:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87057 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« : sobota, 13.11.2004 : 11:43:45 »

LP!
Ker sem proti odvečnemu in nepotrebnemu kupiranju psov, razen če niso vmes zdravstveni razlogi, sem zelo vesela, da je zmeraj več držav, ki je to tudi uzakonilo. Naj mi zagovorniki nasprotnega nikar ne zamerijo. Vsak dela po svojem prepričanju. Zato sem na tem mestu zbrala države, kjer je že prepovedano razstavljati kupirane pse. Ker bo takšnih zmeraj več, bo tale topik dobrodošla informacija vsem razstavljalcem!
Države:
Nemčija, Belgija, Nizozemska, Finska, Norveška imajo kompletno prepoved razstavljanja (za repe in ušesa).
Danska (razen za pse, ki imajo zdravniško potrdilo, da so se skotili s takšnim repom po 01.10.2004).
Češka (predlaga tudi prepoved za razstavljalce iz drugih držav).
Švedska ( dovoljeno samo psom, ki prihajajo iz držav, kjer še nimajo prepovedi).
 Anglija (imajo prepoved kupiranja repov ne pa tudi ušes).
O takšnem ukrepu pa resno razmišljajo Avstrija, Francija, Madžarska in Romunija.
 Kmalu bo treba izenačiti evropsko zakonodajo, ki predvideva enotne zakone tudi na kinološkem področju!
LP,Miša
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : sobota, 13.11.2004 : 12:11:11 »

Popravek:

Belgija in Nizozemska sicer sami prepovedujeta kupiranje repov ij uhljev, vendar imata pri razstavljanju izjemo: psi, ki so skoteni v teh dveh drzavah po sprejetju zakono o nekupiranju, se ne smejo razstavljati. Kar pa ne velja za pse, ki so skoteni v drzavah, kjer je kupiranje se dovoljeno.

ps: informacija je prisla iz rok belgijskih in nizozemskih vzrediteljev aussiejev, ki se jasno 110% pozanimajo kaj in kako, preden iz USA uvozijo kakega novega  Smiley

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #2 : sobota, 13.11.2004 : 12:14:53 »

Popravek 2:

Nemcija - prepoved razstavljanja tako ali drugace kupiranih, ne glede iz kje so, ce so skoteni po se mi zdi 1. maju 1998. Skotene pred tem datumom se lahko razstavlja kupirane  Roll Eyes

Enako velja tudi za ostale nastete drzave, da imajo dolocene neke datume. Jasno pa v vseh drzavah lahko razstavljas kupirane pse, ce imas veterinarsko potrdilo, da je bilo kupiranje potrebno opraviti iz medicinskih razlogov  Grin
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #3 : sobota, 13.11.2004 : 12:21:11 »

LP!
Sirtaki, hvala za popravke. Tuda jaz vsega ne vem Tongue
LP,Miša
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #4 : sobota, 13.11.2004 : 15:03:42 »

Citat
Anglija (imajo prepoved kupiranja repov ne pa tudi ušes).
Obratno - v Angliji imajo prepoved kupiranja ušes, repe pa je dovoljeno prirezovati.

Dodala bi še Avstrijo, ki od junija ali julija 2004 tudi prepoveduje kupiranje repov in ušes.
Logiran
spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #5 : sobota, 13.11.2004 : 16:02:52 »

Se čisto strinjam s tem, da so nekje prepovedali raztavljati pse z kupiranimi ušesi in repi. Ne vem zakaj bi morali spreminjati pse zaradi naših kapricov. Angry
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #6 : ponedeljek, 15.11.2004 : 19:43:39 »


.... MISSA je pozabila dodati, da je v večini držav, ki imajo prepoved razstavljanja psov tudi izjema. In sicer pri lovskih pasmah.

Tako je bil lani v Dortmundu svetovni prvak kupiran ptičar pa tudi na drugih nemških razstavah so nekupirani primerki bolj kaplja v morje (mogoče sem videla do sedaj le dva ali tri). Enako velja za Avstrijo, Italijo, Češko, Poljsko, Španijo in Francijo. Pri severnjakih najdeš sicer nekoliko več dolgorepcev, vendar tudi ne prevladujejo.

Letos sem si ogledala tudi prestižno mednarodno tekmo kratkodlakih ptičarjev v Kremsu. Udeleženi psi so bili večinoma iz Nemčije, pa tudi iz Avstrije, Južne Afrike, Amerike, Francije, Češke, Poljske, Madžarske, Španije in Nizozemske. Pa so bili VSI od prvega do zadnjega kupirani.

OK - vsak ima svoje mnenje o kupiranju repov (in prav je tako!). Hotela sem samo povedati, da tudi "zahodnjaki" niso tako strogi v svojih zakonih, kot se jih tu prikazuje in  seveda dopuščajo izjeme.  Smiley

Lp, B.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #7 : ponedeljek, 15.11.2004 : 20:38:46 »

Kmalu bo treba izenačiti evropsko zakonodajo, ki predvideva enotne zakone tudi na kinološkem področju!
LP,Miša
nope, evropa nima kinološke zakonodaje, s tem da zakonodaja s področja varstva živali posega na področje kinologije. In da, kinologija, FCI in državne zveze, so v nasprotju z lovci, ki so si uspeli ponekod zadržat to pravico, naredile bore malo, da bi zaščitile svoje pasme pred pohabljanjem, oz pred tem da jih z nekupiranjem in nerezanjem repov spreminjamo v karikature tega, kar so včasih bile.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #8 : torek, 16.11.2004 : 06:38:14 »

LP!
Altervita, sem prepričana, da znaš brati tudi počasi. Ker če boš prebral še enkrat, boš videl, da sem napisala, da se v uniji pripravljajo na to, da bi bilo čim več zakonov usklajenih. Med drugim tudi to, da bi na področju celotne EU veljala ista pravila ne samo na področju kinologije, ampak tudi drugih področjih. Nikakor pa nisem napisala, da že takšna zakonodaja obstaja.
Včasih se mi zdi, da sem gor pišeta dve ali celo tri različne osebe. Moram te enkrat srečat, da se prepričam, da obstaja samo en Altervita. Po možnosti tisti, ki zna uporabljati slovenski pravopis in piše pametne sestavke!
Sicer pa sem upala, da se bo tukaj nabral  dolg seznam držav, saj je med vami veliko razstavljalcev!
LP,Miša!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #9 : ponedeljek, 13.12.2004 : 09:47:02 »

In da, kinologija, FCI in državne zveze, so v nasprotju z lovci, ki so si uspeli ponekod zadržat to pravico, naredile bore malo, da bi zaščitile svoje pasme pred pohabljanjem, oz pred tem da jih z nekupiranjem in nerezanjem repov spreminjamo v karikature tega, kar so včasih bile.


lahko pa gledaš na stvar tudi drugače....zdaj bo končno  prepovedano delati karikature iz psov, kakor je bila redna praksa v preteklih stoletjih...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #10 : ponedeljek, 20.12.2004 : 20:53:22 »

Poglejmo si še enkrat akole na grobo konstelacijo sil v Evropi.
Bom poskusil bit tisti Alti ki obvlada pravopis (čeprav bi to verjetno obvladal nek četrti, meni še neznani Alti)

Missa, bral sem pravilno in tudi razumel pravilno. In se žal po mojem motiš. Mislim (lahko da obstaja izjema), da KINOLOŠKE zakonodaje ne pozna nobena DRŽAVA. Psi so kot predmet obravnavani v posebnih zakonih, pa naj bo to omemba v zakonu o zaščiti živali, v stvarnopravni zakonodaji, v kazenskem pravu, v pravilikih vojske, policije, v invalidski zakonodaji, itd.
En SAM zakon o kinologiji pa ne obstaja po mojem. Tudi zakona o kravah nisem videl, pa jih je malo več kot psov. Zato pravim, da ni enotne evro zakonodaje, saj je niti posamezne članice nimajo. Glede na to da se evropa vse bolj ukvarja z bedarijami, se pa zna zgodit, da kdaj v prihodnosti, tudi kinologija dobi svoj samostojen zakon. Najprej skozi Evroparlament potem pa še v "domestikacijo" po posameznih državah. Ampak ne vem, potem se bodo lahko še v zakon o slikarstvu, pa o glazbenikih spustili, pa še v zakon o civilni družbi recimo, kjer bodo uredili pravila po katerih morajo igrat civilniki. Zame osebno je tipičen primer neumnih zakonov, zakon o stavki. Stavka je revolt in prenehanje dela. Čim je sistemsko urejena, se spremeni v orodje za manipulacijo z ogorčenim delavcem. Omogoči, da se noben direktorček ne ustraši za svoj avto, saj nihče ne vrže molotovke nanj. Vsi se lepo pomenijo, stavkovni odbori so polni "naših" ljudi, na koncu so vsi rešitelji, frendi.... Al pa...Kaka stavka je to, če policaji polovično delajo recimo? Tisti dan bi morali bit na ulicah, šipe razbijat, parlamentarce tepst, pa kaos v državi. Ampak vedo, da bi v tem primeru bil kaos predvsem zato, ker bi jih sodržavljani v antištrajku pretepali, bando, ki si ne zasluži niti teh plač. Zato jih je polovica v rezervi, v vlogi varuhov reda in miru (svojega predvsem) ok, zaidem včasih....

FCI je mednarodna zveza v katero je vključeno veliko držav, ki niso med 25-terico EU članic. Iz tega sledi, da FCI ne bo nikoli (never say never, ok) predpisoval članicam prepovedi razstavljanja. To ostane pristojnost lokalnih zvez. Marsikatera zveza je v tako močni odvsnosti od države da je preprosto sama od sebe zaostrila pogoje razstavljalcem, da bi neizbežni prihod prohibicije pač pospešili in čimprej začeli po novem Ponekod pa je to namesto njih, storila kar država. Prav slednje se mi zdi zelo grob poseg v pravico svobodnega združevanja in še česa drugega, saj konec koncev diskriminira pse in ljudi, državljane. V nemčiji kjer prav po ovčje sledijo svojim firerjem, pa naj bodo fašisti ali demokrati je seveda to šlo skozi brez upora. Še celo tako so strumno počili skupaj svoje pruske pete, da so kupirane iz vzreje izločili, kar je spet hud poseg v pravico razpolaganja z lastnino-če psa ne moreš parit.
 Včasih mi je žal, da v nasprotju z američani (pa tudi oni so si prav po ovčje pustili odvzeti še večji del svoboščin v dogodkih po 11.sept.) v evropi ljudstvo mirno pristaja na to, da jim država (včasih ob polni podpori referendumskega ljudstva)uravnava prav vse v njihovem življenju. Od tega da bognedaj ne smejo neporočeni upati na umetno oploditev (ženske) do tega da njihov krasni kupirani pes, od jutri ne bo več v igri, ker se je nek pijan avstralski profesor nekega dne s krvavimi očmi zbudil nad pisalno mizo in dahnil "ljudje in živali smo enaki" - se je očitno s svojim mačkom poistovetil; potem pa so mu seveda jadrno sledili hipijevski študentje, ki so 30 let kasneje to bedastočo še uzakonili.

Drug primer recimo, je pa Madžarska. Tam se je bitka sicer začela in se plete na konkretnem problemu, ki je veliko zvezam povzročil finančno in drugačno odvisnost od države. Na madžarskem, je tako kot v rusiji, Franciji in še kje drugod, pasja rodovna knjiga vodena s strani nekega ministrstva- v madžarskem primeru kmetijskega. Od tam prihajajo rodovniški psi z rodovnikom, ki ga mnogo starejših pozna pod začetnico MET. Te rodovnike so imeli vsi Madžarski psi vpisani v MEOE. Nekako od leta 99 tudi MEOE vodi svojo separatno rodovno knjigo in slednjo, priznava tudi FCI. Celo več. FCI priznava MEOE kot edino organizacijo v državi in edino pristojno za rodovnike. Rodovniki države Madžarske, pa ne morejo biti nostrificirani v nobeno rodovno knjigo članice FCi.
Ker očitno po drugi strani Madžarska nima nobenega instrumenta, po katerem bi si podredila neko organizacijo civilne družbe, je tudi uveljavitev zakonodaje ali odloka ali kateregakoli pravnega akta ki bo urejal prepoved razstavljanja kupiranih psov, vprašljiva. In še nekaj. Tisti preprodajalski rodovniki so iz psarn, ki podpirajo državno rodovno knjigo. Zato jih je nemogoče prepisati v našo rodovno knjigo. Po drugi strani pa je lahko marsikomu sedaj bolj jasno od kod toliko puppy milov v soseščini. Ja MAdžarski državi je izdajanje rodovnikov biznis. Seveda bodo dopuščali papimile.

Kakorkoli že. Hotel sem samo nakazat, da je situacija od države do države drugačna in kompleksna. Imamo situacijo v kateri si marsikatera mala zveza z upiranjem uveljavitvi tovrstnih diskriminacij, izboljšuje obisk tujih kupiranih psov. Ker ostaja ena izmed peščice nediskriminatornih pač. In seveda po drugi strani, imamo situacijo v kateri marsikateri vzreditelj "izdajalsko" preda orožje in začne vzrejati in razstavljati v skladu z "novim redom", samo zaradi slave, ki jo bo s tem oportunizmom, deležen tudi v okoliških, prohibicijskih državah, kjer bi drugače ne mogel nastopiti. NJegova mu je pa premalo. Kar je žalostno, bom pa med njimi najverjetneje tudi sam kaj hitro, ker sem pezde, očitno, ampak ok, bo mene vest pekla. Kazen mi bodo pa itaq tisti dolgorepci vižlasti, čisto nič podobni bokserjem.

Evo MIssa, samo zate, upam da sem bil nekolikanj bolj berljiv. Če bi pa na kratko: tako kot je sedaj, bo še najmanj 10 let trajalo, preden bo popolnoma prepovedano povsod po EU, in samo od oportunistov (koliko nas bo) je odvisno, ali bodo že v bližnji prihodnosti na razstavah dominirali predvsem nekupirani primerki. Ker politiki pletejo, v negotovi situaciji se pa vzreditelji, ki kljub političnim debatam, "ven mladiče vlečejo" vmes, odločajo tako, da bo zadovoljeno kateremu koli kriteriju, ki si ga bodo politiki izmislili.
In izberejo oportunističnega pač. Nehajo rezat. Po dveh leglih pa še samo praktičnost odkrijejo, ker ni več zajebancij s celjenjem ran, postavljanjem ušes, itd. in so že do konca "prodani".
Še bolj po domače: glede na plaz ki se je vsul, se bodo stvari uredile same od sebe v korist nekupiranja- tudi brez zakonodaje.

en mali seznamček je pa tule. Pridružujejo se pa 2005 (s prehodnimi obdobji glede razstav) Avstrijci in Čehi, pa verjetno še kdo.
http://www.euro-boxer.com/pages/profiles/boxer_ears_tails/tail_docking_ban_by_country.html
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #11 : sreda, 22.12.2004 : 12:59:41 »

en mali seznamček je pa tule. Pridružujejo se pa 2005 (s prehodnimi obdobji glede razstav) Avstrijci in Čehi, pa verjetno še kdo.
http://www.euro-boxer.com/pages/profiles/boxer_ears_tails/tail_docking_ban_by_country.html

..in Slovaki. Zelo lepo pa bi bilo, če bi lastnika spletne strani opozorili, da obstaja tudi naša krajevna skupnost in da jo uvrsti na seznam.

Drugače pa, zelo dobra razlaga.
Logiran
firefighter112
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #12 : torek, 05.02.2008 : 14:02:17 »

Živjo...čez dober mesec dobim psa argentinsko dogo,zanima me če je pri nas še možno kupiranje ušes?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #13 : torek, 05.02.2008 : 14:20:06 »

... Danes je kopiranje dovoljeno samo pri zdravstvenih težavah, za ostale je prepovedano. ...
Logiran
firefighter112
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #14 : sreda, 06.02.2008 : 09:57:03 »

Iz tega legla,z katerega dobim dogo imajo samci kupirana ušesa,samice pa ne..Mladiči katere bojo oddali,ne bojo imeli kupiranih ušes...ker veliko preberem o tej pasmi,sem zasledil,da je priporočljivo dat kupirat ušesa,zaradi zajedalcev..
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines