mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:17:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87050 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #210 : sreda, 13.04.2011 : 08:49:06 »

Citat
in to so ljubljeni psi, psi, s katerimi lastniki preživljajo ogromno časa in jim dajejo ogromno pozornosti, jih imajo radi. kupirajo jih iz estetskih razlogov.
Seveda jih imajo radi, saj so čisto po njihovem okusu. A bodo svojemu otroku tudi kupirali ušesa,če jim bodo slučajno malo preveč štrlela ali pa ne bodo ravno take oblike, kot se jim zdi da bi morala biti? In ne piši, da kupiranje uhljev boli enako kot pearcing, ker očitno še nisi videla kako to zgleda. Razen če so tebi prebodli ušesa tako, da si rabila par šivov. Pa četudi;  mi se za to odločimo sami, psi pa ne. In kakšen smisel točno naj bi imelo kupiranje? Razen iz veterinarskih razlogov? Estetika je stvar okusa in v imenu nje lahko pohabljamo sebe, ne živali!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #211 : sreda, 13.04.2011 : 09:00:05 »

Bili so cajti majhnih kitajskih stopal, omedlevajočih žensk v zategnjenih steznikih, višjih slojev v utesnjujočih lasuljah, pod katerimi je lezlo, ker jim je finoča srednjega veka zapovedovala parfume namesto vode... na srečo je vse to mimo, danes še modrc lahko doma pustiš, če misliš, da te utesnjuje. Hvala bogu. Isto hvala bogu, da gre h koncu trapasta moda sekljanja živali po lastnem okusu.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #212 : sreda, 13.04.2011 : 09:37:17 »

Eni tudi barvajo svoje pse, sem videla že take v mavričnih barvah. Pa sicer  zgledno skrbijo zanje, predvsem kar se videza in urejenosti tiče,  in verjamem celo, da jih imajo radi. Drugo pa je sposobnost zdravorazumske empatije.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #213 : sreda, 13.04.2011 : 11:48:24 »

Eni tudi barvajo svoje pse, sem videla že take v mavričnih barvah. Pa sicer zgledno skrbijo zanje, predvsem kar se videza in urejenosti tiče, in verjamem celo, da jih imajo radi. Drugo pa je sposobnost zdravorazumske empatije.

Hm ... pobarvani so bili tudi moji že kdaj. In to v mavričnih barvah. Čisto po pomoti, ker vtikajo nos tja, kamor jih nihče ne sili. Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #214 : sreda, 13.04.2011 : 16:16:16 »

Vsak ima drugačno razlago mučenja zase / svojega psa, tudi moj je bil že benetton pes - pobarvan s strani najmlajših v okviru obiska muzeja kot pes terapevt in to zanj nikakor ni bilo mučenje, ker je lahko bil zraven nas vseh in center pozornosti. Če bi pa moral zunaj čakati, sam, pol bi pa bil v stresu, ja, kar je prvi korak do mučenja.
Sem pa prepričana, da bi za kakšnega drugega psa bilo ravno obratno.

Ampak, kljub vsemu, me nihče ne more prepričati, da poseg, kateri vključuje, tako narkozo, kot šive in potem še cel postopek previjanja, postavljanja v držalo/okvir na glavi, itn... ni nič kaj bolj boleč/moteč, kot luknjanje človeškega ušesa  Huh no way.

Nadaljni korak bi bil, da jim s plastično kirurgijo popravljamo obraz, ličnice, velikost, postavo,... dejte bit resni, no.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #215 : sreda, 13.04.2011 : 16:36:06 »

S plasticno kirurgijo se psom marsikaj popravlja Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #216 : sreda, 13.04.2011 : 16:41:06 »

No evo Roll Eyes stupid naive me Wink
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #217 : sreda, 13.04.2011 : 16:47:31 »

Na žalost je res tole s popravljanjem psov. Videla sem že boksarje z vstavljenim silikonom v predprsje in spodnjo ustnico, popravljene oči dog in drugih se vidi z marsa, o umetnih jajcih je tudi marsikaj znanega, pa o zobnih aparatih, protezah tudi. In potem sem nehala kinologijo resno jemat in sem se začela samo s psi ukvarjat, kakor mi je že pred stotimi leti rekel Janez Hojan.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #218 : sreda, 13.04.2011 : 17:06:40 »

Na žalost je res tole s popravljanjem psov. Videla sem že boksarje z vstavljenim silikonom v predprsje in spodnjo ustnico, popravljene oči dog in drugih se vidi z marsa, o umetnih jajcih je tudi marsikaj znanega, pa o zobnih aparatih, protezah tudi. In potem sem nehala kinologijo resno jemat in sem se začela samo s psi ukvarjat, kakor mi je že pred stotimi leti rekel Janez Hojan.

Saj ni več 1. april???
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #219 : sreda, 13.04.2011 : 17:10:04 »

Ne, ni.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #220 : sreda, 13.04.2011 : 17:10:31 »

Tetoviranje pigmenta, odstranjevanje flekov na nedovoljenih mestih, popravljanje predgrizavosti..
En vsaj po imenu vzreditelj D.A. iz Argentine je pa v Peru poslal psa z umetnim jajcem..si je najbrz mislil "glupi perujc se dojel ne bo"..tip je bil pa veterinar Grin Za namecek je bil pes se na eno stran gluh Grin
Pa gumice pred razstavami v gobcih s sumljivimi ugrizi..vem celo za presaditev nosnega dela iz obraza ene kao ful tipicne angleske bulldoginje na drugo..dirty Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #221 : sreda, 13.04.2011 : 17:13:38 »

Tetoviranje pigmenta, odstranjevanje flekov na nedovoljenih mestih, popravljanje predgrizavosti..
En vsaj po imenu vzreditelj D.A. iz Argentine je pa v Peru poslal psa z umetnim jajcem..si je najbrz mislil "glupi perujc se dojel ne bo"..tip je bil pa veterinar Grin Za namecek je bil pes se na eno stran gluh Grin
Pa gumice pred razstavami v gobcih s sumljivimi ugrizi..vem celo za presaditev nosnega dela iz obraza ene kao ful tipicne angleske bulldoginje na drugo..dirty Smiley
*manjka znan
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #222 : sreda, 13.04.2011 : 18:30:12 »

Kaj?Shocked A se hecate? Jaz sem na forumu brala o enem corsotu (ali pa je bila psička, se ne spomnim), ki so ga za razstavo pobarvali na črno, ker je črna pač "in", samo to, kar pa sedaj berem je pa... Saj ne morem verjeti.
Logiran
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #223 : sreda, 13.04.2011 : 19:06:58 »

no okej. to je pa pretiravanje. standardi so standardi, določen pes pač ni to kar bi moral biti, u uhlji. ne odstopam. pa ne velja zdaj vlečt na plano vseh mogočih neumnosti o barvanju in operacijah pa kaj jaz vem. prepovedano ja, grdo pa ne. pika.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #224 : sreda, 13.04.2011 : 19:08:58 »

Važn da je pika
Logiran

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines