mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:44:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 53663 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #15 : sreda, 26.02.2003 : 20:18:52 »

Vem za legla, ampak samo v tujini. Pri nas ni zaenkrat nobenega.
Logiran
sabela
gost
« Odgovor #16 : četrtek, 27.02.2003 : 10:36:56 »

Mi bomo imeli leglo, vendar šele marca naslednje leto.  Cheesy

Desire, ali mi lahko poveš od kod si dobila svojo psičko in kolikšna je bila cena (če ni skrivnost).
Logiran
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #17 : četrtek, 27.02.2003 : 16:24:43 »

sabela, po psičko sem šla v Prago.
Cena pa ni skrivnost: 600 EUR
Kje si pa ti dobila svojo? Mogoče v Murski Soboti?
Logiran
sabela
gost
« Odgovor #18 : petek, 28.02.2003 : 08:32:01 »

Desire!
Ja, psičko sem res dobila v Murski Soboti. Ali jih poznaš?? Mislim da od takrat ni bilo več nobenega legla v Sloveniji.
Ali si šla prej psičko pogledat, predno si jo dobila domov? Ali morda poznaš vzreditelje in ali imajo psarno Briardov oziroma kako si zvedela zanje? Jaz bi strašno rada prišla v stik z nekom, ki ima psa (tako da bi lahko parila...).
Še to, ali živi z vami v stanovanju, ali je v pesjaku?
Lep pozdrav.
Logiran
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #19 : petek, 28.02.2003 : 09:08:01 »

sabela!
Vzrediteljico tvoje psičke poznam zelo dobro. Spoznale sva se že, predenen je kupila Blondi. Tudi leglo s tvojo psičko sem si velikokrat ogledala- tudi jaz sem iz Murske Sobote. Mislim, da je bilo to res zadnje leglo briardov v Sloveniji (vsaj tako s papirji??)
Vzrediteljico moje psičke sem našla preko interneta. Preden sem šla v Prago, sem velikokrat kontaktirala z njo preko maila.
Vse podatke o materi in očetu moje psičke (uspehi na razstavah, izpiti...) sem našla na internetu , šla pa sem tudi na razstave v tujino in se šele po temeljitem razmisleku odločila za leglo, iz katerega sem vzela psičko.
Za Češko pa sem se odločila, ker dajo veliko na karakter - njihov vzrejni pregled je zelooo težko narediti.
Ta vzrediteljica ima psarno, vendar nima nobenega samca. Lahko jo pa vprašam, če ve za katerega dobrega plemenjaka.
Verjetno bi ti želela, da je kje v bližini Slovenije?

Pošiljam ti tudi link na češki klub briardov, kjer najdeš veliko podatkov: ****
Moja psička pa je iz psarne *****.
Živi seveda z nami v stanovanju, pesjak sicer imamo, nisem pa prepričana, da ga bo kdaj videla od odznotraj.
Pozdrav tudi tebi!
Logiran
anjazupan
gost
« Odgovor #20 : petek, 28.02.2003 : 17:06:31 »

ali mogoče ve kdo kaj o ****, meni že en teden ni odgovorila na vprašanje?

ali res ni več nobenega legla briardov v sloveniji?
Logiran
sabela
gost
« Odgovor #21 : ponedeljek, 03.03.2003 : 09:57:35 »

Desire!
Moram reči, da smo si vsi v družini z veseljem pogledali dano internetno stran. Bila bi zelo vesela, če bi lahko dobili kakšne podatke o (moških) briardih. Moram priznati, da nimam pojma o češčini, ampak nekje sem zasledila (pod rubriko plemenjaki) psa, ki ima opravljene vse izpite IPO 1, IPO 2, IPO 3,...
Takšnega bi takoj uporabila za našo Belo.
Če se boste kaj pogovarjali z vzrediteljico iz Češke bi vas prosila če ve za kakšnega takega in iz kod je.
Mimogrede, nisem ji še dala slikati kolke, ampak upam, da je vse O.K.
Lep pozdrav,
Logiran
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #22 : ponedeljek, 03.03.2003 : 10:45:50 »

Sabela!
Še enkrat ista stran, tokrat v angleščini:
*****
Vzrediteljico pa bom vprašala za plemenjaka.
Upam, da bo s kolki vse v redu.
Pozdrav!
Logiran
Rocky4
gost
« Odgovor #23 : torek, 04.03.2003 : 10:58:56 »

Pozdravljeni!
Ceprav je ze par mesecev ki sledim debatam na forumu, sem se sedaj odlocil da se prijavim in odgovorim na vprasanja ki so se pojavila. Imam rjavega Briarda  starega 5 let ki bi hotel  postati ocka. Imenuje se NIGHT FALL OF SUMMER, Rocky za prijatelje. Je prvak SLO, HR, A, INTERNAC.,v Italji mu manjka se en CAC za CH ITA. Letos bomo koncali prvenstvo tudi v H in BiH in YU.   Ima slikane kolke z najboljso oceno "A"
Ima delovni izpit IPO2 in Sch-H2 in letos bo dokoncal se n.3 - zadnjega. Je tekmoval ze priblizno na 20 tekmah in bil tudi najboljsi v sledi in poslusnosti. Na lepotnih tekmovanjih je osvojil 21BOB, 33CAC, 14CACIB, 12R.CAC in 10R.CACIB. Letos smo se prijavili na TOP 20 SLO SHOW 2002 - prisotni pa bomo
tudi na cacibu v Ljubljani  30.marca kjer nas lahko pridite pogledati (Rokija in mene-hi..) Sem se pozabil  redstaviti...ime mi je Ervin bivam v Trstu tik ob SLO-meji in sem delovni kolega od Mise oz. Irine. Sem na razpolago za morebitna vprasanja. Lepe pozdrave od Ervina in Rokija.  
Logiran
sabela
gost
« Odgovor #24 : sreda, 05.03.2003 : 08:32:54 »

Rocky4!
Res sem vesela, da ste se oglasili. Ima kar nekaj vprašanj in sicer:
- ali je vaš briard kaj nezaupljiv do tujcev (moja se odmakne, če jo želi kdo pobožati), če je bil kako ste to odpravili (ali mogoče nasvet, kako naj to odpravim?) Zaradi te "plašnosti" nisem šla na lepotna tekmovanja, čeprav mi pravijo, da je zelo lepa psica, če mi poveste svoj e-mail, vam lahko pošljem kakšno sliko
- videla sem da je aprila vzrejno dovoljenje, ampak moja psica je spredaj malo ostrižena - (ali zaradi tega ne more dobiti prave lepotne ocene)
30. marca, pa sigurno pridem v Ljubljano, da vas spoznam.
lep pozdrav,
Logiran
Rocky4
gost
« Odgovor #25 : sreda, 05.03.2003 : 11:51:12 »

Zdravo Sabela!
Videl sem da ste prebrala moje sporocilo. Na vas e-mail sem poslal par fotografij tako da imate idejo o psu. Zraven Rokija lahko opazite tudi Tacko ki je 3-mesecna samicka (vnukinja svetovnega prvaka 2000 Oliver Del Conte Rissoso) ki mu bo delala druzbo in je ze zacela z vajami.
Zaradi vasega problema o plasnosti mislim da je najbolje peljati psa cim vec med ljudi, v mesto, na razstave oz. kjer je cimvec ziv-zava. Citam da ste opravili ze izpit A. To naj bi bil dober zacetek za 6 mesecnega psa a pes star dve leti ne bi smel imeti teh problemov. Vsaki pes ki se prijavi ka kakrsenkoli izpit mora dovoliti sodniku da mu preverje tet.steviljko. Ce tega ne dovoli je izkljucen. Te probleme plasnosti je treba resiti ze v mali soli, ce ne se vlacijo naprej. Mogoce je ze genetsko podedovala plasnost. Moj pes je ze pri 9 mesecih postal Ch.j.HR in pri 10 Ch.j.SLO. Pravite da ste vaso psico spredaj malo ostrigli....Mislim da to ne vpliva dosti na vzrejno dovoljenje kot je slikanje kolkov in ostali standard.
Povejte iz kaksnega mesta ste, videva se prav gotovo v Ljubljani.
Prejmite najlepse pozdrave. Vam in vsem kinologinjiam cestitke za 8 marec. Ervin  





Logiran
nidi
gost
« Odgovor #26 : ponedeljek, 31.03.2003 : 12:48:43 »

Zdravo!
Sedaj se bom pa še sama oglasila, ker vidim, da me večkrat omenjate. Torej imela sem dva briarda in o briardih lahko povem samo najlepše. Karakter OK, ubogljivost OK, le dlaka je problematična. S črno psico nisem imela toliko problemov, je imela krajšo dlako. Rjav pes pa je imel precej dolgo in je bilo obupno dela s tem. Ker sta bila dva, se vsa stvar podvoji. Šolat se jih res da, brez večjih problemov. S psičko sva imele A izpit, ker ji obramba ni šla. S psom pa sva delala C, čeprav mu je sled slaba točka. Ubogljiva sta bila oba in sprehod v troje sploh ni bil problem, tudi na cepljenja in podobno smo hodili sami trije.
Najprej lep pozdrav Ervinu iz Trsta, ker sva se že nekajkrat srečala na razstavah, njegov kuža je res lep, pa tudi mala rjava bučka, ki je bila včeraj zraven v Ljubljani me je spomnila na mojega "bivšega" v prvih mesecih življenja. Sabeli ga lahko le priporočam za parjenje, ker je dober karakter. Lepotno pa tako oh in ah.
Lep pozdrav iz Ptuja, Leonida
P.S. Kliker sem pred časom nabavila na naslovu, ki je na mojpes.net-u in je bil tudi nekje okrog 400,00 sit.
Logiran
Rocky4
gost
« Odgovor #27 : ponedeljek, 31.03.2003 : 15:49:38 »

Pozdrav vsem ki so me prisli pozdraviti na CACIB-LJU.
Za Tanjo: hvala za pismo. Naslednje revije bom skusal kupiti
sam v Kopru. Za vse: Dne 29.03.2003 je moj Roki opravil se zadnji izpit IPO3 z oceno Zelo dobro.
Nasvidenje na prihodnjih razstavah,
             Ervin, Rocky in Tacka
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : ponedeljek, 31.03.2003 : 16:12:42 »

Živjo! "Naslednja" revija je že izšla 21. marca. Ker sem izbrisala tvoj mail, ne vem za katere prijavnice si prosil. V zadnji številki so prijavnice za: CAC Inđija 13.4. (rok prijave 6.4.), CAC Rekovac 13.4. (rok prijave: 4.4.), pa še nekatere ampak si že zamudil rok prijave. Če potrebuješ katero od teh dveh ti ju lahko pošljem!
Se gledala naokrog pa sem videla le enega mladega briarda s prikupnimi pokončnimi uhlji Cheesy! Pa drugič! lp
Logiran

Rocky4
gost
« Odgovor #29 : petek, 04.04.2003 : 08:20:21 »

Kaja: Revijo sem dobil v Kopru. Je lusna, dobim kar iscem in jo bom kupoval naprej.
Pozdrave Ervin  
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines