mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:07:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 53961 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #240 : nedelja, 17.12.2006 : 09:58:33 »

 Smiley Dobro bi bilo, če bi tudi ljudem malo bolj strogo standarde predstavili, da se slučajno ne bi čez 100let iz človeka izrodila neka njemu čisto vizualno drugačna vrsta. Parijo se lahko samo izbranci! Smiley
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #241 : nedelja, 17.12.2006 : 10:19:29 »

Jaz vzrejo več kot pozdravljam. Kot sem že povedala nimam nič prosti razstavljanju psov, ker to je znak, da se lastniki ukvarjajo z svojimi kužki. Jaz nimam briarda doma zato, da ga bom razstavljala, kergatudi ne morem. Moj briard ima rodovnik, ampak je enostavno previsok, da bi lahko sploh kaj dosegla na razstavi. Zato se z njim ukvarjam na drugačen način in sicer tako, da ga šolam. Recimo sedaj hodiva na treninge obrambe in napada, čisto zato, da mu dvignem prag tolerance. Moj kuža je bil pri prejšnih latsnikih velikokrat zapostavljen in ko sem ga dobila je bil recimo pretežek, zanemarjena in sfeclana dlaka itd. Imel je veliko vedenjskih motenj, ker pač je bil 5let zaprt samo na vrtu in nobeden ni imel avtoritete nad njim. Vesela sem, da sem ga rešila in da je zdaj zadovoljen in vesel kuža.
Zakaj misliš, da te kritiziram, ker delaš blazno krivico psom, ki kao niso po standardih. Takoj predpostavljaš s tem, da pa moj briard ali katerikoli drug ni tako gibčen in spreten kot bi moral bit, ker je pač za 3centi večji od tvojega. Ali se ti ne zdi, da bi morala pri debati o psih malo bolj izpostavljat druge kvalitete in lastnosti ne pa da se vrti vse okrog vizualnih kriterijev PRAVEGA briarda? Pa mogoče bi lahko pomislila, da bi se od nekoga, ki ima že 20let briarde lahko kaj naučila oz. bi lahko izvedela kaj koristnega, kar se v dveh letih pač nisi mogla naučit?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #242 : nedelja, 17.12.2006 : 20:51:26 »

Z vizualnimi kriteriji briarda si zacela debato ti in tvoj komentar o visini. Zame je pri vsakem psu najpomembnejsi karakter in ko iscem psa ali se s kom menim o izbiri, povdarjam predvsem to. Tudi pri sami pasmi briard je od drzave do drzave in od vzreditelja do vzreditelja odvisno kaksen karakter bo imel, kaj bo bolj povdarjeno in kaj manj. Npr za angleske briarde velja, da so zelo mirni in ubogljivi, za francoske, da so zelo samosvoji... To je vse na splosno povedano, ker kot sem ze omenila prej, je skoro vsak vzreditelj pesem zase.
Krivico psom, ki niso po standardu...hm... se sprasujem zakaj... Se vedno bo to najlepsi kuza za svojega lastnika in za vse, ki ga imajo radi...se vedno bo to prisrcni kuza, ki podarja trenutke srece ljudem okrog sebe. Pac gibanje me zelo fascinira in ko opazujem pse, opazam razlike, ki so sigurno odvisne tudi od teze in visine. Prepricana sem, da standard ni nastal le zaradi lepotnih stvari, ampak, da se pasma ohrani cimbolj blizu namenu zakaj se je uporabljala in sem spada pomembnost karakterja, strukture misic, teze visine... Vcasih jih ni brigala dolzina dlake, ampak to, da je pes zmogel opravljati svoje delo najboljse kar se je dalo in specifike, da se je to lahko ohranjalo, je vseboval standard.
Tudi ce imam briarda dve leti, ne pomeni, da me ta pasma ni ze prej zanimala in da nisem ze prej navezovala stike in se poskusala nauciti cim vec. Na sreco nisem eden izmed tistih ljudi, ki si omisli psa glede vizualnih znacilnosti in je vse kar si pred tem prebere leksikon o pasmah. Res pa je, da me kar glava boli koliko se se moram nauciti in zato sem se tudi odlocila podati v bolj strokovne vode. Upam, da ce bom kdaj imela kaksno vprasanje, da mi bos z veseljem pomagala z nasveti in da bodo odgovori tudi pomagali bodocim lastnikom te pasme. Nisem vseved in nikoli ne bom - veselim se izziva, da se bom celo zivljenje ucila o neki pasmi in me bo se vedno kaj novega presenetilo. Tako kot to poslusam od lastnikov drugega ali tretjega briarda, ki tozijo, kako so morali najti cisto drug pristop kot so ga imeli pri prejsnjem psu in kako se razlikujeta kot noc in dan... Zanimivo in fascinantno kako je vsak pes, tudi ce je v okviru pasme, nekaj cisto posebnega.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #243 : četrtek, 23.08.2007 : 12:15:40 »

Tudi jaz imam briarda.Je črne barve-črni so redkejši.Ime mu je Nils in bo oktobra star 8 let.Sicer nima opravljenega nobenega izpita,je vzgojen in dela tudi obrambo,katero obožuje.
lep pozdrav Tjaša
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #244 : nedelja, 28.10.2007 : 09:41:31 »

Hej!

Jaz premišljujem o nakupu briarda, vendar čez kakšna 4 leta. Saj bi se prej res rada prepričala kakšni so in poiskala pravega vzreditelja. Nekaterim se zdijo 4 leta veliko. Ampak, če vprašaš mene je boljše, da si vzameš več časa za iskanje svojega psa, kakor pa da se odločiš na hitro in napačno. Seveda bom hodila tudi na razstave in tam povprašala lastnike briardov. A kdo pride januarja v lj na razstavo?
Logiran
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #245 : ponedeljek, 29.10.2007 : 13:49:05 »

Jaz razmišljam, da bi šla v Ljubljano razstavljat po dolgi pavzi, pa še katerega novega lastnika naših mladičev bom poskušala prepričati za udeležbo.
lp
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #246 : torek, 30.10.2007 : 11:37:54 »

rapgirl lepo da si ti tudi za briarde.ali boš kupila fanta ali punco?Katero barvo bi pa imela?

lep pozdrav Tjaša
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #247 : torek, 30.10.2007 : 15:47:25 »

Za spol še ne vem in o tem še premišljujem. Barvo sem pa imela malo temnejšo v mislih. Najbolj mi je pomemben značaj. Bolj kot videz. Seveda bom vzela rodovniškega mladička. Z njim pa se bom veliko ukvarjala (poslušnost, agility (mogoče) in razstave (ne veliko)).
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #248 : sreda, 31.10.2007 : 14:44:18 »

No pa weliko sreče.Meni se zdi zelo pomembno da psa zberaš po karakterju in ne po videzu ali npr. barvi.Mi smo k vzerditelju odšli prepričani da želimo punco in to blond barve.Ravno zaradi karakterja pa smo po 5-ih obiskih legla domov pripeljali črnega fanta
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #249 : četrtek, 01.11.2007 : 20:55:04 »

Meni barva in spol nista tako pomembna. Meni je pomemben karakter. Saj bom s psom delala tudi poslušnost (sled, obramba) in mora za to imeti pravi karakter!
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #250 : sobota, 10.11.2007 : 20:59:51 »

Ja mislim da v primeru da se posvetiš delu,rastave odpadejo.Delovni psi navadno niso prevč za pse psice in mladiče sicer navadno še sprejemajo pri samcih pa se vse ustavi.Tudi moj briard dela obrambo. Ni večjega užitka kot napad na markerja da mu vzame rokav.To delamo bolj za hobi ker je oči marker,sicer pa nima opravljenega nobenega izpita,raztavili pa ga kljub dobremu rodovniku nismo nikoli,vzrejnega pa tudi nima. On je moj Nils,tak kot je.Sicer pa ti briarda več kot priporočam saj je to čudovit pes,ki se zelo naveže na človeka.
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #251 : četrtek, 27.11.2008 : 19:01:53 »

POMEMBNO!
Znanci oddajo 15 mesecev starega briarda, je samček, črne barve. Dajo ga zastonj. Je zelo prijazen, poslušen in zelo rad ima otroke.
Če je kdo zainteresiran in če ima kdo veliko srce še za enega kosmatinca naj me pokliče na tel.št. *****
Upam, da tudi tisti, ki ste namenjeni briarda kupit, da se boste raje odločili in briarda posvojili in mu ponudili svoj dom.
Tina
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #252 : četrtek, 04.12.2008 : 12:15:33 »

Za briarda smo našli topel domek...
Jaz pa se odločujem za nakup samičke....danes sem dobila od vzrediteljice iz Italije forografije novega legla...hm...če bi znala pripeti sliko, bi vam lahko pokazala leglo...pa ne znam  Cry
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #253 : petek, 05.12.2008 : 15:18:25 »

Uuuu fajn bo še ena briardka na novo Grin Grin Cheesy Cheesy. Kar se tiče za sliko pa jaz ne morem pomagat ker so me že stokrat povedali kako se to naredi pa še zdaj ne znam. Roll Eyes Undecided Lips Sealed Lips Sealed Undecided.
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #254 : ponedeljek, 08.12.2008 : 22:54:40 »

Sem poskušala pripeti slikco, pa nikakor ne znam.  Angry
No vseeno, sem pa zelo vesela, da dobimo punčko. Ker imamo pač doma samca briarda, ni druge kot da dobimo punčko.
Tjaša omenila si, da tvoj briard zelo uživa pri napadu in obrambi. Tudi naš Alex je tak. Ko zagleda markerja z rokavico se mu čisto zmeša. Tudi mi delamo to bolj za zabavo kot za res. Alexa ne razstavljamo in ga tudi prej nikoli nismo, kljub temu da ima rodovnik. Bolj smo se posvetili šolanju in drugim "delovnim navadam".  Smiley
Tudi meni barva ni tako pomembna...čeprav sem imela prej dve črni samici, sem potem najprej rekla, da bi imela črnega samca...no zdaj smo pa pristali z rjavim medvedkom.  Wink
Tjaša iz kod pa prihaja tvoj briard?
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines