mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:14:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 54074 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #45 : torek, 18.01.2005 : 10:13:22 »

Na razstavi jih je bilo tudi kar precej, čeprav so jih imeli mislim da največ Italjani. V Sloveniji očitno niso najbolj navdušeni nad to pasmo.
Ursa, sta bila oba briarda od enega lastnika?
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #46 : petek, 21.01.2005 : 22:01:29 »

Govorite o razstavi v Ljubljani, ki je bila 15 in 16 januarja? Tudi jaz sem tam videla briarde, čeprav sem se bolj zadrževala pri berncih Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #47 : ponedeljek, 24.01.2005 : 09:30:09 »

Ja ta razstava v Ljubljani. Olly, imaš ti bernca doma?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 19.02.2005 : 21:13:14 »

Pozdravljeni
Zanima me koliko ljudi ima briarda in ce se kdaj organizirajo kaksna srecanja... Koliko jih obiskuje razstave?

LP
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #49 : ponedeljek, 21.02.2005 : 19:47:45 »

Kolikor je meni znano briardov v Sloveniji ni prav veliko. Pa še tisti, ki jih imamo med sabo nismo povezani in zato tudi ni srečanj. Kar je res velika škoda. Ozzy, imaš briarda doma, ali se mogoče odločaš zanj?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #50 : petek, 25.02.2005 : 17:25:05 »

Ja imam ga in je pravi zakladek, tako da razmisljam se kar o enem. Kaj pa ti Sana, koliko casa ze imas briarda? Ima naravna ali rezana usesa? Hodi kaj na razstave?
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #51 : nedelja, 27.02.2005 : 19:38:23 »

Moj je star tri leta pa z njim ne hodimo več po razstavah, ker je kastriran. Ima naravna ušesa. Je pa precej težaven, ker je agresiven do drugih samcev in mora biti vedno na povodcu. To pa je zanj zelo hudo, saj vsi, ki imate briarde dobro veste koliko gibanja potrebuje ta pes. Tako, da je meni kar težko. Ozzy, se tvoj dobro razume z vsemi? Mi takrat nismo preveč skrbno izbrali vzreditelja, kar je huda napaka, zdaj to vem. Mami in meni je bil zelo všeč, ker je bil tako luštkan in smo ga vzeli. Potem pa sem izvedela, da ima enake probleme z agresivnostjo tudi njegova sestra in očitno se je v tem leglu pojavilo to nezaželeno vedenje. Res velika škoda, ker je drugače enkraten družinski kuža. V hiši je miren, zunaj se razživi, rad se vozi z avtom tudi na zelo dolge razdalje,... skratka zelo neproblematičen. Imamo še avstralskega ovčarja, z njim pa se odlično razume. Ostalih samcev pa sploh ne prenaša. Na vzrejnem pregledu briardov zdaj dajejo velik poudarek na značaj psa. Kar je pomembno, saj če nismo pozorni se lahko pri njih razvije kakšna oblika nezaželenega vedenja. Kot pri našem Mačotu. Kar je velika, velika škoda, ker so to čudoviti psi.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #52 : ponedeljek, 28.02.2005 : 00:07:31 »

Ja moj kuza je se zelo majhen, spremljam pa briarde ze kaksnih 5 let. Ozzy ima 3 mesece in sem ze opazila njegov mocan karakter.Vedno preizkusa kje je tista meja. Vzreditelje sem skrbno izbrala, ni pa vedno to vse. Ozzy ima rad druge kuzke, le prevec agresivne igre ne. Kadar je prevec kuzkov na kupu se kar umakne in gre raje k meni. Imava pa drug problem. Zelo se boji ljudi - tujcev. Ce niso pozorni nanj leta za njimi in jih voha, cim pa ga zelijo pobozat zbezi. No odvisno je tudi od ljudi...nekaterim kar leti v narocje, moskih predvsem pa se boji. Pravijo, da zaradi nizke starosti in da se bo to popravilo, ker resnicno ni imel nobene slabe izkusnje z ljudmi in vsakemu tujcu stulim posledke, da mu jih daje.
Drugace pa ja, je pravi mali cartljivcek.
Zelo si zelim da bi se lastniki briardov kdaj dobili in izmenjavali izkusnje.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #53 : ponedeljek, 28.02.2005 : 09:28:58 »

Ja res bi se lahko kdaj dobili. Bi bilo lepo Smiley Mačo pa nikoli ni imel težav pri srečevanju tujcev. Nikoli pa se tudi ne zmeni za ljudi, ki jih ne pozna, jih preprosto ignorira. Ozzy, kje pa si dobila tvojega briardka, če ni skrivnost?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #54 : ponedeljek, 28.02.2005 : 10:49:24 »

Sla sem ga iskat na cesko. V Sloveniji ni legel in preko italijanske strani za ljubitelje briardov sem nasla to psarno: ****. Srecala sem mamo, atija in polsestrice. Imajo velike uspehe po celi Evropi. Res sem zadovoljna in zdaj se menim z vzrediteljico se o nakupu psicke, ki bo verjetno v zimskih mesecih. Najprej se mora Ozzy izsolat do konca, saj se bo mala zgledovala po njem.
Sej Ozzy ignorira tujce, oziroma gre do njih in jih z radovednostjo voha, sam cim ga hocejo pobozat se umakne. To pa je ta nezaupljivost briardov, ki za razstave ne pride prav.  So pa tudi ljudje v katere se zaljubi na prvi pogled.
Iz katerega dela nase dezele si?
Tako mi manjka poznanstev z lastniki in tako sem jezna da se kluba nimamo.
Akcija akcija hehe  Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #55 : ponedeljek, 28.02.2005 : 11:05:45 »

Sana se to
Ce te zaniam page: ****
Pa poleti imajo srecanja briardov. En teden si v naravi z briardi in lastniki in imas druzenje, solo...
Res zanimiva in lusna stvarca
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #56 : ponedeljek, 28.02.2005 : 12:24:47 »

Jaz sem z Gorenjskega konca (iz majhne vasi blizu Kranjske Gore) pa ti? Teh poznanstev tudi meni manjka. Težko spoznaš skrbnika briarda s katerim bi si lahko izmenjal izkušnje, nasvete,... Saj ga še za razstavo nisem znala dobro pripraviti, ker nisem vedela na koga naj se obrnem (kar se tiče nege dlake, mislim). Ozzy, si ti bila na tistem srečanju? Mora biti res zanimivo. Boš potem vzrejala, glede na to, da boš pripeljala še psičko? Potem bo šele pestro pri vas doma, ko boš imela dva vražička Grin Mislim, da bo tvoj kuža vesel družbe, ker naš Mačo tudi uživa, ko se z Nerotom ves čas skupaj igrata.
lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #57 : ponedeljek, 28.02.2005 : 13:37:51 »

ne nisem še bila na srečanju, ampak letos grem. Imajo pa slike na netu in vse zgleda tako lepo. Tam je tudi trener, ki organizira pasje sole - za mladice, za odrasle... Res lepo.
Za legla pa je še čas. Psi morajo biti stari dve leti in če računam...hm imam še tri leta časa za dober razmislek. Psičko si bolj želim, ker sem se zaljubila v briarde in ker so psičke manj problematične. Potem pa bomo videli po uspehih ali se jih splača parit ali ne.
Sicer pa je Ozzy zelo ubogljiv. zdaj dela malo pasjo šolo in čeprav jaz ne vidim nekih razlik med psi, je najbolj hvaljen od trenerja. Verjetno ker je še tako majhen in uboga. Za taksno ubogljivost pa sem morala delat že od prvega dne doma, ko sem ga učila ukaze.
Če bi lahko, bi imela 10 briardov hehe...
Kaj pa tvoj Mačo, kje si ga dobila in kako to, da ne mara kužkov?
Imaš kakšno slikico?
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #58 : petek, 04.03.2005 : 09:55:20 »

Glede slikic sem jaz precej lene sorte Roll Eyes Jih imam polno na mojem računalniku, samo se bo treba potrudit in jih bom objavila tukaj na forumu, obljubim Cheesy Drugače pa lahko fotografije od Mačota vidiš na agility portalu, kjer so slikice s treningov, ena pa je tudi objavljena v temi avstralski ovčar, (žal pa zdaj ne vem točno na kateri strani) kjer sta Mačo, Nero in njuna prijateljica Brina. Mačota smo dobili v Pivki, tukaj v Sloveniji. Že pri štirih mesecih je začel kazati znake agresivnega vedenja, kar pa kjub trudu na žalost še do danes nismo odpravili. Je zelo, zelo dominanten pes, ki se ves čas hoče uveljavljati. Ozzy, je tvoj kuža bolj podrejen ali tudi dominanten in pretirano samozavesten?
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #59 : petek, 04.03.2005 : 11:42:21 »

No tista slikca je na strani 47.
lp Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines