mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:17:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 54077 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #75 : petek, 25.03.2005 : 09:18:43 »

V Sloveniji se usesa ne kupira vec, zato tudi moj briard nima kupiranih. V nekaterih drzavah pa to se vedno pocnejo, ceprav pravijo da je to zelo neprijetno in bolece za psa. S kupiranimi usesi nimam izkusenj, zato tudi ne vem tisto glede lepila. Nisem pa se nikoli slisala za to. Briardi s kupiranimi usesi izgledajo bolj atraktivno in so videti se vecji. Verjetno se iz tega razloga nekateri se vedno odlocajo za kupiranje uses.
lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #76 : petek, 25.03.2005 : 11:56:52 »

Skywalker tudi moj nima kupiranih ušes. Kljub temu, da so v leglu nekateri novi lastniki hoteli s kupiranimi in se je to potem tudi storilo, sem se jaz odločila za naravna ušesa. Kuža je res bolj atraktiven s kupiranimi, je pa bolj mili z naravnimi. Ušesa se kupira pri starosti 6-8 tednov in se jih lepi skupaj. Ušesa so minimalno kupirana, odreže se samo en mali delček. Obstaja posebno lepilo (lepilo za tekstil), drugače pa uporabljajo tudi posebna držala za ušesa, čigumije in lepilne trakove. Ušesa morajo biti zalepljena skupaj do 6 meseca ali malo dlje in se morajo tudi redno masirati. Kar veliko dela in menim, da tudi kužki čutijo bolečino vsaj tiste dneve, ko se ušesa celijo.
Zakaj pa te to zanima, a se nam misliš pridružiti z malim briardkom?
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #77 : torek, 29.03.2005 : 22:02:04 »

Živjo!

Se opravičujem za pozen odgovor-ni bilo dostopa do neta.Sem moral počakati,da sem prišel v službo.

Ne,vsaj zaenkrat se še ne bom pridružil lastnikom briardov(čeprav ljubitelj sem že dolgo),zanimalo me je samo zato,ker je na sosednjem forumu ena od forumašic dala povezavo na stran,kjer je o tem pisalo,pa me je zanimalo,če je res tako.

LP Zoran
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #78 : nedelja, 03.04.2005 : 18:50:33 »

V marčevski in aprilski številki revije **je tema o kupiranju, naslov pa je ***

Meni so pa briardki veliko bolj všeč z naravnimi ušeski. Smiley


Lp
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #79 : sreda, 06.04.2005 : 13:14:40 »

Hm...se opravičujem, ker si dolgo nisem ogledala teme o briardih.
Sedaj nisem več Olly (preimenovana v Lenny) in na strani 4 me je sana spraševala če imam bernca doma...ja imam psičko Lenny, več si lahko pogledate na forumu FCI 2 , bernski planšarski pes, ali pa v albumu (spodaj), tukaj pa ostanimo kar na briardih, ki so tudi meni všeč!
Čaw Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #80 : petek, 08.04.2005 : 19:47:43 »

No, počasi počasi nas bo nekaj več hehe. Moj mali je končno vredu. Dobiva inekcije B kompleksa in spet je kot volk. pa še našo najbolj uspešno briardko sem videla v živo in res je lepotička. Pa še lep karakter ima.
Sana kako pa kaj gre pri tebi? Moraš nas redno obveščat o napredkih z mačotom  Wink
Logiran
Desire
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #81 : sobota, 09.04.2005 : 18:31:52 »

Ozzy, hvala za pohvale (vsaj mislim, da si imela mojo psičko v mislih Smiley )! Jas sem pa prijavila Vrtojbo samo zato, da se končno spoznamo še v živo! Vseeno,  veselim se ponovnega druženja.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #82 : nedelja, 10.04.2005 : 14:25:44 »

Midva sva bila tako srečna, ko sva videla briarda skozi okno, da me je kar prej spustil ven, da sem tekla do vas. Obadva je očarala in tudi sama komaj čakam novo srečanje.
En dan prej pa sva srečala takšno lepo čudo na kliniki. Velikanskega briarda, no, mešanca med briardom in bernardincem. Velikost je imel po bernardincu, celotno zunanjost z dlako vred pa bo biardu. Res mogočen pes. Ta bi še leva ubil, kaj volka hehe.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #83 : ponedeljek, 11.04.2005 : 09:30:31 »

No da malo porocam kako kaj Maco Smiley Na zalost se vedno ne mara drugih samcev in se vedno iscem nekoga, ki ima dovolj izkusenj in bi bil pripravljen pomagati pri prevzgoji. Drugace pa je zelo priden. Sprehajam ga na dolgem povodcu, ce je spuscen ali ce je v blizini veliko drugih psov pa mu dam nagobcnik. Preseneca me to, da je nagobcnik zelo dobro sprejel in ga sploh ne moti. Veliko je tudi v druzbi psick, tako da mu ne manjka pasje druzbe, saj je do samick zelo prijazen. Skratka kot sem ze velikokrat povedala je krasen druzinski kuza, z eno samo napako. Je tudi zelo prilagodljiv pes. Ce mora pocivati pac pociva in se ne pritozuje, ce gremo na sprehod gre z veseljem, ce z njim delam(poslusnost, agility,...) spet dela in ko se ukvarjam z Nerotom lepa pociva na svojem prostoru. Za razliko od Nerota, ki se mu naravnost zmesa, ce se ukvarjam z Macotom Wink Imate tudi vi take izkusnje s svojimi briardi?   
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 11.04.2005 : 10:21:48 »

ja tudi moj mali je zelo miren kuža. Ne uničuje in ni hiperaktiven. Doma se lepo šeta okoli in leži, včasih malo sitnari, ker se želi igrat. Uživa pa, ko gre ven in bi kar ostal zunaj, če bi bilo po njegovem.
Lepo, da mačotu gre na boljše. Veš večina dominantnih samcev ne mara drugih samcev, še posebej če si ga hočejo podrediti. To ni nič takega. Pač samo naučit ga moraš, da hodi poleg, ko so samci in da se odzove na odpoklic. To je trdo delo pri teh muhastih lepotcih, ampak se splača in tudi rezulati so dobri, ker je to zelo pameten kuža. Veliko psov na razstavah in drugače je napadalnih do samcev in samice do samic. Tako pač je in še nisem zasledila, da bi se ti ljudje kaj preveč sekirali. Vsaj samice ima rad in se lahko igra z njimi, kar je super.
V Vrtojbo pridi kaj pogledat, da nas vidiš nas briardiste hehe, čeprav nas ni veliko.
Veste kaj me je zmotlo zdaj, ko gledam malo te naše razstave?! Zakaj pri nas lahko na državne razstave grejo tudi psi iz drugih držav??? Kaj ni smisel državne, da je za pse iz države??? Mislim, da je Slovenija edina, ki to dopušča, pol pa ni čudno, da imamo same italijanske slovenske prvake. Mislim...slovenski prvaki iz italije...jojojojojoj. Vem, da drugje ni tako. V italiji sploh ne moreš zmagat tudi na cacibu če nisi italijan in sodi italijanski sodnik, oziroma te sploh ne šmirglajo. Pri nas pa veselo dajemo nagrade tujcem, namesto, da bi spodbujali slovenski narod in slovenske pse!
Malo sem zašla vem, ampak grdo se mi zdi to...
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #85 : ponedeljek, 18.04.2005 : 07:00:39 »

Ste bili kaj na razstavi v Vrtojbi s svojimi briardki? Jih je bilo veliko prijavljenih? Kaksne rezultate ste dosegli? Malo porocajte, ker me zanima Smiley
lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 18.04.2005 : 11:20:29 »

Smo bli smo bli...sam briardov ni bilo veliko Sad
Nasa slovenska princesa je pobrala najvisja priznanja, pa tudi midva sva bila ZP. Sej slikico z best puppy lahko vidis na
http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=513&page=4
za prvo razstavo je slo super, predvsem ker je bila dobra druzba in sprosceno vzdusje Smiley
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #87 : ponedeljek, 18.04.2005 : 12:14:51 »

Barbara prav tako pa Ozzy,čestitke Kiss!!! Za prvo razstavo ste se odlično odrezali Wink
Kar tako pridno naprej Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #88 : sreda, 20.04.2005 : 12:55:45 »

Tudi jaz vam cestitam za uspehe (malemu Ozzyju in nasi princeski Wink). Zdaj bi pa ze res rada videla ozzyja "v zivo". Upam, da se bomo spoznali na Hrusici.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #89 : sreda, 20.04.2005 : 14:14:14 »

Ozzy, čestitke. Mislim pa, da sem vaju celo videla. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines