mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:54:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 54088 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #90 : sreda, 20.04.2005 : 14:34:05 »

jessy mozno mozno hehe
Ce si videla nekoga ki prestraseno in zmedeno leta okoli, potem malo postoji in opazuje...sem to bla jaz. No, salo na stran. Prava druzba mi je pomagala, da sem vsaj malo pozabila na tremo
jessy kje si pa ti bla?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #91 : sreda, 20.04.2005 : 14:41:56 »

Ozzy: V soboto sem večinoma skozi okoli letala Grin , nekaj sem bila okoli BCjev, nekaj okoli ringa za JH pa nekaj malega pri šiperkah. Sem bila pa v belem kostimu s črtami.

No tebe sem prepoznala po nekupiranem briardu, pa še nevemkdo mi je rekel da si to ti. Wink Res imaš lušnega kužita!

Lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #92 : sreda, 20.04.2005 : 19:17:32 »

Res hvala... pa so tudi nekupiran lepi ne? Dolgo sem se odlocala kaj bi, pa sem pol rekla, naravno naj bo, ker sem s svojo nerodnostjo sposobna se kaj narobe naredit. Vsak ima svoj car...
Aja lusen lusen ze, sam vlece pa ze kot prava krava ce hoce hehehe...
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #93 : sreda, 20.04.2005 : 19:20:01 »

Ma Ozzy je pravi kokič Kiss...in meni so bolj všeč z nekupiranim repkom Wink
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #94 : sreda, 20.04.2005 : 19:23:07 »

Tudi midva s Klarkom nisva nikoli podvomila v vajin uspeh Smiley.
Lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #95 : sreda, 20.04.2005 : 19:27:58 »

Joj nehte no, me je ze sram....vsi kuzonkoti so lepi lepi lepiiiii
Vseeno hvala za vse cestitke in pohvale...hehe zdaj pa drzmo pesti, da bodo se vsi zobki prisli ven
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #96 : sreda, 20.04.2005 : 19:32:06 »

Barbara,bom še jaz držala pesti...skupaj smo močnejši Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #97 : sreda, 20.04.2005 : 19:47:51 »

Res hvala... pa so tudi nekupiran lepi ne?

Seveda-meni so nekupiranci celo lepši Tongue Wink. Sem pa te pa po tem prepoznala po tem, ko si napisala da je nekupiran. In ko sem v Vrtojbi razmišljala če si res to ti, sem pogledala še ušesa. Cheesy Tako da si verjetno res bila ti. Smiley Upam, da se vidimo(in tudi kaj poklepetamo Tongue ) še kje... Wink


Lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #98 : sreda, 20.04.2005 : 21:25:12 »

in meni so bolj všeč z nekupiranim repkom Wink

A briardi s kupiranimi repi obstajajo? Kolikor jaz vem, se jim kupira ušesa, zato imajo nekateri briardi pokončna, nekateri pa viseča uhlja. Meni so oboji všeč. Pred kakšnim letom sta bila v našem kraju dva briarda, en kupiran in drugi ne, pa sta bila oba cortkana. Danes na žalost nobenega ni več, sta bila že kar v letih... Sad

Ozzy, se mi zdi da sem te tudi jaz v Vrtojbi videla. Grin Tam pri zelenem ringu, ko ti je LIZA razlagala nekaj o belgijskih ovčarjih. Saj si bila tisto ti, kajne?
lp, rina



Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #99 : četrtek, 21.04.2005 : 07:32:39 »

Tudi midva s Klarkom nisva nikoli podvomila v vajin uspeh Smiley.
Lp
Hojla Balu,
Ce si bila v Vrtojbi in me nisi prisla pogledat te bom... Angry Wink

P.S.
A nisi pravila, da bos prisla s Klarkom razstavljat? Sem te iskala v katalogu, pa te ni bilo. Undecided
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #100 : četrtek, 21.04.2005 : 12:51:12 »

rina ja repkov se ne kupira, sam po mojem je to bil lapsus hehe...
jap jap sem bla zraven belgijcev ja hehe...kje pa si ti bila, oziroma kaksnega stirinozca si spremljala?

sally balu ni blo na razstavi...Klark zbolel Sad
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #101 : petek, 22.04.2005 : 10:56:50 »

Meni so pa Briardi najlepsi nekupirani in z nepocesano dlako...taksne kot jih vidis na slikah kjer opravljajo svoje pastirsko delo Smiley
Kako se pa kej blato prime na taksne kosmate tacke?To sem razmisljala v teh dneh stalnega dezja,ker ze mojemu kratkodlakemu se nabere blato med prstki Sad
Klark bolan..se se vedno zdravimo(preklete bakterije..) ampak v Hrusico gremo!!
Lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #102 : petek, 22.04.2005 : 11:16:01 »

Balu oni imajo taksno dlako, da se blato samo ocisti Wink
Ne vem kako razlozit, ampak sem opazla, da skozi dlako nic ne gre. Ga moras mocit pol ure, da pride voda do koze, pa z blatom do zdaj se ni blo problemov, ceprav je tle non stop bil dez te dneve...
Mogoce bo vedel kdo bolj strokovno razlozit, sam meni je logicno, da je tako, ker drugace to nebi mogel bit pastirski pesotelj...
No, Balu v Hrusici se vidimo Smiley
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #103 : petek, 22.04.2005 : 12:43:39 »

Jaz imam pa z dlako pri mojem Macotu kar nekaj tezav. Ampak ne z blatom ali pa s kaksno umazanijo, ker umazan pa res ni skoraj nikoli. Res pa je tudi, da je Maco precej fin pes in nikoli ne bo skocil v nobeno luzo in bog ne daj v blato! To mi je pri njem tako vsec Smiley Luzam se vedno ogne v velikem loku in je ves nesrecen ce ga Nero posprica Grin Imam pa precej tezav s kaksnimi iglicami in vejicami, ko hodimo po gozdu. Te se mu namrec vedno zarijejo v dlako in zato takoj nastanejo vozli. Nasploh se Macotu dlaka zeloo rada sprijema v vozle. Ze tam kjer nosi ovratnico bi bili takoj vozli, ce mu je ne bi ves cas dajala gor in dol. Nosi jo vec ali manj samo na sprehodih. Da o oprsnici sploh ne govorim! Pa se nekaj: Maco sprejema cesanje kot neko nujno zlo in ne kot prijetno dozivetje. Vedno je cisto zamorjen, ko recem da se greva cesat in je na miru samo zato, ker pac jaz tako hocem in ker upa da bo kmalu konec. Se tudi vasi briardi ne marajo cesati? Naj povem se, da sem macota navajala na cesanje prakticno od prvega dneva ko sem ga dobila. Tako da tukaj ne gre za to, da cesanja ne bi bil navajen... Aja se to: kaksne izkusnje imate vi z vozlanjem dlake in katere spreje in sampone uporabljate, da se dlaka ne vozla toliko?
lp Smiley
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #104 : petek, 22.04.2005 : 21:16:58 »

Jah hehe moj mali pa obozuje blato in luze. oziroma cim vidi kaj mokrega skoci not Wink. Dlaka se mu res ne vozla, ampak ne vem kako bo, ko bo zdaj menjal dlako iz baby v odraslo. Ima ze kar dolgo in redno cesanje ne gre mimo nas. Tudi on jemlje cesanje kot nujno zlo. ne mara ga in trpi in vzdihuje zraven, ceprav se ga ne suka in dobiva vmes veliko nagradic. na razstavi sem bila kar sokirana kako je lepo stal in se pustil cesat, ker drugace sva potrebna dva, da ga prestavljava in postavljava...
Za cesanje uporabljam ring5 coat mink oil, ker se jih ne sme na suho cesat, potem pa se kaksen antistatik ali coat sheen za lepsi lesk (bio groom). Bio groom mink oil je baje full dober ampak takoooo smrdi, da se se jaz dusim, kaj sele pes. Imam se tangle remover ampak za enkrat je se na omarici in upam, da bo tam tudi ostal.
Ne razumem anglezev kako lahko oni cesejo svoje briarde samo z brush krtacko iz dlake...morajo res imet super dlako tisti psi, da se jim nic ne vozla...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines