mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:02:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 79929 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« : četrtek, 20.03.2003 : 17:50:01 »

Vsaj pri nas. Vceraj sem potegnila iz Shepove koze ze tri klope.
Osebno sem mislila, da jih bo letosnja zima pregnala. Pa so le bolj aktivni.
Kako se jih boste letos lotili?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #1 : četrtek, 20.03.2003 : 19:01:19 »

Barbka, midva sva prvega domov prinesla že konec februarja!  :-/ Ponavadi sva jih preganjala s Frontlineom, zdaj pa bova najbrž preiskusila Stronghold. Ga je kdo že sprobal?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #2 : četrtek, 20.03.2003 : 19:16:28 »

Jaz sem tudi svojemu včeraj našla prvega. Tudi meni so se upi na brezklopno leto razblinili. Sad
Jaz bom kot vedno uporabljala Frontline, se mi zdi, da je še najbolj učinkovito. Mene prav tako zanima, če je kdo že uporabljal (ne sam, na psu) Stronghold. Nekaj sem slišala, da na slovenske klope ne učinkuje, ker je narejen v Ameriki ali kje že, kjer imajo druge vrste. Shocked Kdo kaj ve o tem? Huh
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #3 : četrtek, 20.03.2003 : 19:36:19 »

Zaenkrat nismo našli še nobenga, gremo pa kmalu po dozo Frontline, da se vsaj malo zaščitimo.  Wink
Lp
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #4 : četrtek, 20.03.2003 : 19:37:18 »

Pozdrav!

Sem brskala po arhivu foruma, pa nisem več našla teme o klopih. Za vse, ki vas zanima kako je s strongholdom, si lahko nekaj preberete v mojih odgovorih pod zaporednimi št. 28, 29 in 30.
Kolikor se spomnim, je bilo res učinkovito in takrat klopov dejansko ni imel-je pa trajalo to le kak teden Angry Angry Angry, kar je odločno premalo za ponovno doziranje.
Še vedno verjamem, da je najučinkovitejše sredstvo za zatiranje klopov frontline - sprej še bolj kot ampula, saj je razlika v odstranjevanju že prijetih nesnag očitna.... neprimerno lažje je odstraniti zastrupljene klope kot tiste, ki to niso in se trdovratno držijo psa. Čeprav jih še vedno najdem na svojem psu (sprehodi ob Dravi in v gozdu), bi jih ob neuporabi teh sredstev še petkrat več.....
LP, Mateja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : četrtek, 20.03.2003 : 19:37:22 »

Za Stronghold sem razmišljala, če bi probala. Zaenkrat ga še nisem. Moram pa reči, da sem s Frontl. čisto zadovoljna. Wink
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #6 : četrtek, 20.03.2003 : 22:15:09 »

Če verjamete ali ne, moja Enya še v življenju ni imela klopa(stara je 10 mesecev)! Smiley
Ne vem, zakaj in kako, ampak res ga še nikoli nisem našla.Odkar jo imamo, uporabljamo Frontline, morda pa res tako pomaga...Smešno pa je to, da se igra s psi,ko gremo na sprehod in ostali psi klopa dobijo, ona pa ne.
Smiley
No, upam, da se nisem prehitro pohvalila... Roll Eyes
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : četrtek, 20.03.2003 : 22:43:28 »

Halo, buhuhu, jaz sem danes na svoja cucka ze zlila preventivno dozo Frontlinea. Sta cisto nesrecna, ker to pomeni nic namakanja v cudoviti Ljubljanici  Wink. Drugega mi se nismo poskusili, ampak moram reci, da se mi zdi, da Frontline odlicno deluje proti bolham (nas Redik jih je imel samo enkrat odkar uporabljamo Frontline), proti klopom pa se vedno pregledovanje in puljenje najbolj pomaga. Se pa priporocam, ce kdo pozna kaj, kar te golazni pobije. Lahko noc, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : petek, 21.03.2003 : 08:18:06 »

Tudi mi smo že vrgli celo premoženje stran za frontline, ampak do sedaj je to edino kar vsaj delno pomaga. Sem pa že nekaj časa nazaj v Galiju kupila tekočino, ki odganja različen mrčes, ki res pomaga. Problem je le v tem, da meni tako grozno smrdi (po kislem), da sem morala psico po enem tednu skopat. Ampak tisti teden še muh nismo imeli v stanovanju  Wink! Žal se ne spomnim kako se zadeva imenuje, pa enkrat sem že nekje na forum napisala o njej... Torej, če imate psa zunaj je stvar čisto OK. Bom poskusila ugotovit kako se ji reče... lp
Logiran

Mitja
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 93


« Odgovor #9 : petek, 21.03.2003 : 09:26:19 »

Po zagotovilih mojega veterinarja Stronghold nima popolnoma nobenega učinka na klope, in sicer zato ker je precej naravna zadeva, ki super učinkuje na bolhe in celo vrsto notranjih parazitov, na klope pa žal ne.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #10 : petek, 21.03.2003 : 11:21:24 »

Tudi moj veterinar mi je priblizno tako svetoval. Zato redno uporabljava Frontline in sva cisto zadovoljna. Tudi moj pes je star 10 mesecev in se ni imel klopa.

S Strongholdom pa sem jeseni probala unicit bolhe, ko so se mu pojavile, in nisem bila uspesna. Tako, da proti bolham prisegam na tabletke Program.

lp, Polona
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #11 : petek, 21.03.2003 : 18:42:16 »

Tista tekocina, ki nekaterim smrdi (nekaterim disi), se imenuje Verminex in je popolnoma bio.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #12 : petek, 21.03.2003 : 19:31:46 »

Jaz ostajam kar pri Frontline, ker je po dozi za približno en mesec mir, vsaj kar se klopov tiče, in običajno v tem času le redko najdem kakšnega. Zaenkrat kar deluje... Grin
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #13 : petek, 21.03.2003 : 20:51:54 »

Jaz sem pa lani poleti naredila takole: ampula Stronghold + Verminex. In ... cudez - ne klopov ne bolh! Navdusena! Cheesy
Lp, Mojca

A ja, Verminex pa prve dva dni res smrdi ko kuga. Roll Eyes Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : sobota, 22.03.2003 : 12:39:28 »

Hvala Dani! Jaz sem vso tekočino kasneje porabila na "zunanjih" psih in tisto leto sta res imela občutno manj klopov. Predvsem eden, ki je bil prej sposoben prinesti domov tudi po 30 klopov, je potem imel le še enega ali dva na dan. Pa še stara mama je potem rekla, da njihov Muri tako čudovito diši - torej nekaterim res diši  Wink! lp
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines