mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:46:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 80067 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #435 : torek, 01.04.2014 : 18:29:22 »

Jaz imam eno vprašanje, če obstaja kakšna ovratnica ali karkoli da res odganja klope? Ker sem dala obema manj kot deset dni nazaj gor ampule in oba prideta domov s klopi, jih moram potem dol dajat preden se primejo na njiju. Je imel pa vsak vsaj po pet klopov. In še to me zanima, če tisti obeski ki delujejo preko frekvence res učinkujejo? Ker spraševala sem pri veterinarju in za nobeno stvar ne jamčijo, češ da imajo ljudje različne izkušnje in me zanima če ima kdo od vas dobre izkušnje s to ovratnico, ki drži. šest do osem mesecev ali z temi frekvenčnimi obeski?
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #436 : torek, 01.04.2014 : 20:08:55 »

Pri nas imamo dobre izkušnje s Foresto ovratnico, ki drži 8 mesecev in v tem času je lani imela dva klopa. Preden sem kupila ovratnico je z vsakega sprehoda prinesla po vsaj tri klope  Angry .
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #437 : torek, 01.04.2014 : 20:20:22 »

Foresto po mojih izkušnjah najbolj drži, vendar ne 8 mesecev, mogoče nekje 4-5.
Advantix na drugem mestu, ker je vprašljiv proti izteku 1 meseca. Vseeno imam zdaj to, ker je ceneje kot ovratnica na vsake 4 mesece. Lips Sealed
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #438 : torek, 01.04.2014 : 20:51:59 »

Lynn mislim, da je izkušenj s temi sredstvi toliko kot je psov, enim pomaga nekaj, drugim drugo. Jaz sem 2 leti nazaj bila več kot zadovoljna z advatixsom, 1 posušen klop v celi sezoni. lani pa katastrofa, vsak dan je iz gozda prinesla po par klopov. Potem sem pa poskusila mislim da je certifact, niti enega klopa ni imela. kakšna pa je bila ko sem ji prvič dala ampulo pa raje ne bi. Takšna huda reakcija, samo spala je in bila čisto omotiča prvih 12 ur. Sicer me je veterinar opozoril da bo tako, ampak vseeno je bilo kar hudo. Letos bom v glavni sezoni spet najprej sprobala Advantix in električni obesek, ker to lahko kombiniraš, potem pa bomo videli. 
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #439 : torek, 01.04.2014 : 21:06:30 »

Aha. Hvala vsem za odgovore. Ja pri nas ne Advantix, ne Frontline nista kej dost delovala. Mogoce bom poskusila še z ovratnico ali pa električni obesek, še razmišljam malo, ker ampulo sem jima komaj dala gor pa ni delovala.. Lani sem jima dala pa Advantix in sta tudi dobila po par klopov.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #440 : torek, 13.05.2014 : 22:18:02 »

Zanima me ali proti klopom lahko uporabim foresto ovratnico in zyzek sprej skupaj. Namrec zdaj ima samo ovratnico foresto, in bi nekako rada se dodatno zascito za mojega psa. Od kar ima ovratnico nisem nasla nobenega prisesanega klopa, samo nekaj jih je lezlo in dva mrtva sem nasla na tleh. Vendar nista bila napihnjena.
Kje se da kupiti Zyzeken sprej? Prosim za odgovore.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #441 : torek, 13.05.2014 : 22:26:50 »

Mene pa tudi nekaj zanima. Kljub ampuli in obesku proti klopom je Poppy letos imel že par klopov, ki sem jih odkrila, ko so bili že malce napiti s krvjo. Zato me skrbi, da ni dobil kakšne klopne bolezni in me zanima kateri so prvi znaki ob boreliozi ali meningitisu, na katere moram biti pozorna?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #442 : torek, 13.05.2014 : 23:10:16 »

Kje se da kupiti Zyzeken sprej? Prosim za odgovore.

Za ZeckenSpray mi mail napiši na silbamia@gmail.com Smiley
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #443 : sreda, 14.05.2014 : 09:12:38 »

Hvala:)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #444 : sreda, 14.05.2014 : 09:39:27 »

kateri so prvi znaki ob boreliozi ali meningitisu, na katere moram biti pozorna?

Pes ne dobi meningitisa, pač pa se lahko okuži z borelijo, erlihijo oz. anaplazmozo in babeziozo. Meni osebno sta se pri treh različnih psih tako borelija kot anaplazmoza pokazali s šepanjem, a to nikakor ni nujno in tudi ne edini mogoč znak, je pa eden takih, ki ga najlažje opaziš. Priporočam v branje tole, kjer vse lepo piše Wink.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #445 : sreda, 14.05.2014 : 09:45:08 »

Aha uh nism vedla. Si bom prebrala. Hvala Sunnyday. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #446 : ponedeljek, 26.05.2014 : 17:24:37 »

A je kdo že poskusil sam pripraviti kakšen repelent z naravnimi eteričnimi olji, npr. limonsko travo, meto ali sivko, zmešanimi z vodo? V kakšem razmerju se lahko meša? Je varna uporaba pri psih?
Rada bi kot dodatek ampulam, ki niso repelenti, še nekaj čim bolj neškodljivega, ne vem, če so komercialni "naravni" spreji čisto naravni. Kupila sem, v lekarni,  olje poprove mete in zmešala z vodo v razmerju približno 1:15, vonj je sprva kar močan, ampak po pol ure se ni vohalo na psu čisto nič.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #447 : ponedeljek, 26.05.2014 : 17:44:29 »

Res pa nisem pretiravala, samo en špric povrh dlake in malo po tacah, ampak vseeno bi se moralo vsaj malo čutiti. Čeprav je naša športnica dnevno krepko prešvicana, ampak vseno.
Sem pa morala izgledati precej  butnglavc butnglavc, ko sem ji vohala tace po poti domov.  Grin
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #448 : ponedeljek, 26.05.2014 : 20:56:46 »

Sančotova, tole si pa res v živo predstavljam, kako ovohavaš tačke

Jaz z eteričnimi vonji nisem probala nikoli, pa resno razmišljam o tem - namreč ravno zecken-off močno diši po geraniji, špricamo se poleti vsi, dnevno -  in psi in midva, pa dišimo tako, da vsi vejo, kje smo. Pomaga proti klopom in proti komarjem.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #449 : ponedeljek, 26.05.2014 : 21:10:16 »

Mi smo pa letos na Scalibor ovratnicah (2x) in sem zelo zadovoljna  Afro. Čara se je sicer prve 3 dni malo bolj praskala za vratom, ampak Bindi, ki je celo zimo pobirala klope, ker pač vtika gofljo v vsak grm, je že vsaj mesec in pol brez enega samega  .
Je pa med tem časom vsem repelentom "zrastel" davek (iz 9 na 22  jezen, ker to niso zdravila, ampak insekticidi  Angry
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines