mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 16:07:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 79902 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #450 : ponedeljek, 26.05.2014 : 23:05:14 »

Ja, zeckenfrey imam za Sančota, ampak ima res tako intenziven večdnevni vonj, da sumim, da je precej kemije notri. Saj ni panike, samo za Dito, ki je imela lani tako sr..  slabokrvnostjo, so mi rekli, naj zelo pazim, kaj dajem nanjo, tudi kozmetiko sem zreducirala na minimum. Ampule pač moram dajati poleti, imam scudo, ampak rada bi še kaj res natur za odganjat. Pa vem hkrati, da je treba zelo paziti tudi z eteričnimi olji.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #451 : torek, 27.05.2014 : 07:51:31 »

Saj to sem mislila, če bi poskusila direkt z razredčenim e.o. geranije. Mi je čisto jasno, da je treba ful pazit.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #452 : torek, 27.05.2014 : 07:59:44 »

Sem dodala še malo olja razstopini, pa se mi zdi, da bo sedaj  čistook. Bom zaenkrat probala kar takšnimi tudi užitnimi rastlinami oz. olji (limona, meta, sivka).
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #453 : torek, 27.05.2014 : 08:03:47 »

Imam grmiček citronske verbene, lahko ga malo osmukam, če češ.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #454 : sreda, 28.05.2014 : 16:31:11 »

Ej, ful hvala, Silba mia objem, ampak uživaj v rasti grmička, če ga bom pa rabila, te bom pa spomnila.  Kiss Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #455 : sreda, 28.05.2014 : 18:16:16 »

Kaj pa neemovo olje, si probala? Jaz ji to po tacah malo namažem, pa predvsem pod pazduhami (tu se radi prisesajo).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #456 : sreda, 28.05.2014 : 18:22:35 »

Nisem še, sem pa razmišljala. A zamasti dlako?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #457 : sreda, 28.05.2014 : 18:25:39 »

Sicer je stvar taka, da pri Diti v dveh letih nisem našla nobenega klopa, tudi lani, ko je bila ful boga, je bila negativna na vse običajne klopne bolezni. Res grejo raje na svetle pse, Sančo jih pobere, tudi če jih ni. Ampak si ga res tudi ne želim.  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #458 : sreda, 28.05.2014 : 18:48:52 »

Nisem še, sem pa razmišljala. A zamasti dlako?
Hmm, Lexi je itak bolj plešasta Grin. Sej to daš eno kapljico, če boš lepo med dlako nacentrirala, po mojem ne bi smelo biti kritično.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #459 : nedelja, 29.06.2014 : 08:04:10 »

No, Dita je pred enim tednom dobila Scalibor ovratnico (po dolgem oklevanju namesto ampul, pri katerih me je predvsem  strah kakšnega nepričakovanega naliva, ker potem ne prime nič več, ponoviti pa ne smeš prej kot v 3 tednih), zadnje 3 dni se je strašno čudno obnašala, zelo je živčna in se nikakor ne more umiriti. Medtem je bila pri frizerju in sem mislila, da je uživčena zaradi kakšnega malo manj odlakanega dela telesa, no včeraj pa sem po vratu opazila kup malih rdečih pik in predel, ki je precej gol. Lips Sealed Lips Sealed
Danes sem ji dala Advantix, ki sem ga imela še doma. Ne upam se je pustiti brez zaščite, psa mi letos pobirata klope pred blokom, česar še ne pomnim. Resda predvsem Sančo, pri Diti sem v dveh letih našla samo enega posušenega.
Fak, no, Sančo  Scalibor prenaša brez težav. Upam samo, da bo Advantix brez težav, lani je bil ok.
Ah, princeska hipersenzibilna, pa je šlo spet 25ojrčkov v kanto za zadevo, ki je ne prenaša, ta mesec skupaj že 50.  butnglavc butnglavc
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #460 : nedelja, 29.06.2014 : 12:08:50 »

Ja, zakaj pa v kanto za smeti? Saj če jo Sančo dobro prenaša, jo zanj prišparaš! Zavij jo v plastično folijo, pa mu jo natakni, ko bo njegova sedanja "umrla" Smiley

Za pred nalivi bi pa jaz na tvojem mestu tiste 3 dni po nanosu ampul kakšno palerinco uporabila, a to bi šlo? Ali je grejo na živce plaščki?

Ja, tele ovratnice in tudi ampule so za nekatere super in jih b.p. prenašajo, enim pa reakcije povzročajo. To je kot pri ljudeh, kaj čemo ... jaz sem tudi vsa flekasta po frisu, že če kakšno "kozmetično" kremo uporabim.

Saj bo, dršte se Kiss

PS. tok-tok, pri nas je klopov tudi ogromno, a na srečo Advantix dela svoje oz. je očitno LoUc precej "smrdljiv" za njih (to ima po z nikotinom prepojeni mami Tongue ) - letos sem mu od novega leta do začetka marca našla 4, pa še ti so bili že munjeni Wink Ker smo, glede na kopno zimo, pri nas itak 12mesecev na leto "pod strupi", kaj pa hočemo).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #461 : nedelja, 29.06.2014 : 12:18:06 »

Ma ja, saj jo bomo imeli za Sančota (čeprav sem jo malo preveč skrajšala, je le manjša od njega), je pa on dobil svojo ravno pred 14 dnevi. Pa upam, da bo dočakal še drugo rundo nošenja ovratnice, se bojim, da ne  bodo ledvice prej  šle v tri PM sram sram...
Glede na to, da so minile že 4 ure od Advantixa, mislim, da bo ok.
Sicer pa, saj veš, kako je letos - nevihte te ujamejo mimogrede, da bi pa ves čas nosila plašček s sabo, mi pa ravno ne gre ...
Je pa zanimivo, da mi je Danijela R. , ki jo striže, rekla, da v Kopru nimajo problemov s klopi, se pa toliko bolj boji srčne gliste. O tem pa jaz k sreči ne vem nič.
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #462 : nedelja, 29.06.2014 : 15:12:35 »

Jaz bi pri vneti koži z Advantixom sigurno malo počakala, da se ne bi kaj zapacalo Undecided
Pri nas smo Advantix pri Sonnyju ukinili, ker je z vsakim nanosom postajal bolj občutljiv, sicer ni bilo nič vidnega, ampak mesta nanosa so ga močno srbela in nervirala Sad. Zdaj imam zanj kožne kapljice Anti-parasit od Bogaduala in zaenkrat kar delujejo Cool. Samo na začetku peklensko lepo diši Evil in je zaradi tega kakšen dan malo nesrečen Grin

Srčne gliste so pa na morju baje res problem in se psom splača dat cepivo/zdravilo (sem pozabila, kako pravzaprav deluje Huh). Mi to dobimo pri našem veterinarju, potem pa v času, ko sta na morju (in še kak mesec po tem), jesta kapljice enkrat na mesec. Čeprav veterinarju v Umagu se je pa to zdel čist brezvezen štrapac. Lips Sealed
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #463 : nedelja, 29.06.2014 : 19:19:13 »

Mesto alergijske reakcije je spredaj na vratu, kjer je pobrita, zadaj ni bilo nič vidnega. Je pa bilo zanimivo, da se ni skoraj nič praskala, je živčna je bila ko psihič. Advantix je dobila precej na hrbet med lopatice, zaenkrat je ok.
Ma, kaj vem, pri klopih odpove še največja kemija, kaj šele natur zadeve.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #464 : nedelja, 29.06.2014 : 21:35:12 »

No, saj sem vedela, po takem strupu, kot je Advantix (ki se ga načeloma zelo izogibam, razen v najhujši sezoni, tudi zaradi mačk v hiši, je pa zaenkrat edini 100% pri Sančotu), je naša Ditka cela rožica in divjaček, ki se spet meče mačku za vrat, po eni malo manj hudi svinjariji pa skoraj preč pride. Sad
Sem bila skoraj ziher, ker so, kolikor vem, vse natis bejbe na Advantixu.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines