mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:41:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Čudno obnašanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čudno obnašanje  (Prebrano 2947 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
DogFan
otrok do 14 let
*
Sporočil: 29


« : sreda, 14.05.2008 : 16:21:36 »

Živjo!
Doma imam zahodno višavsko belo terierko, ki pa se zadnje dni zelo čudno obnaša. Včeraj je pojedla zelo malo, kupujemo ji hrano Cesar, ki ga ponavadi vedno poje. Tudi repek privzdigne zelo redko, izgleda kot da je zelo žalostna. Tudi na sprehod danes ni želela iti, kar polenila se je in se ji ne da nikamor premakniti. Pije pa veliko. Stara je sicer eno leto in dva meseca. K veterinarju je še nismo peljali. Zanima me, če je kaj zares narobe z njo in kako pride do tega ter kako to odpraviti, če sploh lahko in če ima kdo podobnje izkušnje.
Hvala,
DogFan
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : sreda, 14.05.2008 : 16:28:34 »

Tudi pri nas je bil enkrat tak dan da Mike ni hotel jesti drugače ima zelo velik tek in bi pojedel ogromno. Ni imel želje za sprehod in nič. Vodo pa je pil.
Ampak je bilo takoj nasljedni dan normalno kot da nebi bilo nič.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : sreda, 14.05.2008 : 16:41:45 »

Ali se je mogoče pred kratkim gonila? - Nič ne piše, če je sterilizirana. V glavnem, lahko bi šlo za gnojno vnetje maternice, ki je ZELO NEVARNO. Prekomerno pitje vode in otopelost nista nikoli dober znak - še sploh, če traja več dni. Svetujem ti, da se odpraviš k veterinarju, po možnosti še danes.  S temi stvarmi se ni za hecat.
Tudi če je bila sterilizirana, pa veliko pije, ima mogoče kakšno vnetje. Po tvojem opisu sodeč se psička res ne počuti dobro. Jaz ne bi čakala!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3 : sreda, 14.05.2008 : 16:46:19 »

DogFan, če ne bo boljše...se pravi, da ne bo jedla, bo pa veliko pila (več kot drugače), jo peljite k veterinarju in to povejte.

(Ne se prestrašit; povečano pitje vode je lahko tudi znak za okvaro ledvic.)
Logiran
DogFan
otrok do 14 let
*
Sporočil: 29


« Odgovor #4 : sreda, 14.05.2008 : 17:08:12 »

Ja, se je pred kratkim gonila.
Ne pije pa tako zelo veliko vode, samo malo več.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sreda, 14.05.2008 : 17:34:49 »

Odpeljite psičko k veterinarju na pregled. Resno, odpeljite jo, naj jo pregleda, ker kar si napisal se ne bere kot "psička ima slab dan", ampak kot "psička je lahko bolana". Če ni nič - hvala bogu, če pa je, pa še enkrat hvala bogu, da boste odpravili, karkoli jo matra.

Drugo; prenehajte jo hraniti s Cezarji in podobno hrano (Chapi, Pedigre ...) ki se kupi v raznih "človeških" trgovinah z živili. Gre za nekvalitetnio hrano (preslana, polna nekih ojačevalcev okusa, aditivov ...), ki na dolgi rok lahko prinese zdravstvene težave. Danes se za podobno ceno dobi zelo kvalitetne konzerve/brikete za psa, le v specializirano pasjo trgovino morate po njo, kar pa ne sme biti problem, saj jih je cel kup Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : četrtek, 15.05.2008 : 09:22:23 »

Se nekaj izmerite koliko spije, normalno je tam nekje do 1dcl na kg telesne teze, tako nekako za predstavo, na dan seveda. Sicer glede na to, da je pred kratkim imela gonitev je mozno, da gre lahko za kaksne znake navidezne brejosti in da so psice malo poklapane po gonitvi, to se je pri mojih kar pogosto dogajalo. Niste povedali ali ste ji izmerili temperaturo, je povisana? Pa nic nisi napisal/a ali se je to pojavilo nenadoma ali je ze par dni taksna?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : četrtek, 15.05.2008 : 09:33:38 »

Točno ja, včeraj sem želela tudi jaz omenit, da je velika možnost, da gre za navidezno brejost.
Logiran
DogFan
otrok do 14 let
*
Sporočil: 29


« Odgovor #8 : četrtek, 15.05.2008 : 15:57:26 »

Sva šli k veterinarju in so rekli, da ni nič takega, da so verjetno samo hormoni. Rekla pa je tudi, da naj prideva čez 14 dni, če ne bo bolje in prineseva njen urin. Tako da je vse v redu. Vseeno hvala.
Logiran
DogFan
otrok do 14 let
*
Sporočil: 29


« Odgovor #9 : četrtek, 15.05.2008 : 15:57:54 »

Aja, pa še to. Izmerili smo ji tudi temperaturo in ima čisto normalno.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #10 : četrtek, 15.05.2008 : 20:41:22 »

Pa se danes kaj bolje obnaša?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Čudno obnašanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines