mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:37:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uspavanje - kdaj?  (Prebrano 84627 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #270 : sobota, 08.12.2012 : 15:09:58 »

Pred slabim letom in pol je imela Oxa čudne napade (izvora nismo ugotovili), ki pa so po dveh tednih izzveneli... tako da ni bilo več potrebno razmišljat o evt...
 še vedno so ostale njene težave s hrbtenico, to pa je bilo več ali manj vse... čisto normalno je živela, z izjemo da ni več hodila na sprehode z nami, vseeno pa je ostajala v dobri kondiciji za svoja leta Kiss
do njenega 14 roj. dneva je bilo vse super, celo na morju je bila letos frajla Cheesy

zadnjih nekaj dni pa cela drama Cry
ne vem kako to, da je dobila drisko, ki se kar ne konča...
ni pomagal linex, ne oglje... danes je dobila efloran in čakam da prime...
plenice ne pomagajo, si jih sname, če nisem zraven, ponoči smo se 2x mogli previt, zjutraj driska, ko sem prišla iz službe po 4 urah, vse pokakano spet...
plus tega zaradi snega ne hodi ok in se je danes zjutraj do doma vlekla s prvimi tacami... (če ni snega hodi, sicer težje kot v mladih letih, vendar nič kritičnega)

ne vem več kje se me glava drži in kaj naredit...

pri Tori sem se po moje odločila v pravem trenutku (13 let je imela, rak...) in je nisem pustila da mi shira in trpi (je pa tudi res, da ni mogla več hodit in tudi jest je nehala)...

trenutno pa ne vem...
enkrat so ji odpovedale zadnje tace, pa je s protivnetnimi in protibolečinskimi prišla k sebi...
potem smo imeli pred pol leta kužni kašelj in je Oxa dobila urgentno stanje, ni hodila, dobila je infuzijo in antibiotik in sva preživeli tudi to... še na morje smo šli kasneje, čez 2 meseca Wink

sedaj pa nimam več ideje... ne vidim v njej to, da bi se hotela poslovit, res ne... sem bila prepričana, da bom vedela... pa imam samo še prazno glavo... razmišljam, da je ne morem več dajat v varstvo v mojih odsotnostih z reševalnim psom  Sad
ne zmorem več dovolj energije za preostale 4 pse...
zadnje par dni samo perem in čistim in jo na nekaj ur vodim ven...

upam, kako upam, da jamram samo brez veze in se bo uredilo...
čeprav mi je pa tudi jasno, da tale zima bo zanjo peklenska in ne vem kako bo Cry
od njenega rojstva je z mano... celih 14 let in 3 mesece  Cry
morala sem se razpisat, ker mi je preveč hudo Cry
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #271 : sobota, 08.12.2012 : 16:02:18 »

Teja, držita se. Zelo, zelo držim pesti, da boste ugotovili, kako ji pomagati
in izboljšati njeno stanje  Kiss
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #272 : sobota, 08.12.2012 : 17:25:43 »

Teja, ni pravih nasvetov, ne besed. Sama jo najbolj poznaš, če se ti zdi, da trpi...
Drugače pa kot pomoć pri hoji morda ni slaba ideja http://www.julius-k9.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=vmj_naru.tpl&product_id=558&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=1
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #273 : sobota, 08.12.2012 : 18:27:31 »

Ravno takšen čas smo lani strmoglavili z mojo Luno.  Cry
Ampak, priznam, da dva dni nisem vedela, kaj naj naredim pri vseh teh eplieptičnih napadih, ki so prišli zlepega. Potem pa še nestabilnost zadnjega dela.
Ob pomoči nasvetov in mnenj dveh ljudi. kateri so mi olajšali odločitev, mi je šlo lažje izreči, da smo na koncu. Smetki in veterinarju Matku sem od srca hvaležna za vse besede. Vnaprej razmišljati o tem, je težko, ker so situacije potem čisto drugačne, kot smo pričakovali.
Enostavno, vedela sem. Pa ne bi kar tako sama od sebe, to sem prepričana.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #274 : sobota, 08.12.2012 : 18:52:21 »

Teja, jaz sem poleti pri skoraj 18 letni Kaji enostavno začutila kdaj je čas za odhod. Pa naj se sliši še ne vem kako čudno, sama mi je pokazala, da je prišel njen čas. Je peklensko hudo, a ko sem videla, da ne more več vstati, jesti, potem uvidiš, da to ni več življenje, ki ga je imela rada, v katerem je uživala in takrat je čas, da se poslovita. Na srečo je pri nas trajalo le par dni, poskusili smo z infuzijo, pa z zdravili, a na koncu uvideli, da enostavno pri tej starosti ledvička ne bodo bolje....

Držita se obe.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #275 : sobota, 08.12.2012 : 20:19:18 »

Teja, so mi kar solze stopile v oči ko sem to brala... Cry sram hej, jaz mislim da ne obupaj še, saj se bo že končala tudi ta driska še... jaz ful stiskam pesti in upam da se Oxi izboljša in da bo spet vse ok... držita se, stiskamo pesti in tačke za Oxico!!! Kiss Kiss
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #276 : sobota, 08.12.2012 : 20:22:41 »

Teja, držimo pesti in tačke, da se vse konča tako, kot se mora. Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #277 : sobota, 08.12.2012 : 20:42:08 »

Glede na to, da prav zdaj na veliko razsaja nek driskaško bruhaški virus bi bilo smiselno še malo počakat.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #278 : ponedeljek, 10.12.2012 : 19:12:34 »

mi smo ok  Kiss
driska se je potem ustavila z Efloranom, že včeraj in danes je Oxa ok, hodi lepo, tako da sem vsa srečna!
se mi je zdelo da ni tako hudo, pa čeprav sem slišala kakšno besedo ali dve kako je uboga (itak, v sveže zapadlem snegu in mrazu ji ''odpove'' hrbtenica, pa še driska jo je dodatno izčrpala...)
odkar nima driske in je vse okoli nje čisto, se imamo prec bolj fajn Wink

Glede na to, da prav zdaj na veliko razsaja nek driskaško bruhaški virus bi bilo smiselno še malo počakat.
očitno je bilo to to, glede na to, da je imel tudi Maiki eno kakanje drisko, pa včeraj zvečer jo je imel še Tayos (enkrat), danes ponoči pa me je zbudila še Indy, ker je mogla hitro ven driskat :O
po moje se je vse začelo s prihodom Mikota po 3 mesecih... prvi dan oz. slabe 2 dni je imel krvavo drisko, potem nič, včeraj pa med 6 urno hojo kar naenkrat spet 2x drisko... danes ima pa normalno strukturo Roll Eyes  prav tako imajo že vsi ostali normalno, tudi Indy...
hrana ni mogla bit kriva, prav tako ne sneg...  je možno da je Miko kaj privlekel?  Undecided
kaj takega pa še ne Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #279 : ponedeljek, 10.12.2012 : 19:21:07 »

Jaz že tri dni ne spim prav dosti. Prvi dan (pravzaprav noč Sad ) je kozlala Laki, naslednji dan (noč Sad ) Brina - ta je bila najhujša, tako v loku celo noč - in zadnjo noč Sad  Betka. K sreči nobena ni bruhala več kot eno noč in imela drisko naslednji dan. En dan diete, potem so bile ok brez zdravljenja. Še dve...
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #280 : ponedeljek, 10.12.2012 : 19:57:28 »

Aha, se mi zdi, da smo imeli/imamo kaj takega tudi mi. 2 tedna nazaj 2x zaporedoma zvečer bruha Zarja in potem 2x zaporedoma zjutraj Binki. Driske ni bilo, Zarja je imela sicer malo mehkeje, Binki ima pa tako ali tako vedno napol mehko. Ni jih pa naganjalo.

Danes pa je spet bruhal Binki. Oziroma hoče izbruhat neko slino, ki jo potem prej pogoltne nazaj. Potem mu je še malo slabo, ampak kmalu zaspi. Se je pa 3x ponovilo. Mati so me nagali na počasen kratek sprehod in zdaj je videti ok, celo igračko je imel.

Je pa res, da pri njemu nikoli ne vem, kdaj bo to nastalo od dolgotrajne uporabe zlobnih zdravil ali posledica bolezni. Sad
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #281 : sobota, 13.04.2013 : 23:03:18 »

bojim se, da se bo tokrat pa res treba odločit  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
ne vstane, nikakor... niti ne more več ven lulat, kakat...  Cry Cry
hrano je pa še in to z veseljem... v glavi je še ok, ampak zadnje tačke so kritične... žalostna sem... kar upam, da bo bolje... ampak...  Cry Cry Cry
ni več ok  Cry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #282 : nedelja, 14.04.2013 : 00:26:25 »

Teja, gre za Oxo?
Saj ne vem, kaj sploh napisat ... naj bo mirno, karkoli že bo - za obe Cry Cry Cry

objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #283 : nedelja, 14.04.2013 : 08:48:25 »

ja, Oxa...  ljubezen   Cry
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #284 : nedelja, 14.04.2013 : 08:59:30 »

Teja, tu ni pravih besed...  Cry 

Sama najbrž vidiš v Oxinih očeh, da še zadnjič rabi tvojo pomoč. Bodi zdaj močna zanjo, za žalost in solze bo še dovolj časa. Saj veš, da bo srcu za vedno ostala s teboj.
Slovo nikoli ni lahko; tega se ne moremo navaditi ne glede na to, kolikokrat smo ga že doživeli. Ampak nekoč se bosta z Oxo zagotovo spet srečali.

Drži se! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines