mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 05:06:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: prostata pri starejših psih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: prostata pri starejših psih  (Prebrano 5956 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : četrtek, 22.05.2008 : 15:54:23 »

Ima kdo izkušnjo, kaj se da rešiti pri težavah s prostato pri starejšem psu skozi kastracijo?
Hvala.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1 : četrtek, 22.05.2008 : 19:20:15 »

Moj pes ima 10 let. Dobro leto nazaj je bil kastriran-po nasvetu veterinarja, ker je imel povečano prostato. Tako da ja, težave s prostato rešiš s kastracijo- moj pes je v redu zdaj glede tega. Če pa ga ne bi kastrirali pa bi lahko dobil raka. Lahko greš pa tudi do veterinarja na pregled, vendar sem prepričana da bi ti predlagal enako kot je meni-kastracijo. Wink
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #2 : četrtek, 22.05.2008 : 20:13:50 »

Moj pes ima 10 let. Dobro leto nazaj je bil kastriran-po nasvetu veterinarja, ker je imel povečano prostato. Tako da ja, težave s prostato rešiš s kastracijo- moj pes je v redu zdaj glede tega. Če pa ga ne bi kastrirali pa bi lahko dobil raka. Lahko greš pa tudi do veterinarja na pregled, vendar sem prepričana da bi ti predlagal enako kot je meni-kastracijo. Wink

mi smo probali z zdravili, ampak *po* zdravilih je zopet slabše in ga zadnje dni fajn "zaliva".  Undecided
kastracija je bila omenjena kot možnost, kako to rešiti, no, ravno zato me zanimajo izkušnje.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3 : četrtek, 22.05.2008 : 23:27:24 »

Meni so takrat tudi predlagali zdravila, vendar so rekli da niso 100% in da so precej draga, s tem da bi jih moral jemati do konca življenja. Tako smo se odločili da je brez veze filati ga z zdavili neprestano, če je kastracija velika lažja možnost kako mu pomagati glede tega. No pa je za zdaj vse v redu. Wink
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #4 : petek, 23.05.2008 : 01:45:08 »

To je tudi odvisno od tega koliko je pes star in v kakšnem zdravstvenem stanju je ter kako bi prenesel anastezijo. Pri mojemu je bilo namreč tako, da bi težave s prostato rešili s kastracijo, vendar anastezije ne bi prenesel. Če bi to vedela prej, bi ga vsekakor kastrirala in ne bi čakala, da ga pri 14 letih zvije. Še danes mi je žal zaradi tega.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : sobota, 11.10.2008 : 19:45:19 »

Da malo potegnemo temo iz arhiva Cool

Nas samec (avgusta je bil star 10 let) ima ze priblizno 1 leto tezave s prostato (povecano). Znaki so bili kapljice krvi v urinu (ampak res kapljice)... Kmalu je dobil zdravila (modro tabletko Grin) za zmanjsevanje prostate, delali smo ultra zvok (ce se je prostata zmanjsala) in se je. Od takrat dobiva vsak dan tabletko, zadnja pol leto smo dozo zmanjsali za polovico (na dan dobi samo 1/2 tablete). za 28 tablet tako placamo malo vec kot 12 eur, ki jih ima za 2 meseca.
Druga opcija je kastracija, za katero se nismo odlocili (starost in pa ne bi ga radi kastriral).
Tretja opcija so vsadki pod kozo, s katerimi se ga kemicno kastrira. Zadostujejo za pol leta.

Mi smo se odlocili za tablete in ni nam zal.
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 16.05.2013 : 18:59:48 »

Pozdravljeni.
Pri nas imamo pa malce drugačno izkušnjo s prostato. Moj kuža je vedno, ko se je pričel paritveni čas, postal neješč, ni pokazal nikakršnega veselja. Scenariji je bil vedno isti in sprejeli smo dejstvo, da naš kuža v tem času par dni pač ni ravno družaben.
Ko je dopolnil 6 let, so se pričele težave; ne samo da ni jedel in da ni bil razigran, imel je težave z zadnjimi okončinami. Vse težje je hodil, dokler neki dan enostavno ni vstal. Ugotovili smo, da mu je povečana prostata pritiskala na živec, ki je povezan z zadnjimi okončinami, zato je bila kastracija edina logična rešitev. Po kastraciji je moj pes dobil dobesedno nov zagon in v zadnjih štirih letih ni bilo zaslediti tovrstnih težav. 
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: prostata pri starejših psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines