mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:14:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje mačk  (Prebrano 33336 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:15:24 »

Zantej je samo v tabletkah,ja.

Z bioverminom pa nimam izkušenj.
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #16 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:20:57 »

Jaz za svojega mačka uporabljam Drontal Cat, ker sva imela resne probleme z notranjimi zajedalci. Drugače pa ga je veterinar cepil s kombiniranim cepivom...mislim da je za mačji prehlad, FeLv in kužne bolezni (pred tem tudi ni bil testiran za levkozo ali mačji aids). Rekel je tudi da ga ni potrebno cepiti še enkrat čez en mesec, ampak šele čez eno leto. Pa verjetno ne bo držalo, kolikor berem o cepljenjih. Ali je smiselno, da svojega muca še enkrat peljem na cepljenje, čeprav je minilo že 7 mesecev od tega?
Oz. kako ravnati v mojem primeru?
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #17 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:30:44 »

Ojej. Ja, tudi meni je vet kar cepil muco proti levkozi brez testa. In sem ga še sama vprašala, ali ni potrebno narediti testa pred cepljenjem in je rekel: "itak je premlada, da bi bila okužena in tudi če bi bila, je pomagati ne morem, škoditi pa tudi ne, če jo cepim". Mislim!!!  Shocked Angry Takrat žal nisem vedela vsega kar vem zdaj in na srečo se je dobro izteklo.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:37:40 »

Pa kakšne vete imate,a vam res cepijo muce proti levkozi brez testa?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?

Naj tule king-roy pove svojo izkušnjo-jo je sama doživela,mucek pa je v parih mesecih poginil.

Škodovati ne more,ja seveda da ne........... Angry Angry Angry Angry Angry

Drontal je močnejši in se ponavadi uporablja če se ve,da je prisotna trakulja ali pri živalih(kot si omenila),ki imajo resne probleme z zajedalci.Pri zelo majhnih pa ga ni priporočljivo uporabiti.


Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #19 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:53:12 »

Tudi jaz upam, da se bo dobro izteklo za naju...zaenkrat je pravi mali falot, pa tudi papa veliko. Res pa je, da tudi jaz takrat nisem vedela kako in kaj. Seveda sem zaupala veterinarju...Jaz za test nisem vedela, dokler mi ga ni omenil "najin" novi veterinar. Nisem pa še zbrala poguma, da bi ga šla delat. Če se bodo pa pojavili kakršni koli klinični znaki bolezni greva na test brez oklevanja. Upam res, da se javi king-roy s svojo izkušnjo...
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #20 : ponedeljek, 02.06.2008 : 15:30:38 »

Kaj pa mislite o CEPIVIH proti notranjim zajedalcevm? Ti namreč tudi obstajajo, različne kombinacije (garje+gliste, ali gliste+trakulja).
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 28.06.2010 : 12:00:42 »

Zanima me, koliko dni pred cepljenjem je treba mačko razglistit (3 dni, 1 teden)?

Prav tako pa imam še eno vprašanje glede tablet Zantel. Šla sem po njih k veterinarju, gospa na recepciji me je vprašala zakaj jih potrebujem, če sem morda kaj opazila pri muci. Povedala sem ji, da gre za razglistenje pred cepljenjem in da nisem nič opazila, nakar mi je razložila doziranje: danes pol tablete, jutri pol tablete  Huh.

Tako da sem za dva mačka dobila 2 tableti. Sem jo vprašala, če ne gre to po kilogramih, ker sta različno težka, pa je odgovorila, da če sta odrasla mačka, niso kilogrami pomembni in naj dam obema po eno celo tableto (v dveh dneh).
Zdaj pa ne vem, kako naprej, ker tu na forumu vsi dozirate Zantel po teži mačk.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 28.06.2010 : 12:35:59 »

Po teži, seveda. 1 tbl je za 10 kg, torej pol za 5kg mačka.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:13:30 »

in tudi način dajanja je drugačen, ane - no vsaj mene so uspeli navadit: doza/težo tri dni zapored, vsak dan, potem po tednu dni ponovno tri dni vsak dan. A temu ni (več?) tko?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:17:02 »

Če ni invazija parazitov huda, dajanje tri dni zapored posebno pri mladičih ni potrebno po navodilih naše strokovne vodje, posebno še, če istočasno aplicirate še stronghold.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #25 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:29:19 »

čez kakšen mesec bo čas tudi za naše cepljenje, tako da se tudi jaz pridružujem vprašanju: koliko prej je potrebno razglistenje?

pa predvidevam, da če gre samo za preventivo, je enkratni odmerek dovolj?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:40:42 »

En teden prej bo ok. Enkratni odmerek bo dovolj, razen če bi se pokazalo drugače.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #27 : torek, 29.06.2010 : 08:43:52 »

Moj Ben tehta 4800g, Biba pa 5500g. Lahko dam Bibi večjo polovičko tablete, Benu pa manjšo ali je potrebno zelo pricizno dozirat, gre pa zgolj za preventivo.
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #28 : torek, 29.06.2010 : 09:03:01 »

pinga, na gram natančno pa tudi ni treba komplicirat. daj vsakemu pol in bo čisto ok.  Wink

helena, hvala za info.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 01.07.2010 : 09:33:13 »

Moj poskus dajanja Zantela je spodletel  jezenAngry. Pojedla sta zelo majhen košček, nato pa ni bilo šanse, da ju še prepričam, zato sem tableto zdrobila in jo pomešala med hrano (tako sta pojedla še eno malenkost). Sicer ne vem, koliko tablete sta pojedla, ampak glede na to, koliko hrane je ostalo, bi rekla, da skoraj nič. Zdaj pa ne vem, kaj naredit, da ponovim s tableto, ni mogoče. Jima lahko poskusim dati pasto in katera je najboljša? Lahko ima cepljenje kakšne zaplete, če nista prej razglistena (videt ni, da bi imela gliste)?
Lepo prosim za nasvete, ker se nam bliža cepljenje!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines